NASTOPE.SK
Image default

BOSS PIŤO A JEHO ZABIJAK: Policajtom popísali brutálnu likvidáciu muža

Nezvestného Jána Šimeka dobodali na chate v bratislavskej Dúbravke, jeho pozostatky rozštvrtili, natlačili do plastového potravinárskeho suda a vyhodila do Dunaja. Na vraždu muža prezývaného Anča, upozornil reportér NASTOPE.SK. Mafiánsky boss Juraj Ondrejčák a zabijak piťovcov Ľuboš Zelman potvrdili zistenia novinára. Policajti z vraždy obvinili muža prezývaného Kladivo.
Zvraždený Ján Šimek prezývaný Anča
Zavraždený Ján Šimek prezývaný Anča: Jeho telo nikdy nenašli.
Foto: Polícia

Vražda sa stala v noci na 26. februára 2008. Mikuláš Polóny a muž prezývaný Kladivo podľa svedeckých výpovedí vylákali Jána Šimeka na žúr spolu s dvoma ženami. Ten mal byť v záhradkárskej oblasti v Dúbravke. Zábava sa však skončila krvavým besnením Mikuláša Polónyho a Kladiva. Na dvojmetrového Šimeka vraj zaútočili nožmi. Ďalšie informácie z prostredia mafie, hovorili o tom, že pozostatky Jána Šimeka dvojica mužov po vražde rozštvrtila na viacero častí. Kusy tela potom natlačili do bieleho plastového potravinárskeho suda.

Zavraždený Ján Šimek prezývaný Anča
Zavraždený Ján Šimek prezývaný Anča: Jeho telo nikdy nenašli.
Foto: Archív

Niekoľko dní po vražde Mikuláš Polóny naložil sud do auta a požiadal kamarátov z gangu piťovcov o pomoc pri likvidácii. Jedným z mužov, ktorí mu mali s pozostatkami v sude pomáhať bol známy zabijak piťovcov Ľuboš Zelman. Autom s pozostatkami natlačenými v sude prešli naprieč mestom z Lamača až na petržalskú stranu Dunaja. Auto odstavili v zátoke s názvom Rameno Zuzana. Do plastového suda s pozostatkami Jána Šimeka podľa zdroja, ešte niekoľkokrát bodli nožom a potom ho hodili do Dunaja. Chatu, v ktorej Šimeka zavraždili neskôr zapálili.

Rameno Zuzana piťovci Ján Šimek mafia
Rameno Zuzana: Na tomto mieste vyhodili podľa zistení reportéra NASTOPE.SK v roku 2008 pozostatky Jána Šimeka
Foto: google

Prípad, ktorý po zisteniach reportéra NASTOPE.SK policajti prekvalifikovali z obmedzovania osobnej slobody na vraždu začal naberať na obrátkach, keď muži zákona vypočuli zabijaka mafie Ľuboša Zelmana. Práve on mal niekoľkokrát bodnúť do suda s pozostatkami Jána Šimeka a potom ho spolu s kumpánmi skotúľať z brehu do Dunaja. Zelman zistenia o vražde potvrdil aj preto, že je dnes policajným svedkom. Svoje svedectvá vymenil s prokuratúrou za nižší trest.

Dvanásť rokov za päť životov

Ľuboš Zelman, alebo aj zabijak piťovcov má dnes štyridsať štyri rokov. O život pripravil päť ľudí a jednu vraždu sa mu dokonať nepodarilo. Ako jeden z prvých členov obávaného gangu začal vypovedať. Sudca ho po dohode s prokurátorom odsúdil na dvanásť rokov väzenia. Dobre čítate, prokurátor so sudcom sa rozhodli, že nájomnému vrahovi mafie stačí za päť dokonaných vrážd a jednu v štádiu pokusu dvanásť rokov za mrežami.

mafia Ľuboš Zelman piťovci
Ľuboš Zelman: Zabijak piťovcov sa podľa našich informácií podieľal na likvidácii pozostatkov Jána Šimeka
Foto: Polícia
Vraždy Ľuboša Zelmana:

– V roku 1999 zastrelil v Irish Pube v Bratislave podnikateľa Jána Šteca a jedna zblúdilá guľka zabila aj Tomáša Arnolda.

– V roku 2000 rozstrieľal na ulici v Košiciach Albánca Fadila Pasjača. Jeho vraždu si u Zelmanovho bossa Juraja Ondrejčáka objednal mafiánsky boss Košíc Dušan Borženský, prezývaný Borža.

– V roku 2000 spoločne s bossom Jurajom Ondrejčákom uškrtili Ľuboslava Velka, ktorý bol Zelmanovým spolupáchateľom pri vražde Fadila Pasjača.  Velka zavraždili pre obavu, že by svedčil proti piťovcom. Jeho pozostatky vykopali na Záhorí.

– V roku 2003 zastrelil mafiánskeho bossa Jána Takáča. Do šéfa konkurenčnej skupiny vystrieľal desať rán.

– V roku 2004 strieľal na Tibora Füleho spájaného s gangom takáčovcov. Zelman ho zasiahol do hrude, keď sedel v aute. Füle vražednú streľbu prežil.

NA STOPE MAFIÁNSKEJ VRAŽDY: Obávaní piťovci v akcii

Šestnásť rokov pre bossa

Juraj Ondrejčák začal po zadržaní v novembri 2011 spolupracovať s políciou. Na jednom procese dokonca vyzval na spoluprácu s mužmi zákona všetkých členov jeho skupiny a znížili si tak tresty. V tomto duchu vypovedal aj v prípade vraždy Jána Šimeka prezývaného Anča. Aj na základe jeho svedectva obvinili muža s prezývkou Kladivo. Rodina Jána Šimeka sa aj vďaka svedectvu mafiánskeho bossa dozvedela o tom, kde a ako skončil ich syn a manžel Ján Šimek.

Mafiánsky boss Juraj Ondrejčák prezývaný Piťo
Juraj Ondrejčák prezývaný Piťo: Muž považovaný za bossa skupiny piťovcov
Foto: Polícia

Bossa Juraja Ondrejčáka alias Piťa odsúdili v roku 2014 na 16 rokov väzenia za to, že založil zločineckú skupinu, ktorá pôsobila v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Koordinoval a usmerňoval podriadených, ktorí plnili jeho úlohy a mesačne mu odovzdávali časť peňazí, ktoré získali páchaním trestnej činnosti.

Zločinecká skupina takzvaný piťovci
Piťovci: Bossa piťovcov odsúdili za to, že poveril podriadených členov skupiny, aby nechali vybuchnúť dom a zapáliť autá sýkorovca Róberta Trajkova prezývaného Netvor.

Ondrejčáka odsúdili tiež za to, že poveril podriadených členov skupiny, aby nechali vybuchnúť dom a zapáliť autá sýkorovca Róberta Trajkova prezývaného Netvor. Dnes je Piťo obvinený z viacerých vrážd. Jednu z nich podľa obvinenia vykonal vlastnými rukami. V roku 2000 v chate na Záhorí uškrtil Ľuboslava Velka pre obavu, že by mohol svedčiť proti skupine v prípade vraždy Fadila Pasjača. Na tej sa zavraždený Velk podieľal spolu s Ľubošom Zelmanom.

POLICAJTI OBJASNILI MAFIÁNSKU VRAŽDU: Upozornil na ňu reportér NASTOPE.SK

Mŕtvy piťovec Mikuláš Polóny

Muž, ktorý sa mal podieľať na vražde a likvidácii pozostatkov Jána Šimeka 10. januára 2017 spáchal samovraždu. Záchranári ho našli v byte na druhom poschodí panelového domu v Lamači s prestrelenou hlavou. Zbraň, ktorú použil mal v nelegálnej držbe. Zaujímavosťou je, že výstrel, ktorý si mal Polóny spôsobiť sám, nikto nepočul. Polóny si hlavu prestrelil zbraňou ráže 7,65.

mafia Mikuláš Polóny piťovci
Mikuláš Polóny: Člen skupiny piťovcov, ktorý sa mal podieľať na vražde Jána Šimeka spáchal samovraždu
Foto: Ivan Mego

Zomrel v nemocnici o šestnásť dní neskôr. Meno Mikuláša Polónyho bolo známe hlavne z kauzy dvojnásobnej vraždy v bratislavskom Irish Pube, za ktorú dostal od prvostupňového súdu štrnásť rokov natvrdo. Krajský súd v Bratislave ho neskôr spod obžaloby v plnom rozsahu oslobodil. Polónyho neskôr spájali aj s vraždou Daniela Tupého. V tomto procese vystupoval ako svedok.

Kto je muž prezývaný Kladivo?

Muž, ktorého prezývali Kladivo sa volá Dušan Vasko a pochádza z bratislavskej Dúbravky. Policajti ho po svedectvách Juraja Ondrejčáka a Ľuboša Zelmana obvinili z vraždy Jána Šimeka. V časoch najväčšej “slávy” robil vyhadzovača. Informácií o Vaskovi nie je príliš veľa. Nám sa podarilo stretnúť s mužom, ktorý s Kladivom vyrastal. „On bol o niečo starší. Neviem presne, ako sa dostal k prezývke Kladivo, ale hovorilo sa o ňom, že rozbíja tehly holými rukami. Bol trénovaný bitkár a viem, že trénoval aj chalanov z našej partie. Učil ich thai box alebo niečo také. Všetci sa ho báli. Veľa nerozprával a nemal ani nejaké vodcovské schopnosti. Bol rešpektovaný pre povesť, že ubije každého. Žil na chate v Dúbravke, kde choval bojové psy na zápasy. Nebezpečný bol hlavne, keď sa opil. Vtedy tak z kamarátstva mlátil chalanov. Hovorilo sa o ňom, že pozná spôsoby, ako zabiť chlapa holými rukami,” povedal nám o Vaskovi aspoň nejaké informácie jeho bývalý kamarát. Kladivo sa neskôr utiahol na chatu nad Dúbravkou, kde žil spolu so svojimi psami a manželkou.

Dušan Vasko je odsúdený: Kladivo podľa polície vo svojej chatke takmer rok fyzicky napádal svoju manželku
Foto: Polícia
Dušan Vasko prezývaný Kladivo
Kladivo je vo väzení: Podľa policajnej správy uviazal žene na nohy lano, ktorého druhý koniec prehodil cez drevené schody a poškodenú vyvesil dole hlavou.
Foto: Polícia

Podarilo sa nám tiež zistiť, že muž, ktorý mal spolu s Mikulášom Polónym rozštvrtiť telo Jána Šimeka si odpykáva trest za týranie blízkej a zverenej osoby. Policajti ho zadržali a obvinili v roku 2015. Dôvodom bolo to, že Kladivo podľa polície vo svojej chatke takmer rok fyzicky napádal svoju manželku. Podľa policajnej správy uviazal žene na nohy lano, ktorého druhý koniec prehodil cez drevené schody a poškodenú vyvesil dole hlavou. Okrem toho ju bil rúčkou od metly, bičom a kopal do rôznych častí tela. Za zverstvo páchané na svojej manželke ho odsúdili na štyri a pol roka väznia natvrdo.

Súvisiace články

ĽUBOŠ FERUS považovaný za MAFIÁNSKEHO BOSSA smeruje na SLOBODU

Ivan Mego

DVAJA MŔTVI PO STREĽBE V DUBNICI NAD VÁHOM!

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS smeruje na slobodu! Obávaný Borža je vraj vážne chorý

Ivan Mego

Vražda Kuciaka a Kušnírovej: Súd sprísnil trest pre Zoltána Andruskóa

Ivan Mego

IDENTITA ÚNOSCU ČESKEJ PODNIKATEĽKY ODHALENÁ

Ivan Mego

AKTUÁLNE: Vražda na východe Slovenska!

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE VIDEO: Takto policajti naháňali bývalého trestanca Jakubíka

Ivan Mego

ZRUŠENÉ!!! Avizovaný MAGAPROCES v Justičnom paláci zarazil PROKURÁTOR

Ivan Mego

Hádka bratov sa skončila vraždou

Ivan Mego

VRAŽDA! Dobili muža a hodili do šachty

Ivan Mego

VRAŽDA V RUŽOMBERKU: Obeťou sa stala žena (†41)

Ivan Mego

DESIVÉ ZÁBERY: Vraždy v New Yorku 1910-1920

Ivan Mego

16-ročná Judita je pred súdom: Na krku má vraždu spolužiaka

Ivan Mego

DROGOVÁ MAFIA V SEREDI: Zadržali trénera boxu

Ivan Mego

Bývalého policajného funkcionára obvinili pre lustráciu zavraždeného Jána Kuciaka

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej