NASTOPE.SK
Image default

Muž obvinený z VRAŽDY MAFIÁNSKEHO BOSSA zatúžil po slobode

Ozbrojení kukláči priviezli tento týždeň na košický súd muža obvineného z mafiánskej vraždy. Vladimír M. zo Studenca pri Levoči je pre popravu Emila „Miťa“ Novotného považovaného za bossa spišskonovoveského podsvetia vo väzbe od januára tohto roku. Teraz sa mu zacnelo po slobode, o ktorej rozhodoval Okresný súd v Košiciach.

Písal sa august 2001, keď Emil „Miťo“ Novotný pristavil svoj Mercedes pod oknami panelového domu na Jilemnického ulici v Spišskej Novej Vsi. Bola noc, kráčal do domu kde býval, sídliskom sa zrazu začala ozývať streľba. Celkovo päť rán otriaslo oknami ľudí, ktorí si na krvavé chvíle spomínajú, ako by to bolo včera. Na zemi pred panelákom zostalo ležať nehybné telo Emila Novotného. Jedna z piatich striel ráže 7,65 vraj bola ranou istoty. Miťa Novotného zasiahla priamo do hlavy. Zavalitý chlap nemal žiadnu šancu na prežitie. Dvaja strelci potom ušli smerom do záhradkárskej oblasti.

Hrob Emila “Miťa” Novotného: Zavraždili ho pred sedemnástimi rokmi
Foto: FB SLOVENSKÁ MAFIA
Policajná akcia po 17 rokoch

Celých sedemnásť rokov sa o možných vrahoch a motíve popravy len šepkalo. Jediná istota, ktorú mali všetci ľudia znalí vtedajších pomerov v Spišskej Novej Vsi bola tá, že vražda Miťa súvisela s podsvetím. Emil „Miťo“ Novotný bol totiž považovaný za miestneho mafiánskeho bossa. 22. januára 2019 sa na Spiši nehovorilo o ničom inom, len o zásahu policajného komanda, ktoré si na ceste medzi Domaňovcami a Klčovom vyčíhalo miestneho podnikateľa Vladimíra M. Policajné autá s majákmi mu skrížil cestu, keď išiel na svojom Suzuki. Ozbrojenci ho vytiahli spoza volantu a na ruky mu založili putá. V priebehu niekoľkých hodín vzniesli mužovi obvinenie pre obzvlášť závažný zločin vraždy Novotného.

TAJOMSTVO POLICAJNEJ ČIAPKY: Rozpútalo vojnu v podsvetí

Vladimír M.: Je obvinený v pre vraždu Emila Novotného
Foto: Internet
Peniaze aj láska

Podľa obvinenia to bol práve Vladimír M., ktorý bol hlavným organizátorom vraždy Miťa Novotného. Motívom na verejnú popravu malo byť prevzatie mocenského postavenia v spišskonovoveskom podsvetí a z neho plynúce finančné príjmy. Vyberanie výpalného, vymáhania pohľadávok či poskytovania pôžičiek za vysoké úroky, bolo vraj pre Vladimíra veľkým lákadlom. Za vraždou však malo byť aj zabránenie spusteniu diskotéky Kotolňa a tiež láska. Konkrétne išlo o ženu, s ktorou sa Miťo v tom čase schádzal a Vladimír M. mal vraj o ňu záujem. Vo väzbe krátko po zadržaní Vladimíra skončil aj Slavomír S., ktorý mal pri vražde asistovať. Za spoluprácu pri akcii ma sľúbené peniaze aj nehnuteľnosť vo forme bytu.

EXKLUZÍVNE: KOPALI MAFIÁNSKE HROBY! V okolí malebnej dedinky hľadajú desiatky povraždených ľudí

Späť do väzby

Vladimíra M. predviedli po pol roku strávenom za mrežami, tento týždeň pred sudcu. Dôvodom bola žiadosť o prepustenie z väzby. Prekvapenie sa nekonalo. Tak, ako pred súd prišiel, tak o chvíľu aj odchádzal. Kukláči odviezli Vladimíra M. späť do väzobnej cely. Dôvody na jeho stíhanie za mrežami totiž podľa súdu stále trvajú. Jedným z nich bola obava z úteku a tým druhým, že by mohol ovplyvňovať svedkov.

Súvisiace články

V Pezinku našli zavraždenú ženu

Ivan Mego

Kočnerová Threema: Spolupráca s prokurátorom aj úplatky pre kolegov

Ivan Mego

DESIVÉ ZÁBERY: Vraždy v New Yorku 1910-1920

Ivan Mego

JE TO TU! Pravá ruka bossa Černáka smeruje za mreže: Jána Kána odsúdili za vraždu

Ivan Mego

AKTUALITA Černákovec skončil za mrežami: Hrozí mu 10 rokov väzenia

Ivan Mego

VIDEO: DEŇ ZÚČTOVANIA: Mafiánsky boss a jeho pravá ruka sa postavili pred sudcu

Ivan Mego

JUDITA(16) NAPÍSALA SUDCOVI! „Pustite ma na slobodu. Sľubujem, že budem viesť riadny život.“

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE VIDEO: Rekonštrukcia mafiánskej streľby

Ivan Mego

ŠOKUJÚCE priznanie NÁJOMNÉHO VRAHA MAFIE: Odsúdili nevinného?

Ivan Mego

Osem rokov väzenia! Účastník vraždy Ernesta Valka pozná výšku trestu

Ivan Mego

BOLA TO VRAŽDA! Zásah NAKA na východe Slovenska

Ivan Mego

VIDEO: Lovci lebiek zatkli bývalého policajného agenta

Ivan Mego

ZÁHADA OKOLO FALOŠNÉHO ODPOČTÁRA: Kto dobodal 16-ročného Tomáša?

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA: ČLEN MAFIÁNSKEHO GANGU ZADRŽANÝ: Patrika Šnajdra chytili v Juhoafrickej republike

Ivan Mego

VEĽKÉ PÁTRANIE! Vražda mafiánskeho zabijaka so skleneným okom

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej