NASTOPE.SK
Image default

NA ÚTEKU JE UŽ VYŠE ROKA: Kde sa skrýva mafiánsky boss Róbert Okoličány?

Šéf košického podsvetia ušiel policajtom pred nosom. Stalo sa to krátko potom, ako Najvyšší súd odsúdil Róberta Okoličányho prezývaného Oki na doživotie. V apríli uplynul presne rok, odkedy prekročil maďarskú hranicu a policajtom definitívne zmizol.

Meno šéfa zločineckého gangu z Košíc svieti na stránkach Interpolu, Europolu aj slovenského Patrosu. Kde by sa tento muž, odsúdený na doživotie pre vraždy mohol skrývať, sa len špekuluje. Spomínajú sa balkánske krajiny, kde by mohol mať kontakty ešte z čias, keď ovládal košické podsvetie. Hovorí sa však aj o Thajsku a často aj o Maďarsku. Róbert Okoličány sa však pred všetkými agentúrami, ktoré sa venujú pátraniu po zločincoch, úspešne skrýva.

Róbert Okoličány: Boss košického podsvetia je odsúdený na doživotie, Pátra po ňom Europol aj Interpol
Foto: Interpol
Útek po verdikte

Okolo úteku Róberta Okoličányho sa popísalo veľa. Kritika sa zniesla na policajtov, ktorí jeho pohyb monitorovali, aj na pracovníčku súdu, ktorá poslala mužom zákona zatykač až s niekoľkohodinovým odstupom. Mafiánsky boss bol pritom v čase verdiktu vo svojom dome v Košiciach. Jeho pohyb monitorovali policajné zložky. Po rozsudku z domu vybehol s taškami v ruke, nasadol do auta jedného zo svojich bratov a ušiel. Posledné informácie hovoria o tom, že prekročil hranicu do Maďarska. Odvtedy o ňom nikto nepočul.

VEĽKÝ ÚLOVOK: V Prahe zadržali nájomného vraha zo Srbska

Odsúdená pre vraždy

V pátraní Interpolu aj Europolu svieti vedľa mena Róberta Okoličányho jeho fotografia, aj dôvody, pre ktoré je na neho vydaný zatykač. Vražda, založenie a zosnovanie zločineckej skupiny, či nedovolené ozbrojovanie, to je krátky popis pre pátračov z celého sveta.

Ak sa však pozrú do zložky, ktorú v prípade záujmu otvoria, nájdu tam skutočné zverstvá.

 1. V roku 2000 Róbert Okoličány spolu s Róbertom Nigutom postupne vytvorili štruktúru zločineckej skupiny, ktorá operovala v Košiciach a v okolí.
 2. V roku 2001 Róbert Okoličány v obci Veľka Bara v rodinnom dome spolu s ďalšími členmi skupiny takzvaných okoličányovcov, zastrelil Jozefa Ferenca, ktorého potom zakopali pri obci Malá Tŕňa.

  Jozef Ferenc: Strelou do hlavy ho popravil mafiánsky boss Róbert Okoličány
  Foto: archív JF
 3. Marek Adam: Okoličányovci ho zavraždili ho v roku 2001
  Foto: FB Slovenská mafia

  V roku 2001 vydal Róbert Okoličány pokyn Jaroslavovi Potučkovi a Róbertovi Görcsösovi, aby zavraždili Mareka Adama. Na jeho pokyn potom v Moldave nad Bodvou, pred barom Twister, Jaroslav Potučko Mareka Adama zastrelil.

 4. Róbert Okoličány a Róbert Nigut dali Jaroslavovi Potučkovi pokyn, aby zavraždil Rudolfa Slicha. Útok samopalom na Slichovo auto, však nebol úspešný. Slichovi sa podarilo utiecť.
 5. V roku 2004 dal Róbert Okoličány pokyn Robertovi Nigutovi, aby zabezpečil takzvané výpalné od majiteľov hracích automatov, ktorí prestali Okoličánymu platiť. Nigut s členmi gangu navštívili jednotlivé herne. So zbraňami v rukách prinútili personál ľahnúť na zem. Sekerami a basebalovými palicami potom porozbíjali automaty.
 6. V roku 2004 Róbert Okoličány vydal pokyn Róbertovi Nigutovi, aby zorganizoval útok na Kamila H. Róbert Nigut s ostatnými členmi gangu, ozbrojení a s kuklami na hlavách, vošli do herne Kamila H. v obchodnom centre Erika v Košiciach a fyzicky ho napadli. Spôsobili mu zranenie s dobou liečenia viac ako 2 mesiace.

Róberta Okoličányho prvýkrát zadržali na pohrebe Jozefa Estóka. Spolu s ďalšími kumpánmi ho posadili do väzby. V roku 2007 vyšetrovanie ukončili a podali obžalobu na súd. Kvôli Okoličánymu menili dokonca zákon, aby sa nedostal z väzby na slobodu. Napriek predĺženiu maximálnej lehoty väzby na päť rokov, Okoličány a členovia jeho gangu múry väznice opustili. Celých trinásť rokov nevedeli bossa košického podsvetia odsúdiť. Konečný verdikt padol 11. apríla 2018. Róbert Okoličány, Róbert Nigut a Jaroslav Potúčko dostali doživotné tresty. Jozef Leško dostal dvadsaťštyri a pol roka. Ostatní členovia postupne menej.

Súvisiace články

Megakrádež za desaťtisíce! Poznáte týchto mužov?

Ivan Mego

OZNAČOVALI HO ZA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Ondrej Žemba († 64) zomrel na infarkt

Ivan Mego

SUDCA ROZHODOL: Judita obvinená z vraždy 16-ročného Tomáša putuje do väzby!

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS Černák píše Pellegrinimu: Ospravedlnte sa lebo …

Ivan Mego

Obvinený z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej uzavrel dohodu s prokurátorom

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS JE NA SLOBODE! Súd prepustil šéfa piešťanských piťovcov

Ivan Mego

ŠOK! Polícia obvinila z vraždy 16-ročného Tomáša kamarátku Juditu

Ivan Mego

POLICAJTI MAJÚ PROBLÉM! Obvinený z vraždy: “Jána Kuciaka som strelil do hlavy!”

Ivan Mego

MAFIÁN ČISTIČ V AKCII: Takmer zastrelil Reichelovho 13-mesačného synovca

Ivan Mego

BOSS PIŤO A JEHO ZABIJAK: Policajtom popísali brutálnu likvidáciu muža

Ivan Mego

Rodinná tragédia! Syn brankára, ktorý dostal od Bondru zlatý gól, zavraždil vlastnú mamu

Ivan Mego

ŠOKUJÚCI ZVRAT: Otec Judity obvinenej z vraždy kamaráta našiel pri upratovaní bytu ďalší nôž!

Ivan Mego

Mafiánsky boss Černák opäť na scéne: Cesta k slobode vedie cez priznanie k vraždám

Ivan Mego

ĽUBOŠ FERUS považovaný za MAFIÁNSKEHO BOSSA smeruje na SLOBODU

Ivan Mego

FOTO: LEN PRE SILNÉ POVAHY! Nepoznáte mŕtveho muža?

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej