NASTOPE.SK
Image default

ŠOKUJÚCE VÝSLEDKY PITVY: 16-ročný Tomáš mal na tele 47 bodných rán

Stalo sa to 16. 05. 2019, v čase od približne od 14:00 do 15:45 hodiny v priestoroch luxusného bytu na žilinskom sídlisku Vlčince. Hlavnými postavami prípadu sú dvaja 16-roční tínedžeri, Tomáš a Judita. Zatiaľ čo Tomáš leží na žilinskom cintoríne, Judita je za mrežami väzobnej cely. Odpoveď na otázku, čo bolo motívom Tomášovej vraždy, dnes stále nikto nepozná. To čo sa postupne dostáva na svetlo sveta, sú detaily z bytu, v ktorom sa krvavá dráma odohrala.

Úplne naposledy zachytila kamera Tomáša ešte živého, keď vchádzal do vchodu obytného domu. Bolo to v čase okolo 14:00. Judita a Tomáš na záberoch, ktoré má polícia k dispozícií, vchádzajú spoločne do bytového domu na ulici Za Plavárňou, sú v družnom rozhovore, vôbec nič nenasvedčuje, že už o niekoľko desiatok minút bude Tomáš obeťou jednej z najbrutálnejších vrážd.

Judita Tomáš vražda Žilina vraž
Tínedžerka Judita: Policajti ju obvinili z vraždy najlepšieho kamaráta Tomáša. Sudca ju poslal do väzby.
Foto: TV Markíza

Podľa informácií zo zdrojov blízkych vyšetrovaniu, bolo presne 15:45, keď operátor na tiesňovej linke zodvihol telefón, v ktorom sa ozval dievčenský hlas. S prosbou o pomoc kamarátovi, ktorého dobodal neznámy muž (odpočtár) a ju pri útoku zranil. V priebehu krátkeho času boli na mieste záchranári aj policajti. Záchranári našli 16-ročného Tomáša v kaluži krvi na chodbe bytu. Podľa niektorých zdrojov nebol chlapec po príchode záchranárov na miest ešte mŕtvy a tak sa pokúsili o jeho záchranu. V tom čase totiž ešte zachytili niektoré Tomášove životné funkcie. Žiaľ, Tomáš na chodbe bytu vykrvácal.

ŠOKUJÚCI ZVRAT: Otec Judity obvinenej z vraždy kamaráta našiel pri upratovaní bytu ďalší nôž!

Ako uvádza denník Nový Čas počet bodných rán, ktoré našiel patológ bol až 47.  Tomáš nemal mať zasiahnuté žiadne životne dôležité orgány, smrť mala nastať v dôsledku vykrvácania.

Dobodaný spredu aj zozadu

NASTOPE.SK sa podarilo zistiť, že podľa pitevnej správy zomrel Tomáš po desiatkach bodnutí kuchynským nožom s čiernou rukoväťou o celkovej dĺžke 31 centimetrov, z toho čepeľ mala mať 18,5 centimetra. Zo správy vyplýva, že Tomáš bol dobodaný veľkou intenzitou a prudkosťou do prednej aj zadnej časti tela. Mal reznú ranu na ľavej strane krku, mnohopočetné bodné rany na prednej ploche trupu, niektoré až s prienikom do dutiny hrudnej a dutiny brušnej, mnohopočetné plytké bodné rany neprenikajúce do telesných dutín, viacpočetné bodné rany na zadnej ploche trupu niektoré s prienikom až do dutiny brušnej.

Judita Tomáš vražda
Judita a Tomáš: Boli najlepší kamaráti, čo sa v byte stalo nikto netuší.
Foto: Facebook

V krvi na podlahe boli stopy bosých nôh, ktoré policajti identifikovali ako stopy Judity. Krvavé stopy našli aj na vchodových dverách. Jedna stopa policajtov mimoriadne zaujala. Bola to krv vo výške asi päťdesiat centimetrov nad zemou. Táto stopa zrejme vznikla pri tom, ako sa Tomáš pokúšal z bytu utiecť.

EXKLUZÍVNE: Sudca sa obáva Juditinej reakcie pri konfrontácii so spolužiakmi

Pri prvotnom vyťažovaní sa policajti Judity pýtali na páchateľa. Prvé zasahujúce hliadky, ako aj záchranári si z jej úst na mieste činu vypočuli verziu o neznámom mužovi, ktorý mal dvojicu v byte napadnúť. Judita vtedy policajtom povedala aj o dôvode, prečo bol Tomáš u nej na návšteve. Spolu s Tomášom podľa jej slov mali v piatok odísť do Londýna a išli si teda k nej domov pozrieť letenky, pokyny k odletu a ešte nejaké veci v súvislosti s cestou.

Vražedná zbraň

Obhliadka miesta činu trvala do neskorých nočných hodín. Policajti zaistili množstvo stôp. Tú najdôležitejšiu našli v Juditinej detskej izbe. Bol to kuchynský nôž s čiernou rukoväťou s čepeľou o dĺžke 185 mm. Policajti ho našli v komode pod šálom čiernobielej farby a tenisovou raketou. To, že ide o vražednú zbraň, majú potvrdzovať krvavé stopy na noži. Z výsledkov DNA bolo preukázané, že krv na noži patrí Judite a Tomášovi. Krv zaistili aj zvonku na zásuvke komody, kde nôž našli.

Vyšetrovaním odpočtára vylúčili

Policajti na základe znaleckých skúmaní úplne vylúčili prítomnosť tretej osoby, ktorou mal byť podľa prvotných vyjadrení Judity neznámy muž. Štyri dni po vražde policajti obvinili zo smrti Tomáša Juditu.

Vražedný útok v Žiline: Zabíjať mal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako odpočtár.
Foto: Polícia

V deň, keď Juditu obvinili z Tomášovej vraždy, bolo to 20.5.2019, Judita pred policajným vyšetrovateľom v rámci svojho výsluchu povedala, „To, čo sa stalo, je jedno veľké nedorozumenie, neviem ako k tomu došlo. Tomáš bol môj najlepší kamarát. Je mi to všetko neskutočne ľúto, povedala policajtom a ďalej už využila svoje právo a k veci nevypovedala.

Skutok kvalifikovali ako obzvlášť závažný zločin vraždy spáchaný na dieťati surovým a trýznivým spôsobom. Preto, že je Judita mladistvá, hrozí jej maximálne pätnásť ročný trest. Je to vôbec najvyššia trestná sadzba, akú je možné mladistvému páchateľovi trestného činu na Slovensku uložiť. Judita je stíhaná väzobne. Dôvodom jej väzby je fakt, že nikto doteraz nepozná motív vraždy a tak existuje podľa sudcu obava, že by mohla vraždiť.

Súvisiace články

V Pezinku našli zavraždenú ženu

Ivan Mego

POZNÁTE MASKOVANÉHO MUŽA?: Polícia prosí o pomoc

Ivan Mego

DESIVÉ ZÁBERY: Vraždy v New Yorku 1910-1920

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA! Muž, ktorý bol pri vražde Ernesta Valka sa dohodol na treste

Ivan Mego

Policajti obvinili prvých HOOLIGANS!

Ivan Mego

Štyri dni pátrali po nezvestnej Viole: Telo ženy XY zatiaľ ležalo v márnici

Ivan Mego

MESTSKÝ POLICAJT ZAVRAŽDIL TROCH ĽUDÍ: Po 7 rokoch chce ísť na slobodu!

Ivan Mego

STRELEC Z DISKOTÉKY ide do väzby! Policajtom ukázal, kde sa zbavil vražednej zbrane

Ivan Mego

Vo vojenskom priestore našli muža s prestrelenou hlavou

Ivan Mego

Lovci lebiek v akcii: Hľadaného Slováka vypátrali v Thajsku

Ivan Mego

VÝZVA: Policajti stále hľadajú vražednú zbraň!

Ivan Mego

Vražda bossa Petera Steinhübela je premlčaná!

Ivan Mego

Na tele 16-ročného Tomáša našli 51 bodných rán: Školáčka Judita sa postaví pred súd

Ivan Mego

Tragická nehoda: Po zrážke rýchlika s dodávkou dvaja mŕtvi

Ivan Mego

HORÚCO V JUSTIČNOM PALÁCI: Pre vraždu bossa vypočujú exriaditeľa SIS aj bossa mafie

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej