NASTOPE.SK
Image default

ŠOKUJÚCI ZVRAT: Otec Judity obvinenej z vraždy kamaráta našiel pri upratovaní bytu ďalší nôž!

Len pred nedávnom vyplávala na povrch informácia, že krvavý nôž, ktorým mal byť zavraždený 16-ročný Tomáš, našli policajti v detskej izbe jeho najlepšej kamarátky Judity. Portál NASTOPE.SK teraz zistil, že policajti majú na stole veľký problém. Ten sa týka opäť vražednej zbrane. V luxusnom žilinskom byte, kde rukou vraha zomrel gymnazista Tomáš, našiel Juditin otec pri upratovaní ďalší nôž.

Podľa informácií NASTOPE.SK sa to všetko malo stať, keď otec obvinenej gymnazistky dostal od policajtov do ruky kľúče od bytu, kde došlo k vražde. Policajti tým ukončili neodkladné a neopakovateľné úkony na mieste činu a byt vrátili do užívania Juditinej rodine. Bolo to 22.05.2019 popoludní, keď sa Juditin otec rozhodol byt poupratovať. Pri upratovaní bielej drevenej komody našiel podľa nášho zdroja z prostredia vyšetrovania ďalší nôž, ktorý nebol kriminalistami zabezpečený ako dôkaz pri prvotnej obhliadke miesta činu.

Judita Tomáš vražda Žilina vraž
Tínedžerka Judita: Policajti ju obvinili z vraždy najlepšieho kamaráta Tomáša. Sudca ju poslal do väzby.
Foto: TV Markíza
Tvrdé obvinenia advokáta

Ako sa nám podarilo zistiť, Juditin advokát Rastislav Otruba, ktorý sa k prípadu na žiadosť rodiny obvinenej k ničomu nevyjadruje, túto skutočnosť považuje za zásadný zvrat, ktorý môže zmeniť smerovanie celého vyšetrovania. Pred orgánmi činnými v trestnom konaní totiž okamžite argumentoval, že kriminalisti sa po nájdení prvého noža uspokojili s tým, že našli vražednú zbraň a následne už len formálne dokončili obhliadku miesta činu. To, že si pri prvotnej obhliadke orgány činné v trestnom konaní “nevšimli” aj druhý nôž, vzbudzuje podľa neho značnú mieru nedôvery pri získavaní ďalších dôkazov, ich skúmania a ich následné vyhodnocovanie.

Dobodaný Tomáš Žilina
Gymnazista Tomáš: Na tele mal mať mnohopočetné bodné poranenia
Foto: FB
Zvládla by Judita taký útok?

Advokát pred orgánmi činnými v trestnom konaní hájil svoju klientku ďalšími a ďalšími argumentmi. Poukazoval na to, že Judita je dievča vo veku 16-rokov, štíhlej postavy a vzhľadom na jej telesnú schránku nie je možné, aby bola schopná viesť útok tak intenzívne a s takou razanciou, ako je to uvedené v predbežnej pitevnej správe. Spôsob, akým bol útok vedený, rozsah poranení, ich počet i intenzita nasvedčujú tomu, že útok mohla viesť iba viac fyzicky disponovaná osoba tvrdí advokát.

Vražedný útok v Žiline: Zabíjať mal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako odpočtár.
Foto: Polícia

Podľa neho stále nie je vylúčená prítomnosť muža, ktorý mal podľa prvotných Juditiných hlásení útočiť na mieste činu. To, že sa na noži, ktorý bol označený ako vražedná zbraň, našli biologické stopy iba od Judity a Tomáša, ešte podľa neho nevylučuje skutočnosť, že s nožom mohla manipulovať tretia osoba, ktorá použila ochranné pomôcky.

Stoja si za svojim

Polícia si však stojí za svojim. Podľa našich informácií prítomnosť tretej osoby na mieste jednoznačne vylúčila. Žiadne stopy tretieho človeka v luxusnom byte podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania totiž nenašli. Poukazujú však na to, že našli nôž, ktorý bol ukrytý v detskej izbe, v komode pod čiernobielym šálom a tenisovou raketou. Tento nôž označili ako vražednú zbraň. Dôvod? Na noži dlhom 31 centimetrov s čepeľou dlhou 18,5 centimetra bola krv. Tá podľa výsledkov DNA patrila Tomášovi a Judite. Aby s argumentami nezaháľali, priložili aj DNA krvi, ktorú zaistili na zásuvke, kde našli spomínaný nôž. Táto DNA podľa výsledkov skúmania expertov, tiež patrila obvinenej tínedžerke. Opomenúť nemohli ani to, že v krvi na podlahe bytu boli iba stopy bosých nôh, ktoré patrili s najväčšou pravdepodobnosťou Judite. Vyšetrovanie teda naberá na obrátkach. Najnovšie sa teda policajti, okrem rozlúsknutia motívu vraždy, musia zaoberať aj nálezom noža, ktorý objavil otec Judity pri upratovaní bytu.

ODHALENIE! Vražednú zbraň našli ukrytú v Juditinej detskej izbe

Opäť ide pred sudcu

Judita obvinená z vraždy sa už v stredu 12. júna 2019 postaví opäť pred sudcu. Tentokrát to bude súd druhého stupňa. Ten bude rozhodovať o sťažnosti, ktorú advokát Rastislav Otruba podal voči rozhodnutiu o vzatí do 16-ročnej gymnazistky do väzby. Podľa informácií, ktoré získal portál NASTOPE.SK, ponúka otec gymnazistky súdu 30-tisíc eur. Tie majú slúžiť ako peňažná záruka za to, aby Judita nebola vyšetrovaná vo väzbe. Do tej ju poslal prvostupňový súd potom, ako tínedžerka využila svoje právo nevypovedať.

NAJPRÍSNEJŠÍ TREST PRE 16-ROČNÚ JUDITU!

Čo sa stalo?

Vražda 16-ročného gymnazistu Tomáša a dorezanej, rovnako starej Judity otriasla Žilinou 16. mája 2019. Medzi ľuďmi v meste, ale aj v médiách sa v tejto súvislosti šírila správa o falošnom odpočtárovi v červených montérkach. Práve muž s týmto popisom, vo veku asi 50 rokov sa mal ohlásiť ako odpočtár a po otvorení dverí na Juditu zaútočiť. Do toho mal vstúpiť Juditin kamarát Tomáš, ktorý bol u nej v byte a chrániť ju pred útočníkom. Neznámy muž ho mal dobodať na smrť a po útoku zmiznúť v uliciach Žiliny. Táto informácia sa však nepotvrdila a z vraždy Tomáša obvinili Juditu.

Súvisiace články

MIMORIADNE PÁTRANIE: Únos a vražda českej podnikateľky

Ivan Mego

POLICAJTI MAJÚ PROBLÉM! Obvinený z vraždy: “Jána Kuciaka som strelil do hlavy!”

Ivan Mego

TIP Z PODSVETIA: Na vraždu Anču sa spýtajte MAFIÁNA JOZEFA DRAGA!

Ivan Mego

NEZVESTNÚ ČESKÚ MANAŽÉRKU ZAVRAŽDILI: Policajti zadržali dvoch Slovákov

Ivan Mego

RAZIA NA POLICAJNEJ AKADÉMII: Rektorka Lucia Kurilovská je v šoku!

Ivan Mego

FILIP RYBANIČ JE VINNÝ! Asistent poslanca nazeral na účty MINISTROV

Ivan Mego

Obrovská tragédia: Štyria mladí ľudia zomreli po nehode

Ivan Mego

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Guľka pre niekdajšieho bossa Reichela

Ivan Mego

Nočné video z Nitry: Mariána Kočnera nepreviezli do Leopoldova!

Ivan Mego

Takáčovci smerujú do väzby!

Ivan Mego

DVAJA MŔTVI PO STREĽBE V DUBNICI NAD VÁHOM!

Ivan Mego

EURÓPSKY ZATYKAČ! Po kvetinárke odsúdenej za prípravu vraždy už idú Lovci lebiek

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: Člen medzinárodného drogového kartelu je na Slovensku!

Ivan Mego

Hrôza v Prievidzi! Muž polial exmanželku kyselinou

Ivan Mego

VÝZVA: Policajti stále hľadajú vražednú zbraň!

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej