NASTOPE.SK
Image default

PRAVÁ RUKA BOSSA: Jeden z najhľadanejších mužov bol na úteku 9 rokov

Patrik Šnajdr je odsúdený člen organizovanej skupiny štvrťáci. V gangu mal vysoké postavenie. Bol pravou rukou bossa Miroslava Štvrteckého. Policajti ho v týchto dňoch zadržali v Juhoafrickej republike. Jeho útek stojí za povšimnutie.

Zadržaný mafián Patrik Šnajdr patril k najsilnejším mužom našej krajiny. Stal sa dokonca majstrom Slovenska v tlaku na lavičke. Neskôr v tomto športe reprezentoval Slovensko. S výkonom 262,5 kilogramu získal bronzovú medailu na medzinárodnej súťaži. Bol to nesporne úspech, ktorý si zaslúži uznanie. K výbornému výsledku prispela aj genetická výbava, ktorú dostal do vienka po svojom otcovi, jednom z najväčších silákov v Československu, silovom trojbojárovi Milošovi Šnajdrovi.

Patrik Šnajdr: Člen mafiánskeho gangu skončil v putách
Foto: Polícia
Člen Gangu

Obrovská sila a postava priviedla 120-kilového Patrika Šnajdra medzi mužov slovenského podsvetia. Silák sa stal členom zločineckého gangu Miroslava Štvrteckého. Skupina bývalého kukláča pôsobila hlavne v okolí Senice. Štvrťáci, ako mužov gangu Štvrteckého prezývali, bola jednou zo šiestich vetiev obávaných sýkorovcov. Patrik Šnajdr svoje schopnosti využíval až na toľko, že sa stal pravou rukou bossa Miroslava Štvrteckého. Šestnásť členný gang sa špecializoval najmä na vydieranie podnikateľov, vyberanie výpalného a vymáhanie pohľadávok hlavne na Záhorí. Štvrtecký si odpykáva 21 rokov väzenia, Patrik Šnajdr dostal 20 rokov.

NA ÚTEKU JE UŽ VYŠE ROKA: Kde sa skrýva mafiánsky boss Róbert Okoličány?

Chybička a útek

Na Patrika Šnajdra bol v roku 2010 vydaný európsky zatýkací rozkaz na výkon trestu odňatia slobody. Bol na úteku, chytili ho v marci 2016 v Česku. S veľkou pompou ho priviezli na Slovensko. Bývalého siláka eskortovali rovno do výkonu trestu. Potom nastal zvrat. Policajti aj súd zistili, že medzičasom, ako bol Šnajdr na úteku, stratil predošlý zatýkací rozkaz platnosť a nahradil ho nový zatýkací rozkaz pod rovnakou spisovou značkou. Rozdiel bol v tom, že nový zatýkací rozkaz bol vydaný na trestné stíhanie a nie na dodanie do výkonu trestu. Po zadržaní Šnajdra v Česku teda naši policajti požiadali o jeho vydanie na základe neplatného zatykača.

MAFIÁNSKA VRAŽDA DIEŤAŤA: Črtá sa ďalšia mega blamáž

Po vydaní na Slovensko mal zadržaný zločinec smerovať pred sudcu, ktorý mal už podľa nového zatykača rozhodnúť o jeho väzobnom stíhaní a nie do výkonu trestu, ako sa to stalo v roku 2016. „Vzhľadom na identitu spisových značiek, pod ktorými boli oba európske zatýkacie rozkazy vydané, došlo k opomenutiu zákonnej 24-hodinovej lehoty, v rámci ktorej bolo potrebné osobu predviesť pred príslušného sudcu. Orgány činné v trestnom konaní úzko spolupracujú a predpokladá sa vydanie nového zatýkacieho rozkazu, na základe ktorého bude možné osobu opätovne zaistiť na účely ďalšieho trestného konania,“ vysvetlil policajný hovorca chybu, po ktorej museli zadržaného člena zločineckého gangu prepustiť. To čo nasledovalo po prepustení, už asi každý tuší. Patrik Šnajdr neváhal a dal sa na útek. Odvtedy po ňom pátral opäť Interpol. Písal sa november 2016, keď na Šnajdra opäť vydali zatykač. Policajtku, ktorá chybu spôsobila, potrestali desaťpercentnou zrážkou z platu na tri mesiace.

Patrik Šnajdr: Člen mafiánskeho gangu skončil v putách
Foto: Polícia
Po rokoch opäť v putách

Patrik Šnajdr bol opäť na úteku. Slobodu si užíval, viac ako dva a pol roka. Policajti sa v týchto dňoch pochválili veľkým úlovkom. Po druhýkrát zadržali jedného z najhľadanejších členov obávaného gangu. „Dňa 2.5.2019 bol v Juhoafrickej republike zadržaný hľadaný občan SR Patrik Šnajdr. Na menovaného vydal Interpol Bratislava červený obežník na základe medzinárodného zatýkacieho rozkazu vydaného Špecializovaným trestným súdom pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, hrubý nátlak a vydieranie. Tento člen gangu Miroslava Štvrteckého zvaného „štvrťáci“ bol odsúdený na 20-ročný trest odňatia slobody. V súčasnosti slovenské justičné orgány zabezpečujú extradičné materiály,“ informovali verejnosť policajti. Na vydanie z Juhoafrickej republiky si teda ešte chvíľku počkáme. Zostáva len veriť, že tentokrát je zatýkací rozkaz v poriadku a Patrik Šnajdr si za svoje činy konečne odpyká zaslúžený trest.

Súvisiace články

VEĽKÉ PÁTRANIE po matke, dieťati aj aute sa skončilo

Ivan Mego

VEĽKÝ ZÁSAH PROTI MAFII: NAKA zatkla bossov drogového biznisu aj svojho kolegu

Ivan Mego

MIMORIADNE PÁTRANIE: Bývalý elitný policajt z gangu sátorovcov je na úteku!

Ivan Mego

Telá nezvestného páru vylovili z vodnej nádrže

Ivan Mego

Ďalší mafiánsky boss mieri na slobodu! Sýkrovec Borbély požiadal o prepustenie

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE FOTO: MAFIÁNSKA POPRAVA BOSSA NOVOTNÉHO: Smeruje po 18-rokoch pred súd

Ivan Mego

TRAGICKÝ KONIEC PÁTRACEJ AKCIE: Ivanko (†3) je mŕtvy

Ivan Mego

ÚNOS ANDREY VLČEKOVEJ: Policajti posielajú pred súd trojicu mužov

Ivan Mego

Nepoznáte muža z policajného identikitu?

Ivan Mego

OVPLYVŇOVANIE SVEDKA V MAFIÁNSKOM PROCESE: Advokát bossa Černáka prehovoril

Ivan Mego

NA ÚTEKU JE UŽ VYŠE ROKA: Kde sa skrýva mafiánsky boss Róbert Okoličány?

Ivan Mego

POZNÁTE MASKOVANÉHO MUŽA?: Polícia prosí o pomoc

Ivan Mego

AKTUÁLNE: Pátracia akcia na Dunaji

Ivan Mego

HORÚCO V JUSTIČNOM PALÁCI: Pre vraždu bossa vypočujú exriaditeľa SIS aj bossa mafie

Ivan Mego

Syn podnikateľa spájaného s podsvetím je na slobode!

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej