NASTOPE.SK
Image default

Muž obvinený z VRAŽDY MAFIÁNSKEHO BOSSA zatúžil po slobode

Ozbrojení kukláči priviezli tento týždeň na košický súd muža obvineného z mafiánskej vraždy. Vladimír M. zo Studenca pri Levoči je pre popravu Emila „Miťa“ Novotného považovaného za bossa spišskonovoveského podsvetia vo väzbe od januára tohto roku. Teraz sa mu zacnelo po slobode, o ktorej rozhodoval Okresný súd v Košiciach.

Písal sa august 2001, keď Emil „Miťo“ Novotný pristavil svoj Mercedes pod oknami panelového domu na Jilemnického ulici v Spišskej Novej Vsi. Bola noc, kráčal do domu kde býval, sídliskom sa zrazu začala ozývať streľba. Celkovo päť rán otriaslo oknami ľudí, ktorí si na krvavé chvíle spomínajú, ako by to bolo včera. Na zemi pred panelákom zostalo ležať nehybné telo Emila Novotného. Jedna z piatich striel ráže 7,65 vraj bola ranou istoty. Miťa Novotného zasiahla priamo do hlavy. Zavalitý chlap nemal žiadnu šancu na prežitie. Dvaja strelci potom ušli smerom do záhradkárskej oblasti.

Hrob Emila “Miťa” Novotného: Zavraždili ho pred sedemnástimi rokmi
Foto: FB SLOVENSKÁ MAFIA
Policajná akcia po 17 rokoch

Celých sedemnásť rokov sa o možných vrahoch a motíve popravy len šepkalo. Jediná istota, ktorú mali všetci ľudia znalí vtedajších pomerov v Spišskej Novej Vsi bola tá, že vražda Miťa súvisela s podsvetím. Emil „Miťo“ Novotný bol totiž považovaný za miestneho mafiánskeho bossa. 22. januára 2019 sa na Spiši nehovorilo o ničom inom, len o zásahu policajného komanda, ktoré si na ceste medzi Domaňovcami a Klčovom vyčíhalo miestneho podnikateľa Vladimíra M. Policajné autá s majákmi mu skrížil cestu, keď išiel na svojom Suzuki. Ozbrojenci ho vytiahli spoza volantu a na ruky mu založili putá. V priebehu niekoľkých hodín vzniesli mužovi obvinenie pre obzvlášť závažný zločin vraždy Novotného.

TAJOMSTVO POLICAJNEJ ČIAPKY: Rozpútalo vojnu v podsvetí

Vladimír M.: Je obvinený v pre vraždu Emila Novotného
Foto: Internet
Peniaze aj láska

Podľa obvinenia to bol práve Vladimír M., ktorý bol hlavným organizátorom vraždy Miťa Novotného. Motívom na verejnú popravu malo byť prevzatie mocenského postavenia v spišskonovoveskom podsvetí a z neho plynúce finančné príjmy. Vyberanie výpalného, vymáhania pohľadávok či poskytovania pôžičiek za vysoké úroky, bolo vraj pre Vladimíra veľkým lákadlom. Za vraždou však malo byť aj zabránenie spusteniu diskotéky Kotolňa a tiež láska. Konkrétne išlo o ženu, s ktorou sa Miťo v tom čase schádzal a Vladimír M. mal vraj o ňu záujem. Vo väzbe krátko po zadržaní Vladimíra skončil aj Slavomír S., ktorý mal pri vražde asistovať. Za spoluprácu pri akcii ma sľúbené peniaze aj nehnuteľnosť vo forme bytu.

EXKLUZÍVNE: KOPALI MAFIÁNSKE HROBY! V okolí malebnej dedinky hľadajú desiatky povraždených ľudí

Späť do väzby

Vladimíra M. predviedli po pol roku strávenom za mrežami, tento týždeň pred sudcu. Dôvodom bola žiadosť o prepustenie z väzby. Prekvapenie sa nekonalo. Tak, ako pred súd prišiel, tak o chvíľu aj odchádzal. Kukláči odviezli Vladimíra M. späť do väzobnej cely. Dôvody na jeho stíhanie za mrežami totiž podľa súdu stále trvajú. Jedným z nich bola obava z úteku a tým druhým, že by mohol ovplyvňovať svedkov.

Súvisiace články

Verdikt do konca roka: Kľúčový svedok v prípade vraždy Kuciaka ide pred súd

Ivan Mego

LOVCI LEBIEK V AKCII! V putách skončil muž odsúdený pre vraždu

Ivan Mego

Bývalého policajného funkcionára obvinili pre lustráciu zavraždeného Jána Kuciaka

Ivan Mego

NOVÉ ZÁVAŽNÉ ZISTENIA v prípade zadržania člena mafiánskeho gangu. ČO SA DEJE V POZADÍ?

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE VIDEO: Rekonštrukcia mafiánskej streľby

Ivan Mego

VRAŽDA! Na chodbe paneláku našli dobodanú ženu

Ivan Mego

ZÁHADA OKOLO FALOŠNÉHO ODPOČTÁRA: Kto dobodal 16-ročného Tomáša?

Ivan Mego

V Pezinku našli zavraždenú ženu

Ivan Mego

MAFIÁNSKA VRAŽDA DIEŤAŤA: Črtá sa ďalšia mega blamáž

Ivan Mego

JE TO TU! Pravá ruka bossa Černáka smeruje za mreže: Jána Kána odsúdili za vraždu

Ivan Mego

ŠOKUJÚCI ZVRAT: Otec Judity obvinenej z vraždy kamaráta našiel pri upratovaní bytu ďalší nôž!

Ivan Mego

HORÚCO V JUSTIČNOM PALÁCI: Pre vraždu bossa vypočujú exriaditeľa SIS aj bossa mafie

Ivan Mego

VRAŽDA! Bábätko v odpadkovom koši zrejme zabila matka

Ivan Mego

MIMORIADNE PÁTRANIE: Únos a vražda českej podnikateľky

Ivan Mego

JUDITA(16) NAPÍSALA SUDCOVI! „Pustite ma na slobodu. Sľubujem, že budem viesť riadny život.“

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej