NASTOPE.SK
Image default

NOVÉ ZISTENIA: Nezvestnú školáčku Vanesu ZABILI! Jej telo našli v byte muža zo známej kauzy

Na prípad mŕtvej 16-ročnej tínedžerky upozornil v sobotu portál NASTOPE.SK. Jej telo podľa našich informácií našli policajti v byte muža, ktorého meno sa spája s kauzou záhadných úmrtí v domove pre seniorov v Bratislave. Policajti dnes NASTOPE.SK informovali, že prípad úmrtia školáčky vyšetrujú ako zabitie.

Vanesa S. by v októbri oslávila 17 rokov. Od 29. mája sa však po nej zľahla zem. Policajti po nezvestnej školáčke vyhlásili pátranie. Bolo to na podnet zariadenia, ktoré ju malo v opatere a z ktorého ušla. Netrvalo dlho a policajti Vanesu vypátrali. Bolo to na šiesty deň od vyhlásenia pátrania, keď prišli do bytu vo Svätom Jure. Nezvestnú Vanesu tam žiaľ našli už bez známok života. „V utorok, dňa 04.06.2019 v ranných hodinách (krátko pred 06.30 hod) sme prijali oznámenie o nájdenom tele ženy v jednom z bytov Pri Štadióne vo Svätom Jure. Na miesto sa ihneď dostali záchranné zložky. Lekár na mieste skonštatoval u 16-ročnej ženy exitus,“ informovali dnes NASTOPE.SK bratislavskí policajti.

mŕtva tínedžerka Svätý Jur
Obytný dom vo Svätom Jure: Telo mŕtvej Vanesy našli v byte na druhom poschodí.
Foto: Ivan Mego
Svedok prehovoril

Keď sme počas víkendu navštívili byt, v ktorom telo nezvestnej tínedžerky objavili, stretli sme sa s mužom, ktorý políciu privolal. „Ja som ju našiel. Bola tu celá partia, viac ľudí. Neviem čo sa stalo, asi si niečo pichla,“ prezradil nám na schodoch bytovky Ľuboš Z., ktorý býva v byte, kde Vanesine telo našli. V dome sme sa okrem iného dozvedeli, že v byte na druhom poschodí sa už približne mesiac schádzajú zvláštne individuá. Prekvapenie prišlo potom, ako sa medzi dverami zjavil majiteľ bytu. Reportér NASTOPE.SK v ňom spoznal známu postavu z kauzy, ktorá otriasla Slovenskom.

HRÔZA: Nové informácie v kauze kuchára, ktorý sa vydával za lekára

Postava zo známej kauzy

Bol to Leopold V., ktorý byt, kde našli mŕtvu tínedžerku, vlastní. Meno tohto 52-ročného muža verejnosť pozná z kauzy domova pre seniorov v Bratislave, kde úradoval kuchár, ktorý sa vydával za lekára a upratovačka, z ktorej sa stala ošetrovateľka. Leopold V. bol zakladateľom a riaditeľom neziskovej organizácie IRIS a spolu s obvineným Ivanom Bihárym ju riadili. Fungovanie tejto organizácie skončilo potom, ako v nej policajti urobili akciu pre záhadné úmrtia ľudí v spomínanom zariadení. Do hľadáčika polície sa dostalo približne desať zvláštnych úmrtí. Ivana Biháryho a Vanessu Pútikovú obvinili, že klientom centra pre seniorov podávali lieky bez odborných vedomostí. V dôsledku toho malo niekoľko ľudí dokonca zomrieť. V súvislosti s fungovaním tohto zariadenia bol vyšetrovaný aj spomínaný Leopold V.

PRI BRATISLAVE NAŠLI MŔTVU TÍNEDŽERKU! Ležala v byte muža zo známej kauzy

Strohá reakcia

Reportér portálu NASTOPE.SK Leopolda V. v súvislosti s úmrtím tínedžerky oslovil. Na otázku, čo sa v byte stalo a za akých okolností dievča v pátraní zomrelo, reagoval stroho. „Nič sa tu nestalo,“  potom zabuchol dvere.

mŕtva tínedžerka Svätý Jur
Vanesa S. v pátraní: V policajnom systéme je vedená ako nezvestná.
Foto: Polícia

„Policajti na mieste vykonali všetky prvotné neodkladné a neopakovateľné úkony a miesto činu zadokumentovali. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia,“ prezradila nám policajná hovorkyňa Lucia Miháliková. To znamená, že policajti majú v súvislosti s úmrtím školáčky informácie, že by sa na jej smrti mal niekto podieľať. Lenže vyšetrovanie prípadu je len na začiatku. „Obvinenie voči konkrétnej osobe vznesené doposiaľ nebolo,“ povedala ďalej hovorkyňa, ktorá nám oficiálne potvrdila aj informácie, že 16-ročné dievča bolo v policajnom pátraní vedené ako nezvestné. „Po nebohej žene bolo vyhlásené pátranie, avšak z taktických dôvodov okolnosti  pátrania nie je možné konkretizovať,“ uzavrela hovorkyňa a dodala, že nariadili súdnu pitvu, ktorá by mala presne určiť príčinu smrti nezvestnej školáčky.

Nie je vylúčené, že už v krátkom čase polícia v tejto súvislosti niekoho obviní. Napríklad Leopolda V., v ktorého byte tínedžerka zomrela.

Súvisiace články

VIDEO: HĽADANÝ SÝKOROVEC V PUTÁCH: Mafiána chytili v Rajke

Ivan Mego

MIMORIADNE PÁTRANIE! Strelec z Horehronia môže byť ozbrojený a nebezpečný

Ivan Mego

VRAŽDA V HLOHOVCI! Dobodaný muž zomrel v nemocnici

Ivan Mego

AUTENTICKÉ VIDEO: Policajná naháňačka s Poliakom

Ivan Mego

Netvor súčasťou vražedného komanda: Dostal 25 rokov!

Ivan Mego

TRAGICKÉ RÁNO! Na toalete našli mŕtve bábätko

Ivan Mego

POLÍCIA ZADRŽALA PODNIKATEĽA PRE ÚPLATOK: Zamestnancovi Lesy SR poslal ponuku emailom

Ivan Mego

TRAGÉDIA! SMRŤ POLICAJNÉHO VYŠETROVATEĽA

Ivan Mego

BRUTÁLNE LÚPEŽE! Dôchodcov vyťahovali z postele a zväzovali lepiacou páskou

Ivan Mego

STRELEC Z DISKOTÉKY ide do väzby! Policajtom ukázal, kde sa zbavil vražednej zbrane

Ivan Mego

POLICAJNÁ RAZIA V BRATISLAVE: Dôvodom sú podvody pri výstavbe diaľnice D4 a R7

Ivan Mego

PRÁVE SA DEJE! Ulicu vo Veľkej Mači obsadili kukláči

Ivan Mego

Bývalý policajný funkcionár mieri pred súd

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA: Vážna nehoda autobusu v Žiline

Ivan Mego

PANIČKA nechala PSA V ROZHORÚČENOM AUTE a išla nakupovať

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej