NASTOPE.SK
Image default

MAFIÁNSKI BOSSOVIA ČERNÁK A ŽEMBA: Na polícii vypovedali o streľbe na Reichela

Streľba na muža považovaného za bossa podsvetia v Poprade Milana Reichela vyvolala v mafiánskych kruhoch rozruch. Krátko po útoku sa mesto pod Tatrami doslova hemžilo mafiánmi z celého Slovenska. O vraždenej akcii na Reichela a jeho rodinu vypovedali pred vyšetrovateľom dvaja mocní muži slovenskej mafie Ondrej Žemba a Mikuláš Černák.
Milan Reichel boss Popradu
Milan Reichel: Muž považovaný za mafiánskeho bossa Popradu policajtom popísal okolnosti streľby.
Foto: Ivan Mego

Streľba na Milana Reichela a jeho rodinu sa odohrala presne dva týždne potom, ako v hoteli Gerlach zavraždili a odrezali hlavu bývalému policajtovi Gustávovi Slivenskému. Desiatky projektilov zo samopalu zasiahli 8. apríla 1997 fasádu, okná aj strechu domu Reichelových rodičov. Strelec len zázrakom pri útoku nezasiahol Reichelovu mamu, sestru a jej trinásťmesačného syna. O tom, či sa streľba na Reichela odohrala tak, ako ju popisuje on sám sa v podsvetí šírili rôzne informácie.

Ondrej Žemba vypovedal v súvislosti so streľbou na Reichela na polícii
Prezývali ho Pán Tatier: Ondrej Žemba vypovedal v súvislosti so streľbou na Reichela na polícii
FoTo: Atchív
Pán Tatier

Jedna z úvah pochádza priamo z úst muža prezývaného Pán Tatier Ondreja Žembu. Portál NASTOPE.SK počas policajnej rekonštrukcie, ktorá sa v Poprade odohrala minulý týždeň zistil, že policajti Ondreja Žembu v tejto súvislosti vypočúvali. Podľa našich informácii si pred policajtmi o streľbe zapochyboval. „Ak je pravda, že na mieste sa strieľalo samopalmi, ako sa to hovorilo v médiách, tak je nemožné aby nikto z poškodených nebol ani len zranený,“ nechal sa doslova počuť Žemba, ktorý len pred nedávnom zomrel na infarkt. Zostali po ňom malé deti, manželka aj obrovský majetok.

Alojz Kromka prezývaný Čistič A Mikuláš Černák: Policajti Kromku obvinili z pokusu o vraždu Milana Reichela
Foto: M.Č.
Zhovorčivý Mikuláš Černák

Na osudnú noc si na polícii zaspomínal aj ďalší obávaný muž podsvetia. Vyšetrovateľ zapísal slová Mikuláša Černáka takto: „Asi dva týždne po vražde Slivenského mi zavolal Milan. Vedel, že mu odpočúvajú telefón a povedal mi, že predstav si, teraz na mňa strieľali. Išiel som s mamou aj s jedným ochrankárom a chceli ma zabiť. To bolo všetko, čo mi do telefónu povedal a zložil,“ spomenul si na krátky telefonát z 8. apríla 1997 mafiánsky boss Černák.

TAJOMSTVO POLICAJNEJ ČIAPKY: Rozpútalo vojnu v podsvetí

Vo svoje výpovedi ale pokračoval ďalej. „Ja som bol v Banskej Bystrici v posilňovni aj so Šipulom. Povedal som mu to. Šipula zavolal Csémimu a išli sme hore do Popradu. Tam sme prišli pred Reichelov dom, kde už bol Róbert Holub a myslím, že aj Fabián a ďalší jeho nejakí chlapci. Róbert mi povedal, že Milan je na polícii, že ho tam vypočúvajú kvôli streľbe. Róbert ma zavolal od Šipulu nabok a povedal mi, že to spravil, tento pokus, sám na seba Milan s pomocou Holuba a jeho ľudí, aby to vyzeralo, že ho niekto chcel odstrániť, keďže v Poprade začalo vyšetrovanie ohľadom Slivenského a aby nebol Reichel podozrivý. Na margo toho fingovaného prepadnutia Milana chcem povedať, že strelec, ktorý na neho strieľal, im rozstrieľal všetky okná na dome, ale netrafil nikoho, čo je teda nevierohodné,“ zamyslel sa mafiánsky boss Černák. Podľa jeho slov, Reichela nestretol, lebo na neho vydali zatykač.

OZNAČOVALI HO ZA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Ondrej Žemba († 64) zomrel na infarkt

Milan Reichel: Muž považovaný za mafiánskeho bossa Popradu policajtom popísal okolnosti streľby.
Foto: Ivan Mego
Na úteku

V kontakte s ním vraj bol len cez Holuba a Kollárika. Podľa Černáka odišiel do Čiech. Istý čas sa však schovával aj v Taliansku. Paradoxné na tom je, že zatykač mu zrejme zachránil život. Po jeho odchode sa totiž v podsvetí rozpútala vojna. Dôvodom mala byť odrezaná hlava Slivenského a nápis vo vnútri policajnej čiapky, ktorú vrahovia položili na odrezanú hlavu, keď ju vystavili na strechu auta v Poprade. V čiapke malo byť podľa svedkov napísané meno Alojza Kromku, čo podľa neho znamenalo, že ho chcú zavraždiť. To mal byť motív na vražedné vyčíňanie, na konci ktorého boli mŕtvi košický mafián Peter Klešč, Kromkov brat Ján a nakoniec aj Róbert Holub.

MAFIÁN ČISTIČ V AKCII: Takmer zastrelil Reichelovho 13-mesačného synovca

Objatie bossov

Mikuláš Černák si vo svojej výpovedi zaspomínal aj na stretnutie s Milanom Reichelom, keď sa po rokoch stretli vo väznici v Košiciach. „Stretli sme sa na chodbe pri predvádzaní. On ma objal, bolo to viacmenej spontánne objatie. Príslušníci väzenskej stráže ani nestihli zareagovať, až potom nás oddelili.“ Pri otázke Reichelovho pôsobenia v podsvetí, vniesol Černák svetlo do fungovania  medzi ním a bossom Popradu. „Pokiaľ ide o Reichela, ten nebol členom našej skupiny, fungoval samostatne a v začiatkoch bol pre nás vzorom ako športovec, aj ako chlap. Bol finančne dobre zabezpečený, mal hotel, páčilo sa mi jeho vystupovanie, jednanie a bol inteligentnejší.“

Vyšetrovateľ o fingovanej streľbe

Policajný vyšetrovateľ sa teda zaoberal aj verziou o fingovanej streľbe, ktorú predostreli silní muži slovenského podsvetie Ondrej Žemba a Mikuláš Černák. Túto verziu vyšetrovateľ úplne vylúčil a vysvetlil aj dôvod. „Pri streľbe bola okrem Milana Reichela prítomná aj jeho matka a v dome boli prítomní ďalší členovia rodiny, sestra s 13-mesačným synom, ako aj jeho otec. Ak by chcel Milan Reichel fingovať streľbu na svoju osobu a to už z akéhokoľvek dôvodu, je nepravdepodobné, aby to urobil takým spôsobom, že by pri tom ohrozil svoju rodinu. V tomto prípade bola jeho matka, ale aj sestra s dieťaťom vystavené príliš veľkému nebezpečenstvu a riziku, že niektorá zo striel vystrelených v dávkach niekoho zasiahne. Sestra Milana Reichela bola dokonca v momente streľby v izbe, kde preniklo päť striel, ktoré jej leteli okolo hlavy a ešte aj po príchode polície si z vlasov vyberala črepiny z rozbitého okna, cez ktoré strely preleteli,“ vysvetlil svoje odôvodnenie policajný vyšetrovateľ. Teóriu bossov o fingovanej streľbe zmietol zo stola. Z pokusu o vraždu Milan Reichela obvinili v novembri 2017 Alojza Kromu prezývaného Čistič.

Súvisiace články

Veľký zásah NAKA! Akcia Tunel súvisí s výstavbou D1

Ivan Mego

Muž obvinený z VRAŽDY MAFIÁNSKEHO BOSSA zatúžil po slobode

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: Otec strelca z diskotéky v Horovciach prehovoril!

Ivan Mego

Policajná akcia “FESTIVAL”! V Putách skončil organizátor Topfestu

Ivan Mego

50-tisíc eur za zmenu výpovede! Policajti začali trestné stíhanie

Ivan Mego

ÚNOS ANDREY VLČEKOVEJ: Policajti posielajú pred súd trojicu mužov

Ivan Mego

Černákov Mercedes niekto zapálil: Vyšetrovanie polície skončilo na mŕtvom bode

Ivan Mego

Štyri dni pátrali po nezvestnej Viole: Telo ženy XY zatiaľ ležalo v márnici

Ivan Mego

Ďalší mafiánsky boss mieri na slobodu! Sýkrovec Borbély požiadal o prepustenie

Ivan Mego

KRVAVÁ DRÁMA V HOROVCIACH: Bol motívom vražednej streľby podpálený bunker?

Ivan Mego

TRAGICKÉ RÁNO! Na toalete našli mŕtve bábätko

Ivan Mego

ÚTOČNÍK STÁLE NA ÚTEKU! Nové fotografie zachytávajú Albertyho v uliciach Banskej Bystrice

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE FOTO: MAFIÁNSKA POPRAVA BOSSA NOVOTNÉHO: Smeruje po 18-rokoch pred súd

Ivan Mego

Syn podnikateľa spájaného s podsvetím je na slobode!

Ivan Mego

HORÚCA AKTUALITA V Rakúsku zadržali jedného z najhľadanejších zločincov Slovenska

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej