NASTOPE.SK
Image default

ÚNOS ANDREY VLČEKOVEJ: Policajti posielajú pred súd trojicu mužov

Matku dvoch detí uniesli 13. decembra 2016 v Hlohovci. Jej exmanžela Miroslava Vlčeka za to pred polrokom odsúdili na 12 rokov väzenie. Policajti teraz posielajú pred súd trojicu mužov, ktorí sa mali na únose priamo podieľať.
Andrea Vlčeková: Uniesli ju 13. decembra 2016. Stále je nezvestná
Foto: Internet

Vojtech Ollé, Jozef Péter a srbský občan Mladen Despotovski – to sú mená trojice mužov, ktorí podľa polície Andreu Vlčekovú v decembri 2016 uniesli. Za únosom mal stáť Andrein exmanžel Miroslav Vlček, ktorý si už za obmedzovanie osobnej slobody odpykáva dvanásť ročný trest. Motívom únosu mali byť majetkové spory.

Miroslav Vlček: Za únos exmanželky si odpykáva dvanásť ročný trest
Foto: Polícia
Kto sú muži obvinení z únosu?

O trojici mužov, ktorí majú stáť za únosom Andrey Vlčekovej informovala rozsiahlou reportážou televízia Markíza. Kto teda obvinení muži sú?

Vojtech Ollé: Väčšinu času sa zdržiaval v Dunajskej Strede. Adresu trvalého bydliska nemá. Práve pre pozbavenie osobnej slobody Andrey Vlčekovej bol na neho vydaný európsky zatýkací rozkaz. Pre inú trestnú činnosť ho zadržali v Rakúsku.  Pre proces s Miroslavom Vlčekom ho priviezli na pár dní Slovensko. Trestný register Vojtecha Ollé je dlhý. V minulosti bol odsúdený za krádež aj vydieranie. Práve on sa mal s Miroslavom Vlčekom spoznať za mrežami.

Jozef Péter: Policajti po ňom istý čas pátrali. Zadržali ho pomerne rýchlo a poslali do väzby. Dôvodom väzobného stíhania Jozefa Pétera je aby neutiekol a nepokračoval v trestnej činnosti. V minulosti bol odsúdený tresty za lúpež, vydieranie aj ublíženie na zdraví.

Mladen Despotovski: V zločineckých kruhoch je známy pod prezývkou Despa, pochádza zo Srbska. Aktuálne si odpykáva 12-ročný trest za vydieračský únos. Za rovnaký zločin ho odsúdili u nás aj predtým. V roku 2004 vystupoval ako svedok v súdom procese s jedným z najväčších drogových kartelov Srbsku. Pred sudcom priznal, že bol jeho členom a obchodoval s heroínom.

Vojtech Ollé, Jozef Péter, Mladen Despotovski: Trojica mužov, ktorá sa podľa polície podieľala na únose Andrey Vlčekovej
Foto: TV Markíza
Idú pre súd

Koncom apríla nastal v prípade podľa polície zásadný zlom. „Dňa 25. apríla 2019 bolo vyšetrovateľom národnej protizločineckej jednotky NAKA skončené vyšetrovanie návrhom na podanie obžaloby v trestnej veci poškodenej Andrey Vlčekovej voči organizovanej skupine 3 osôb (V.O., M.D., J.P.) pre obzvlášť závažný zločin pozbavenie osobnej slobody. Tieto tri osoby na objednávku právoplatne odsúdeného Miroslava Vlčeka (nepodmienečný trest odňatia slobody vo výške 12 rokov) pozbavili osobnej slobody poškodenú Andreu Vlčekovú. (podľa § 182 odsek 1, odsek 2 písmeno a), písmeno c), odsek 3 písmeno b) Trestného zákona)“ informovala polícia o aktuálnom posune v kauze únosu Andrey Vlčekovej.

Stále nezvestná

Meno Andrey Vlčekovej aj s fotografiu stále svieti v policajnej evidencii nezvestných osôb. Policajtom sa totiž mamičku dvoch detí, ani napriek úspechu vo vyšetrovaní nepodarilo vypátrať. Trojici mužov za únos hrozí osem ročné väzenie.

Súvisiace články

POKUS VRAŽDY SESTIER: Vo Veľkom Grobe útočili dvaja muži

Ivan Mego

MAFIÁNSKI BOSSOVIA ČERNÁK A ŽEMBA: Na polícii vypovedali o streľbe na Reichela

Ivan Mego

LOVCI LEBIEK V AKCII! V Trnave zadržali muža, ktorý bol na úteku 10 rokov

Ivan Mego

ZA MREŽAMI AŽ DO JESENE: Obvinení z vraždy novinára zostávajú vo väzbe

Ivan Mego

HRÔZA: Nové informácie v kauze kuchára, ktorý sa vydával za lekára

Ivan Mego

VIDEO: POLICAJTI ZADRŽALI ÚTOČNÍKA NA HRÁČA SPARTAKU TRNAVA

Ivan Mego

KRVAVÁ DRÁMA V HOROVCIACH: Bol motívom vražednej streľby podpálený bunker?

Ivan Mego

ZVRAT V PRÍPADE VRAŽDY EXPRIMÁTORA: Obvinený zmenil výpoveď

Ivan Mego

ZÁHADA OKOLO FALOŠNÉHO ODPOČTÁRA: Kto dobodal 16-ročného Tomáša?

Ivan Mego

NEVINNÍ! Z obžaloby v kauze POZEMKOVEJ MAFIE zostal pamflet nezmyslov

Ivan Mego

POLÍCIA ZADRŽALA PODNIKATEĽA PRE ÚPLATOK: Zamestnancovi Lesy SR poslal ponuku emailom

Ivan Mego

VIDEO: ODMENA 10 000 EUR! Luxusné Audi R8 skončilo v plameňoch

Ivan Mego

Nepoznáte muža z policajného identikitu?

Ivan Mego

TAJOMSTVO POLICAJNEJ ČIAPKY: Rozpútalo vojnu v podsvetí

Ivan Mego

Krajský súd v Prešove rozhodol o prepustení Mikuláša Varehu

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej