NASTOPE.SK
Image default

ÚNOS ANDREY VLČEKOVEJ: Policajti posielajú pred súd trojicu mužov

Matku dvoch detí uniesli 13. decembra 2016 v Hlohovci. Jej exmanžela Miroslava Vlčeka za to pred polrokom odsúdili na 12 rokov väzenie. Policajti teraz posielajú pred súd trojicu mužov, ktorí sa mali na únose priamo podieľať.
Andrea Vlčeková: Uniesli ju 13. decembra 2016. Stále je nezvestná
Foto: Internet

Vojtech Ollé, Jozef Péter a srbský občan Mladen Despotovski – to sú mená trojice mužov, ktorí podľa polície Andreu Vlčekovú v decembri 2016 uniesli. Za únosom mal stáť Andrein exmanžel Miroslav Vlček, ktorý si už za obmedzovanie osobnej slobody odpykáva dvanásť ročný trest. Motívom únosu mali byť majetkové spory.

Miroslav Vlček: Za únos exmanželky si odpykáva dvanásť ročný trest
Foto: Polícia
Kto sú muži obvinení z únosu?

O trojici mužov, ktorí majú stáť za únosom Andrey Vlčekovej informovala rozsiahlou reportážou televízia Markíza. Kto teda obvinení muži sú?

Vojtech Ollé: Väčšinu času sa zdržiaval v Dunajskej Strede. Adresu trvalého bydliska nemá. Práve pre pozbavenie osobnej slobody Andrey Vlčekovej bol na neho vydaný európsky zatýkací rozkaz. Pre inú trestnú činnosť ho zadržali v Rakúsku.  Pre proces s Miroslavom Vlčekom ho priviezli na pár dní Slovensko. Trestný register Vojtecha Ollé je dlhý. V minulosti bol odsúdený za krádež aj vydieranie. Práve on sa mal s Miroslavom Vlčekom spoznať za mrežami.

Jozef Péter: Policajti po ňom istý čas pátrali. Zadržali ho pomerne rýchlo a poslali do väzby. Dôvodom väzobného stíhania Jozefa Pétera je aby neutiekol a nepokračoval v trestnej činnosti. V minulosti bol odsúdený tresty za lúpež, vydieranie aj ublíženie na zdraví.

Mladen Despotovski: V zločineckých kruhoch je známy pod prezývkou Despa, pochádza zo Srbska. Aktuálne si odpykáva 12-ročný trest za vydieračský únos. Za rovnaký zločin ho odsúdili u nás aj predtým. V roku 2004 vystupoval ako svedok v súdom procese s jedným z najväčších drogových kartelov Srbsku. Pred sudcom priznal, že bol jeho členom a obchodoval s heroínom.

Vojtech Ollé, Jozef Péter, Mladen Despotovski: Trojica mužov, ktorá sa podľa polície podieľala na únose Andrey Vlčekovej
Foto: TV Markíza
Idú pre súd

Koncom apríla nastal v prípade podľa polície zásadný zlom. „Dňa 25. apríla 2019 bolo vyšetrovateľom národnej protizločineckej jednotky NAKA skončené vyšetrovanie návrhom na podanie obžaloby v trestnej veci poškodenej Andrey Vlčekovej voči organizovanej skupine 3 osôb (V.O., M.D., J.P.) pre obzvlášť závažný zločin pozbavenie osobnej slobody. Tieto tri osoby na objednávku právoplatne odsúdeného Miroslava Vlčeka (nepodmienečný trest odňatia slobody vo výške 12 rokov) pozbavili osobnej slobody poškodenú Andreu Vlčekovú. (podľa § 182 odsek 1, odsek 2 písmeno a), písmeno c), odsek 3 písmeno b) Trestného zákona)“ informovala polícia o aktuálnom posune v kauze únosu Andrey Vlčekovej.

Stále nezvestná

Meno Andrey Vlčekovej aj s fotografiu stále svieti v policajnej evidencii nezvestných osôb. Policajtom sa totiž mamičku dvoch detí, ani napriek úspechu vo vyšetrovaní nepodarilo vypátrať. Trojici mužov za únos hrozí osem ročné väzenie.

Súvisiace články

V Dunajskej Strede bolo horúco: V kontajneri objavili nezvyčajný náklad

Ivan Mego

POLICAJNÝ VICEPREZIDENT KONČÍ VO FUNKCII

Ivan Mego

LOVCI LEBIEK V AKCII! V putách skončil muž odsúdený pre vraždu

Ivan Mego

STRELEC Z DISKOTÉKY ide do väzby! Policajtom ukázal, kde sa zbavil vražednej zbrane

Ivan Mego

ŠOKUJÚCE VÝSLEDKY PITVY: 16-ročný Tomáš mal na tele 47 bodných rán

Ivan Mego

ÚTOK na manželov v bratislavskej MHD: Policajti ukončili vyšetrovanie

Ivan Mego

Hudobníčky z Afganistanu vystúpili na Pohode: Polícia po nich vyhlásila pátranie

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA: ČLEN MAFIÁNSKEHO GANGU ZADRŽANÝ: Patrika Šnajdra chytili v Juhoafrickej republike

Ivan Mego

POPLACH V BRATISLAVE: Súdy aj budova Technopolu sú vypratané!

Ivan Mego

PRAVÁ RUKA BOSSA: Jeden z najhľadanejších mužov bol na úteku 9 rokov

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA: Vážna nehoda autobusu v Žiline

Ivan Mego

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Guľka pre niekdajšieho bossa Reichela

Ivan Mego

Slovenskému hokejistovi zrejme podpálili luxusný Mercedes

Ivan Mego

Nepoznáte muža z policajného identikitu?

Ivan Mego

ŠOK NA SÚDE S BOSSOM ČERNÁKOM: 50 tisíc eur za zmenu výpovede!

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej