NASTOPE.SK
Image default

ÚNOS ANDREY VLČEKOVEJ: Policajti posielajú pred súd trojicu mužov

Matku dvoch detí uniesli 13. decembra 2016 v Hlohovci. Jej exmanžela Miroslava Vlčeka za to pred polrokom odsúdili na 12 rokov väzenie. Policajti teraz posielajú pred súd trojicu mužov, ktorí sa mali na únose priamo podieľať.
Andrea Vlčeková: Uniesli ju 13. decembra 2016. Stále je nezvestná
Foto: Internet

Vojtech Ollé, Jozef Péter a srbský občan Mladen Despotovski – to sú mená trojice mužov, ktorí podľa polície Andreu Vlčekovú v decembri 2016 uniesli. Za únosom mal stáť Andrein exmanžel Miroslav Vlček, ktorý si už za obmedzovanie osobnej slobody odpykáva dvanásť ročný trest. Motívom únosu mali byť majetkové spory.

Miroslav Vlček: Za únos exmanželky si odpykáva dvanásť ročný trest
Foto: Polícia
Kto sú muži obvinení z únosu?

O trojici mužov, ktorí majú stáť za únosom Andrey Vlčekovej informovala rozsiahlou reportážou televízia Markíza. Kto teda obvinení muži sú?

Vojtech Ollé: Väčšinu času sa zdržiaval v Dunajskej Strede. Adresu trvalého bydliska nemá. Práve pre pozbavenie osobnej slobody Andrey Vlčekovej bol na neho vydaný európsky zatýkací rozkaz. Pre inú trestnú činnosť ho zadržali v Rakúsku.  Pre proces s Miroslavom Vlčekom ho priviezli na pár dní Slovensko. Trestný register Vojtecha Ollé je dlhý. V minulosti bol odsúdený za krádež aj vydieranie. Práve on sa mal s Miroslavom Vlčekom spoznať za mrežami.

Jozef Péter: Policajti po ňom istý čas pátrali. Zadržali ho pomerne rýchlo a poslali do väzby. Dôvodom väzobného stíhania Jozefa Pétera je aby neutiekol a nepokračoval v trestnej činnosti. V minulosti bol odsúdený tresty za lúpež, vydieranie aj ublíženie na zdraví.

Mladen Despotovski: V zločineckých kruhoch je známy pod prezývkou Despa, pochádza zo Srbska. Aktuálne si odpykáva 12-ročný trest za vydieračský únos. Za rovnaký zločin ho odsúdili u nás aj predtým. V roku 2004 vystupoval ako svedok v súdom procese s jedným z najväčších drogových kartelov Srbsku. Pred sudcom priznal, že bol jeho členom a obchodoval s heroínom.

Vojtech Ollé, Jozef Péter, Mladen Despotovski: Trojica mužov, ktorá sa podľa polície podieľala na únose Andrey Vlčekovej
Foto: TV Markíza
Idú pre súd

Koncom apríla nastal v prípade podľa polície zásadný zlom. „Dňa 25. apríla 2019 bolo vyšetrovateľom národnej protizločineckej jednotky NAKA skončené vyšetrovanie návrhom na podanie obžaloby v trestnej veci poškodenej Andrey Vlčekovej voči organizovanej skupine 3 osôb (V.O., M.D., J.P.) pre obzvlášť závažný zločin pozbavenie osobnej slobody. Tieto tri osoby na objednávku právoplatne odsúdeného Miroslava Vlčeka (nepodmienečný trest odňatia slobody vo výške 12 rokov) pozbavili osobnej slobody poškodenú Andreu Vlčekovú. (podľa § 182 odsek 1, odsek 2 písmeno a), písmeno c), odsek 3 písmeno b) Trestného zákona)“ informovala polícia o aktuálnom posune v kauze únosu Andrey Vlčekovej.

Stále nezvestná

Meno Andrey Vlčekovej aj s fotografiu stále svieti v policajnej evidencii nezvestných osôb. Policajtom sa totiž mamičku dvoch detí, ani napriek úspechu vo vyšetrovaní nepodarilo vypátrať. Trojici mužov za únos hrozí osem ročné väzenie.

Súvisiace články

Mimoriadne pátranie po Zuzane má smutný koniec

Ivan Mego

PRI BRATISLAVE NAŠLI MŔTVU TÍNEDŽERKU! Ležala v byte muža zo známej kauzy

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA: ČLEN MAFIÁNSKEHO GANGU ZADRŽANÝ: Patrika Šnajdra chytili v Juhoafrickej republike

Ivan Mego

Telá nezvestného páru vylovili z vodnej nádrže

Ivan Mego

Hrozivá nehoda: Auto z dvoma deťmi spadlo z mosta

Ivan Mego

V Dunajskej Strede bolo horúco: V kontajneri objavili nezvyčajný náklad

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA: Nekompromisný verdikt pre advokáta bossa Mikuláša Černáka

Ivan Mego

Podpaľač v Michalovciach!? Autá skončili v plameňoch

Ivan Mego

Rodina prosí o pomoc! Andrej z obce Petrovo zmizol bez stopy

Ivan Mego

LOVCI LEBIEK V AKCII! V putách skončil sexuálny násilník

Ivan Mego

MIMORIADNE PÁTRANIE: Synovia moderátorky Very Wisterovej sú nezvestní

Ivan Mego

Tragédia: Dve deti zomreli po vypití neznámej látky!

Ivan Mego

BRUTÁLNA VRAŽDA! Suseda udrel tyčou, prešiel autom a tým to neskončilo…

Ivan Mego

ZA MREŽAMI AŽ DO JESENE: Obvinení z vraždy novinára zostávajú vo väzbe

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE ODHALENIE: Toto sú BUNKRE strelca z diskotéky!  

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej