NASTOPE.SK
Image default

Muž obvinený z VRAŽDY MAFIÁNSKEHO BOSSA zatúžil po slobode

Ozbrojení kukláči priviezli tento týždeň na košický súd muža obvineného z mafiánskej vraždy. Vladimír M. zo Studenca pri Levoči je pre popravu Emila „Miťa“ Novotného považovaného za bossa spišskonovoveského podsvetia vo väzbe od januára tohto roku. Teraz sa mu zacnelo po slobode, o ktorej rozhodoval Okresný súd v Košiciach.

Písal sa august 2001, keď Emil „Miťo“ Novotný pristavil svoj Mercedes pod oknami panelového domu na Jilemnického ulici v Spišskej Novej Vsi. Bola noc, kráčal do domu kde býval, sídliskom sa zrazu začala ozývať streľba. Celkovo päť rán otriaslo oknami ľudí, ktorí si na krvavé chvíle spomínajú, ako by to bolo včera. Na zemi pred panelákom zostalo ležať nehybné telo Emila Novotného. Jedna z piatich striel ráže 7,65 vraj bola ranou istoty. Miťa Novotného zasiahla priamo do hlavy. Zavalitý chlap nemal žiadnu šancu na prežitie. Dvaja strelci potom ušli smerom do záhradkárskej oblasti.

Hrob Emila “Miťa” Novotného: Zavraždili ho pred sedemnástimi rokmi
Foto: FB SLOVENSKÁ MAFIA
Policajná akcia po 17 rokoch

Celých sedemnásť rokov sa o možných vrahoch a motíve popravy len šepkalo. Jediná istota, ktorú mali všetci ľudia znalí vtedajších pomerov v Spišskej Novej Vsi bola tá, že vražda Miťa súvisela s podsvetím. Emil „Miťo“ Novotný bol totiž považovaný za miestneho mafiánskeho bossa. 22. januára 2019 sa na Spiši nehovorilo o ničom inom, len o zásahu policajného komanda, ktoré si na ceste medzi Domaňovcami a Klčovom vyčíhalo miestneho podnikateľa Vladimíra M. Policajné autá s majákmi mu skrížil cestu, keď išiel na svojom Suzuki. Ozbrojenci ho vytiahli spoza volantu a na ruky mu založili putá. V priebehu niekoľkých hodín vzniesli mužovi obvinenie pre obzvlášť závažný zločin vraždy Novotného.

TAJOMSTVO POLICAJNEJ ČIAPKY: Rozpútalo vojnu v podsvetí

Vladimír M.: Je obvinený v pre vraždu Emila Novotného
Foto: Internet
Peniaze aj láska

Podľa obvinenia to bol práve Vladimír M., ktorý bol hlavným organizátorom vraždy Miťa Novotného. Motívom na verejnú popravu malo byť prevzatie mocenského postavenia v spišskonovoveskom podsvetí a z neho plynúce finančné príjmy. Vyberanie výpalného, vymáhania pohľadávok či poskytovania pôžičiek za vysoké úroky, bolo vraj pre Vladimíra veľkým lákadlom. Za vraždou však malo byť aj zabránenie spusteniu diskotéky Kotolňa a tiež láska. Konkrétne išlo o ženu, s ktorou sa Miťo v tom čase schádzal a Vladimír M. mal vraj o ňu záujem. Vo väzbe krátko po zadržaní Vladimíra skončil aj Slavomír S., ktorý mal pri vražde asistovať. Za spoluprácu pri akcii ma sľúbené peniaze aj nehnuteľnosť vo forme bytu.

EXKLUZÍVNE: KOPALI MAFIÁNSKE HROBY! V okolí malebnej dedinky hľadajú desiatky povraždených ľudí

Späť do väzby

Vladimíra M. predviedli po pol roku strávenom za mrežami, tento týždeň pred sudcu. Dôvodom bola žiadosť o prepustenie z väzby. Prekvapenie sa nekonalo. Tak, ako pred súd prišiel, tak o chvíľu aj odchádzal. Kukláči odviezli Vladimíra M. späť do väzobnej cely. Dôvody na jeho stíhanie za mrežami totiž podľa súdu stále trvajú. Jedným z nich bola obava z úteku a tým druhým, že by mohol ovplyvňovať svedkov.

Súvisiace články

7 ROKOV A 2 MESIACE: Prokurátor reaguje na dohodu s účastníkom vraždy Ernesta Valka

Ivan Mego

AKTUÁLNE: Vražda na východe Slovenska!

Ivan Mego

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej: Obvinený žiada dohodu!

Ivan Mego

KRVAVÁ DRÁMA V HOROVCIACH: Bol motívom vražednej streľby podpálený bunker?

Ivan Mego

DEFINITÍVNY VERDIKT! Hossu dostal za zabitie 9 rokov väzenia

Ivan Mego

NA ÚTEKU JE UŽ VYŠE ROKA: Kde sa skrýva mafiánsky boss Róbert Okoličány?

Ivan Mego

MARIÁN KOČNER ZOSTÁVA VO VÄZBE: Advokát aj prokurátor podali sťažnosť

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE FOTO: MAFIÁNSKA POPRAVA BOSSA NOVOTNÉHO: Smeruje po 18-rokoch pred súd

Ivan Mego

NEJASNOSTI! V kauze vraždy novinára niečo nesedí

Ivan Mego

Vražda Kuciaka a Kušnírovej: Súd sprísnil trest pre Zoltána Andruskóa

Ivan Mego

Šokujúce priznanie na policajnom oddelení: Bola to vražda!

Ivan Mego

BRUTÁLNY NÁLEZ PRI POPRADE: V útrobách mostu našli dve mŕtvoly

Ivan Mego

BRUTÁLNA VRAŽDA V KOMÁRNE

Ivan Mego

Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je na konci!

Ivan Mego

ZAČNE MAFIÁNSKY PROCES BLAMÁŽOU?! Gang adamčovcov sa po rokoch vracia pred súd

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej