NASTOPE.SK
Image default

HRÔZA: Nové informácie v kauze kuchára, ktorý sa vydával za lekára

Kauza záhadných úmrtí v domove pre seniorov, kde úradoval kuchár, ktorý sa vydával za lekára má pokračovanie. Portál NASTOPE.SK zistil počet ľudí, s ktorými mal HIV pozitívny kuchár Ivan Biháry nechránený sexuálny styk. Policajti už podľa našich informácii majú aj výsledky pitvy exhumovanej klientky domova.

Kauza kuchára, ktorý sa v domove pre seniorov vydával za lekára, rezonovala Slovenskom v lete minulý rok. Policajti vtedy vtrhli do zariadenia IRIS na Heydukovej ulici v Bratislave a zadržali dvoch ľudí. V putách skončil vyučený kuchár, ktorému sa zapáčilo vystupovať ako lekár a upratovačka, ktorá pôsobila ako zdravotná sestra. Dôvodom policajnej akcie boli záhadné úmrtia ľudí v spomínanom zariadení. Ich počet sa mal v priebehu roka vyšplhať na viac ako tridsať. Do hľadáčika polície sa dostalo približne desať zvláštnych úmrtí. Ivana Biháryho a Vanessu Pútikovú obvinili, že klientom centra pre seniorov podávali lieky bez odborných vedomostí. V dôsledku toho malo niekoľko ľudí dokonca zomrieť. Ivan Biháry aj Vanessa Pútiková skončili vo väzbe.

MIMORIADNE PÁTRANIE: Únos a vražda českej podnikateľky

Exhumácia

Policajti minulý rok exhumovali na petržalskom cintoríne pozostatky zosnulej klientky zariadenia. Pri pitve odobrali vzorky z orgánov a ešte v ten istý deň ju pochovali. Srdce drásajúce úkony museli policajti urobiť, aby zistili, či pani zomrela v dôsledku neodborného podania silných utlmujúcich liekov. Výsledky pitvy má už dnes polícia k dispozícii, nechcela ich však komentovať.

Vanessa Pútiková: Je spoluobvinená v prípade neodborného narábania s liekmi v domove pre seniorov
Foto: FB

Prezradili nám paragraf a odsek, podľa ktorého sú dnes Ivan Biháry a Vanessa Pútiková obvinení.  Ide o § 162 trestného zákona a obaja sú stíhaní za skutok v treťom odseku, čo veľa naznačuje. „Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 1 spôsobí ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť,“ píše sa v trestnom zákone. Výsledky pitvy a ďalšie dôkazy sú podkladom na preukázanie viny pred súdom. Bihárymu a Pútikovej za ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť hrozí osem rokov natvrdo.

HIV a nechránený sex

Osemnásťročnú Vanessu Pútikovú medzičasom z väzby prepustili. Stíhaná je na slobode. Ivan Biháry, ktorý sa vydával za lekára, však zostal za mrežami. Na vrub mu totiž policajti prišili ďalšie, ešte závažnejšie obvinenie. „Vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol 51-ročnému Ivanovi B. z okresu Pezinok obvinenie z ďalšieho trestného činu, konkrétne zločinu ohrozovania vírusom ľudskej imunodeficiencie spáchaného závažnejším spôsobom,“ informovali koncom minulého roka policajti.

Ivan Biháry: Kuchár, ktorý sa vydávala za lekára je HIV pozitívny
Foto: FB

Vyšetrovaním zistili, že „obvinený Ivan B. od roku 2016 až do júla 2018 kontaktoval cez internetové portály rôzne osoby za účelom sexuálneho styku za finančnú odplatu, pričom s týmito osobami následne vykonal na viacerých miestach v rámci Bratislavského kraja nechránený sexuálny styk. Obvinený aj napriek povinnosti informovať tieto osoby (s ktorými mal sexuálny styk) o skutočnosti že má potvrdenú infekciu vírusom HIV, ich neinformoval. Týmto konaním ich úmyselne vydal do nebezpečenstva nákazy vírusom ľudskej imunodeficiencie.“ priblížili ďalšie detaily muži zákona. Portál NASTOPE.SK teraz zistil, že policajti vypátrali ľudí, ktorí mali s HIV pozitívnym Ivanom Bihárym sexuálny styk. Ich počet sa aktuálne vyšplhal na číslo sedem. Túto informáciu nám potvrdila aj bratislavská polícia.  Medzi ľuďmi ohrozenými Biháryho vírusom, majú byť podľa našich informácií prevažne mladí muži. Podľa svedkov sa niektoré sexuálne stretnutia odohrali priamo v zariadení pre seniorov. Kuchárovi, ktorý sa vydával za lekára, hrozí za úmyselné ohrozenie zdravia siedmych ľudí vírusom HIV až dvanásť rokov väzenia. Vyšetrovanie prípadu stále pokračuje.

Súvisiace články

Vo vojenskom priestore našli muža s prestrelenou hlavou

Ivan Mego

10 rokov po vražde expolicajta: Rozsudok je stále v nedohľadne

Ivan Mego

PÁTRACIA AKCIA BOLA NEÚSPEŠNÁ: Nevideli ste Ladislava (33)?

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA: Vážna nehoda autobusu v Žiline

Ivan Mego

STRELEC Z DISKOTÉKY ide do väzby! Policajtom ukázal, kde sa zbavil vražednej zbrane

Ivan Mego

Megakrádež za desaťtisíce! Poznáte týchto mužov?

Ivan Mego

Hudobníčky z Afganistanu vystúpili na Pohode: Polícia po nich vyhlásila pátranie

Ivan Mego

MAFIÁN ČISTIČ V AKCII: Takmer zastrelil Reichelovho 13-mesačného synovca

Ivan Mego

Lovci lebiek v akcii: Hľadaného Slováka vypátrali v Thajsku

Ivan Mego

MAFIÁNSKI BOSSOVIA ČERNÁK A ŽEMBA: Na polícii vypovedali o streľbe na Reichela

Ivan Mego

Policajný zásah v Bratislave: Firma neodviedla 400-tisíc eur

Ivan Mego

Útok na postihnutého muža! Otriasol sídliskom, kde zavraždili 16-ročného Tomáša

Ivan Mego

ŠKANDÁL! Učiteľ základnej školy mal sexuálne zneužívať 11-ročného chlapca

Ivan Mego

BRUTÁLNY ÚTOK V CENTRE BRATISLAVY: Policajti prosia o pomoc

Ivan Mego

VRAŽDA V RUŽOMBERKU: Obeťou sa stala žena (†41)

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej