NASTOPE.SK
Image default

ŠOK: Podujatie za zdravé prsia narušil systematický útok podpaľača

Svoje krásne pesničky práve spievala Sima Martausová. Všetci boli zaujatí jej vystúpením na pódiu, keď si zrazu jedna z účastníčok pochodu všimla zvláštne správanie muža. Svedkyňa pre NASTOPE.SK popísala, že muž začal premyslene a systematicky na bratislavskom hrade zapaľovať smetný kôš a drevenú búdku.

Park na Bratislavskom hrade bol zaplnený stovkami hlavne ľudí, ktorí svojim vstupným, či zakúpením si trička prispeli na boj proti rakovine prsníka. Medzi ľuďmi v Tričku za zdravé prsia a ružovou páskou na ruke bol aj muž v okuliaroch, ktorý sa nenápadne v priestore potuloval. Tak ako všetci účastníci, mal aj tento nenápadný muž tričko a pásku na ruke.

podpaľač AVON pochod
Podpaľač na pochode proti rakovine.
Foto: NASTOPE.SK

„Bolo tam veľa detí a žien. Všetci sa práve pozerali na vystúpenie Simy Martausovej a na program, ktorý ho sprevádzal. V tej chvíli hodil tento muž niečo do odpadkového koša a v zapätí aj do drevenej búdky, kde sú uložené stoly a stoličky. Búdka začala hneď horieť. Vyzeralo to, ako by to mal všetko premyslené a naplánované. Využil čas, keď sa všetci dívali na speváčku. Bola veľká náhoda, že si to jedna pani všimla. Tá okamžite utekala pre bezpečnostnú službu, ktorá muža zadržala. Hasiči, ktorí dozerali na bezpečnosť podujatia plamene veľmi rýchlo uhasili,“ popísala pre NASTOPE.SK udalosti zo včerajšieho charitatívneho AVON Pochod 2019 jedna z jeho účastníčok. Tá bola zo správania muža stále v šoku. Vďaka bezpečnostnej službe sa muža podarilo zadržať. Keď však zazrel policajnú hliadku, ktorú privolali svedkovia, muž sa ešte pokúsil o útek. Preto ho policajti spacifikovali a na ruky založili putá.

podpaľač AVON pochod
Podpaľač na pochode proti rakovine.
Foto: NASTOPE.SK

Čo mohlo byť motívom koordinovaného správania sa tohto muža, nikto netuší. Faktom je, že so zápalnými látkami, ktoré svedkovia nevedeli popísať, prišiel na charitatívnu akciu a začal úradovať. Podľa našich informácií ide o 50 ročného muža. Jednou z verzií, ktoré sa v jeho súvislosti spomínajú je, že nie je duševne v poriadku. No nech je akokoľvek, je obrovským šťastím, že sa nikomu nič nestalo.

podpaľač AVON pochod
Podpaľač na pochode proti rakovine.
Foto: NASTOPE.SK

“V priebehu včerajšieho dňa bol v areáli Bratislavského hradu privolanou hliadkou Policajného zboru obmedzený na osobnej slobode 50-ročný muž. Ten mal počas tam prebiehajúceho spoločenského podujatia poškodiť a následne zapáliť drevený stánok. Policajti muža obmedzili na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov  umiestnili v cele policajného zaistenia. Okolnosťami tohto incidentu sa zaoberajú policajti prvého Bratislavského okresu,” reagoval na útok podpaľača hovorca bratislavskej polície Michal Szeiff.

podpaľač AVON pochod
Podpaľač na pochode proti rakovine.
Foto: NASTOPE.SK

 

 

Súvisiace články

VIDEO: ODMENA 10 000 EUR! Luxusné Audi R8 skončilo v plameňoch

Ivan Mego

Luxusné auto v plameňoch!

Ivan Mego

VIDEO Podpaľač v Bratislave predviedol absolútnu chladnokrvnosť

Ivan Mego

Černákov Mercedes niekto zapálil: Vyšetrovanie polície skončilo na mŕtvom bode

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej