NASTOPE.SK
Image default

NA STOPE MAFIÁNSKEJ VRAŽDY: Obávaní piťovci v akcii

Ján Šimek prezývaný Anča, bol skutočne zavraždený mafiou. Policajti v tejto súvislosti obvinili muža prezývaného Kladivo. Na prípad vraždy upozornil reportér NASTOPE.SK. Ako sa k informáciám dostal a čo presne sa mu podarilo zistiť? Píše reportér Ivan Mego.
Zvraždený Ján Šimek prezývaný Anča
Zavraždený Ján Šimek prezývaný Anča: Jeho telo nikdy nenašli.
Foto: Polícia

O mužovi s prezývkou Anča, ktorý zo dňa na deň jednoducho zmizol, nikto nič netušil viac ako deväť rokov. Zvrat nastal, keď som pri práci na podvodoch s nehnuteľnosťami narazil na človeka, ktorý sa v bratislavskom podsvetí pohybuje roky. Bolo to v marci 2017. Dozvedel som sa meno, krátky popis, to čomu sa nezvestný Ján Šimek venoval a prezývku muža, ktorý ho mal z tohto sveta zniesť. Začiatkom leta 2017 ma policajti o prípade informovali stroho: „Po osobe bolo vyhlásené pátranie z dôvodu jej nezvestnosti dňa 13. 3. 2008, pričom pátranie stále pokračuje,“ dozvedel som sa z policajného prezídia, podľa ktorého sa v súvislosti so zmiznutím Jána Šimeka dňa 31. 7. 2008 začalo trestné stíhanie pre trestný čin pozbavenia osobnej slobody. Vyšetrovanie v tejto veci však podľa polície prerušili približne rok a pol po Šimekovom zmiznutí, „pretože sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe,“ odôvodnili svoj postup policajti.

Dom nezvestného Jána Šimeka
Dom v Hviezdoslavove: Tu Ján Šimek naposledy býval
Foto: Ivan Mego
Stále málo informácií

Správa od policajtov ma trochu znepokojila. Pohľad do databázy nezvestných ľudí, kde pod menom Ján Šimek figurovala jeho fotografia, popis oblečenia aj dátum, kedy po ňom policajti vyhlásili pátranie mi stále vŕtal hlavou. Vybral som sa za rodinou muža so zvláštnou prezývkou. Okolnosti zmiznutia Jána Šimeka mi ozrejmila jeho manželka. Svojho muža naposledy videla koncom februára 2008. „Hľadala som ho v podnikoch, obvolávala jeho kamarátov. Nikto mi nezdvíhal telefón. Len od jednej z priateliek, ktorá žila so spoločníkom môjho muža, som sa dozvedela, že ho naposledy videli na jednej čerpacej stanici v Bratislave v spoločnosti mužov z podsvetia,” zaspomínala si na chvíle krátko po zmiznutí Šimeka jeho manželka.

Zavraždený Ján Šimek prezývaný Anča
Zavraždený Ján Šimek prezývaný Anča: Jeho telo nikdy nenašli.
Foto: Archív

Podotkla, že je to už dávno a najradšej by na to zabudla, lebo to, že sa v tom budem vŕtať určite nič neprinesie. Potom však v spomínaní na osudný deň pokračovala. „Išla som na tú čerpaciu stanicu a našla som tam auto svojho muža. Išla som za personálom stanice. Príliš zhovorčivý neboli, ale povedali mi aspoň to, že tam bol v dobrej nálade aj s nejakými mužmi a dvoma ženami, s ktorými potom odišiel,” to však nebolo všetko čo sa v osudný deň dozvedala. Šimekova manželka mi prezradila, že hneď po zmiznutí telefonovala obávanému Mikulášovi Polónymu.

POLICAJTI OBJASNILI MAFIÁNSKU VRAŽDU: Upozornil na ňu reportér NASTOPE.SK

Člen skupiny takzvaných piťovcov, ktorého meno sa spájalo s dvojnásobnou vraždou v Irish Pube a vraždou študenta Daniela Tupého. Práve on mal byť jedným z posledných ľudí, s ktorými Jána Šimeka naposledy videli. Dokonca mu vtedy, podľa jej slov so strachom zavolala. „Len mrmlal do telefónu, nevedel vydať ani jedinú súvislú vetu. Nič som sa nedozvedela. Dohodli sme sa, že sa stretneme. Keď som to ale povedala kamarátke, tá ma len upozornila, že s týmto človekom sa nemôžem stretnúť, že je to psychopat. Tak som mu už viac nevolala.” To bolo po rokoch všetko, na čo si matka dnes už sedemnásť ročnej Šimekovej dcéry spomenula. O mužovi s prezývkou Kladivo nič netušila.

mafia Mikuláš Polóny piťovci
Mikuláš Polóny: Člen skupiny piťovcov, ktorý sa mal podieľať na vražde Jána Šimeka spáchal samovraždu
Foto: Ivan Mego
Bod zlomu

Informácie o Jánovi Šimekovi sa po viacerých stretnutiach a oslovených inštitúciách hromadili. Stále som však nemal dosť detailov o tom, za akých okolností mal byť Ján Šimek zavraždený a ani to, kto sa skrýva pod prezývkou Kladivo. Oslovil som teda ďalšieho človeka, ktorý má blízko k bratislavskému podsvetiu. Dohodli sme si stretnutie a vtedy to prišlo. „Ja neviem ako sa volá menom, ale to že nejakého Anču zavraždil, mi povedal Miki Polóny. Zavraždiť ho mal spolu s Kladivom,“ prezradil po krátkom rozhovore a dohode, že neuvediem jeho identitu muž blízky piťovcom. Opis vraždy, tak ako som sa ho dozvedel, je už len pre silné žalúdky.

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Guľka pre niekdajšieho bossa Reichela

Vražda Jána Šimeka

Bola noc 26. februára 2008, keď Mikuláš Polóny a muž prezývaný Kladivo vylákal Šimeka na žúr spolu s dvoma ženami. S tými, ktoré s ním videli aj na bratislavskej čerpacej stanici. Odtiaľ prešli do záhradkárskej oblasti v Dúbravke. Tam podľa informácií, ktoré sa mi podarilo získať, Mikuláš Polóny a Kladivo na dvojmetrového Šimeka zaútočili nožmi. Nemal žiadnu šancu na prežitie. Na mieste zostalo veľa krvi, preto chatu z obavy pred odhalením neskôr zapálili.

Rameno Zuzana piťovci Ján Šimek mafia
Rameno Zuzana: Na tomto mieste vyhodili podľa zistení reportéra NASTOPE.SK v roku 2008 pozostatky Jána Šimeka
Foto: google

Ďalšie informácie z prostredia mafie, ktoré ku mne prichádzali, hovoria o tom, že pozostatky Jána Šimeka dvojica mužov po vražde rozštvrtila na viacero častí. Kusy tela potom natlačili do bieleho plastového potravinárskeho suda. Niekoľko dní po vražde Mikuláš Polóny naložil sud do auta a požiadal kamarátov z gangu piťovcov o pomoc pri likvidácii. Jedným z mužov, ktorí mu mali s pozostatkami v sude pomáhať bol známy zabijak piťovcov Ľuboš Zelman. S autom s pozostatkami natlačenými v sude prešli naprieč mestom z Lamača až na petržalskú stranu Dunaja. Auto odstavili v zátoke s názvom Rameno Zuzana. Do plastového suda s pozostatkami Jána Šimeka podľa zdroja, ešte niekoľkokrát bodli nožom a potom ho hodili do Dunaja.

mafia Ľuboš Zelman piťovci
Ľuboš Zelman: Zabijak piťovcov sa podľa našich informácií podieľal na likvidácii pozostatkov Jána Šimeka
Foto: Polícia
Policajti mali šťastie

Zdroj z bratislavského podsvetia opísal aj príhodu, ktorá sa spája s likvidáciou pozostatkov Jána Šimeka. Podľa jeho slov, práve v čase, keď už išli vykotúľať sud z auta, prechádzala okolo policajná hliadka. Vtedy všetci obávaní muži z gangu piťovcov spozorneli. „Mali šťastie, keby zastavili a začali by niečo riešiť, boli by už mŕtvi. Jeden z chalanov mal už v ruke pripravenú obtiahnutú zbraň. Policajti sa iba pozreli smerom k vode, ale nezastavili“. Muži zákona dnes možno ani netušia, že podľa týchto informácií, stál pri nich doslova Michal Archanjel, patrón policajtov.

Tri mesiace (23. septembra 2017) po uverejnení článku v spoločenskom týždenníku, kde som predtým pracoval – policajti, prípad po rokoch otvorili a začali nové vyšetrovanie. Tentoraz však nie pre pozbavenie osobnej slobody, ale vo veci obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v spolupáchateľstve.

Ktorí členovia piťovcov v prípade vypovedajú? Kto je záhadný muž prezývaný Kladivo? V akom štádiu je prípad zavraždeného Jána Šimeka aktuálne? Prinesiem v ďalších článkoch.
Sledujte NASTOPE.SK
Svoje tipy a informácie posielajte na facebookovú stranku NASTOPE.SK – Ivan Mego  alebo na email tipy@nastope.sk

Súvisiace články

HORÚCA AKTUALITA V Rakúsku zadržali jedného z najhľadanejších zločincov Slovenska

Ivan Mego

POLICAJTI MAJÚ PROBLÉM! Obvinený z vraždy: “Jána Kuciaka som strelil do hlavy!”

Ivan Mego

ZVRAT V PRÍPADE VRAŽDY EXPRIMÁTORA: Obvinený zmenil výpoveď

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: KUDLIČKA V PUTÁCH: Zadržali ho pre mafiánsku vraždu

Ivan Mego

NEJASNOSTI! V kauze vraždy novinára niečo nesedí

Ivan Mego

VRAŽDA V HLOHOVCI! Dobodaný muž zomrel v nemocnici

Ivan Mego

JUDITA(16) NAPÍSALA SUDCOVI! „Pustite ma na slobodu. Sľubujem, že budem viesť riadny život.“

Ivan Mego

BOLA TO VRAŽDA! Zásah NAKA na východe Slovenska

Ivan Mego

VIDEO: HĽADANÝ SÝKOROVEC V PUTÁCH: Mafiána chytili v Rajke

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE ODHALENIE: Toto sú BUNKRE strelca z diskotéky!  

Ivan Mego

VRAŽDA! Dobili muža a hodili do šachty

Ivan Mego

Ďalšie obvinenie pre Mariána Kočnera a Tomáša Szaboa

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS ‘NDRANGHETY je na úteku!

Ivan Mego

MARIÁN KOČNER ZOSTÁVA VO VÄZBE: Advokát aj prokurátor podali sťažnosť

Ivan Mego

MAFIÁN ČISTIČ V AKCII: Takmer zastrelil Reichelovho 13-mesačného synovca

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej