NASTOPE.SK
Image default

NA ÚTEKU JE UŽ VYŠE ROKA: Kde sa skrýva mafiánsky boss Róbert Okoličány?

Šéf košického podsvetia ušiel policajtom pred nosom. Stalo sa to krátko potom, ako Najvyšší súd odsúdil Róberta Okoličányho prezývaného Oki na doživotie. V apríli uplynul presne rok, odkedy prekročil maďarskú hranicu a policajtom definitívne zmizol.

Meno šéfa zločineckého gangu z Košíc svieti na stránkach Interpolu, Europolu aj slovenského Patrosu. Kde by sa tento muž, odsúdený na doživotie pre vraždy mohol skrývať, sa len špekuluje. Spomínajú sa balkánske krajiny, kde by mohol mať kontakty ešte z čias, keď ovládal košické podsvetie. Hovorí sa však aj o Thajsku a často aj o Maďarsku. Róbert Okoličány sa však pred všetkými agentúrami, ktoré sa venujú pátraniu po zločincoch, úspešne skrýva.

Róbert Okoličány: Boss košického podsvetia je odsúdený na doživotie, Pátra po ňom Europol aj Interpol
Foto: Interpol
Útek po verdikte

Okolo úteku Róberta Okoličányho sa popísalo veľa. Kritika sa zniesla na policajtov, ktorí jeho pohyb monitorovali, aj na pracovníčku súdu, ktorá poslala mužom zákona zatykač až s niekoľkohodinovým odstupom. Mafiánsky boss bol pritom v čase verdiktu vo svojom dome v Košiciach. Jeho pohyb monitorovali policajné zložky. Po rozsudku z domu vybehol s taškami v ruke, nasadol do auta jedného zo svojich bratov a ušiel. Posledné informácie hovoria o tom, že prekročil hranicu do Maďarska. Odvtedy o ňom nikto nepočul.

VEĽKÝ ÚLOVOK: V Prahe zadržali nájomného vraha zo Srbska

Odsúdená pre vraždy

V pátraní Interpolu aj Europolu svieti vedľa mena Róberta Okoličányho jeho fotografia, aj dôvody, pre ktoré je na neho vydaný zatykač. Vražda, založenie a zosnovanie zločineckej skupiny, či nedovolené ozbrojovanie, to je krátky popis pre pátračov z celého sveta.

Ak sa však pozrú do zložky, ktorú v prípade záujmu otvoria, nájdu tam skutočné zverstvá.

 1. V roku 2000 Róbert Okoličány spolu s Róbertom Nigutom postupne vytvorili štruktúru zločineckej skupiny, ktorá operovala v Košiciach a v okolí.
 2. V roku 2001 Róbert Okoličány v obci Veľka Bara v rodinnom dome spolu s ďalšími členmi skupiny takzvaných okoličányovcov, zastrelil Jozefa Ferenca, ktorého potom zakopali pri obci Malá Tŕňa.

  Jozef Ferenc: Strelou do hlavy ho popravil mafiánsky boss Róbert Okoličány
  Foto: archív JF
 3. Marek Adam: Okoličányovci ho zavraždili ho v roku 2001
  Foto: FB Slovenská mafia

  V roku 2001 vydal Róbert Okoličány pokyn Jaroslavovi Potučkovi a Róbertovi Görcsösovi, aby zavraždili Mareka Adama. Na jeho pokyn potom v Moldave nad Bodvou, pred barom Twister, Jaroslav Potučko Mareka Adama zastrelil.

 4. Róbert Okoličány a Róbert Nigut dali Jaroslavovi Potučkovi pokyn, aby zavraždil Rudolfa Slicha. Útok samopalom na Slichovo auto, však nebol úspešný. Slichovi sa podarilo utiecť.
 5. V roku 2004 dal Róbert Okoličány pokyn Robertovi Nigutovi, aby zabezpečil takzvané výpalné od majiteľov hracích automatov, ktorí prestali Okoličánymu platiť. Nigut s členmi gangu navštívili jednotlivé herne. So zbraňami v rukách prinútili personál ľahnúť na zem. Sekerami a basebalovými palicami potom porozbíjali automaty.
 6. V roku 2004 Róbert Okoličány vydal pokyn Róbertovi Nigutovi, aby zorganizoval útok na Kamila H. Róbert Nigut s ostatnými členmi gangu, ozbrojení a s kuklami na hlavách, vošli do herne Kamila H. v obchodnom centre Erika v Košiciach a fyzicky ho napadli. Spôsobili mu zranenie s dobou liečenia viac ako 2 mesiace.

Róberta Okoličányho prvýkrát zadržali na pohrebe Jozefa Estóka. Spolu s ďalšími kumpánmi ho posadili do väzby. V roku 2007 vyšetrovanie ukončili a podali obžalobu na súd. Kvôli Okoličánymu menili dokonca zákon, aby sa nedostal z väzby na slobodu. Napriek predĺženiu maximálnej lehoty väzby na päť rokov, Okoličány a členovia jeho gangu múry väznice opustili. Celých trinásť rokov nevedeli bossa košického podsvetia odsúdiť. Konečný verdikt padol 11. apríla 2018. Róbert Okoličány, Róbert Nigut a Jaroslav Potúčko dostali doživotné tresty. Jozef Leško dostal dvadsaťštyri a pol roka. Ostatní členovia postupne menej.

Súvisiace články

ŠOKUJÚCE VÝSLEDKY PITVY: 16-ročný Tomáš mal na tele 47 bodných rán

Ivan Mego

Vražda Kuciaka a Kušnírovej: Súd sprísnil trest pre Zoltána Andruskóa

Ivan Mego

MAFIA V AKCII! Slovenský boxer má na krku dve vraždy

Ivan Mego

SUDCA ROZHODOL: Judita obvinená z vraždy 16-ročného Tomáša putuje do väzby!

Ivan Mego

Vražda bossa Petera Steinhübela je premlčaná!

Ivan Mego

Prokuratúra: Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovu zastrelil Miroslav Marček!

Ivan Mego

Po prelomení mlčania bossa Černáka to vrie! Najskôr to zlízol Kán, teraz aj Kaštan

Ivan Mego

Telá nezvestného páru vylovili z vodnej nádrže

Ivan Mego

Exprokurátor René Vanek: Šufliarskeho vyjadrenia považujem za útok na moju osobu

Ivan Mego

HORÚCA AKTUALITA! Ľubomír Kudlička považovaný za bossa takáčovcov ide do väzby!

Ivan Mego

LOVCI LEBIEK V AKCII! Slovák sa vydával za mŕtveho, chytili ho v Mexiku

Ivan Mego

MUŽ, KTORÝ SA POSTAVIL MAFII

Ivan Mego

UKONČILI VYŠETROVANIE! Vraždu politika HZDS si odpyká len MIKULÁŠ ČERNÁK

Ivan Mego

LOVCI LEBIEK V AKCII! V putách skončil muž odsúdený pre vraždu

Ivan Mego

ZAVRAŽDENÝ V ILEGÁLNOM HROBE: Vykopali najhľadanejšieho mafiána Slovenska!

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej