NASTOPE.SK
Image default

ŠOKUJÚCE VÝSLEDKY PITVY: 16-ročný Tomáš mal na tele 47 bodných rán

Stalo sa to 16. 05. 2019, v čase od približne od 14:00 do 15:45 hodiny v priestoroch luxusného bytu na žilinskom sídlisku Vlčince. Hlavnými postavami prípadu sú dvaja 16-roční tínedžeri, Tomáš a Judita. Zatiaľ čo Tomáš leží na žilinskom cintoríne, Judita je za mrežami väzobnej cely. Odpoveď na otázku, čo bolo motívom Tomášovej vraždy, dnes stále nikto nepozná. To čo sa postupne dostáva na svetlo sveta, sú detaily z bytu, v ktorom sa krvavá dráma odohrala.

Úplne naposledy zachytila kamera Tomáša ešte živého, keď vchádzal do vchodu obytného domu. Bolo to v čase okolo 14:00. Judita a Tomáš na záberoch, ktoré má polícia k dispozícií, vchádzajú spoločne do bytového domu na ulici Za Plavárňou, sú v družnom rozhovore, vôbec nič nenasvedčuje, že už o niekoľko desiatok minút bude Tomáš obeťou jednej z najbrutálnejších vrážd.

Judita Tomáš vražda Žilina vraž
Tínedžerka Judita: Policajti ju obvinili z vraždy najlepšieho kamaráta Tomáša. Sudca ju poslal do väzby.
Foto: TV Markíza

Podľa informácií zo zdrojov blízkych vyšetrovaniu, bolo presne 15:45, keď operátor na tiesňovej linke zodvihol telefón, v ktorom sa ozval dievčenský hlas. S prosbou o pomoc kamarátovi, ktorého dobodal neznámy muž (odpočtár) a ju pri útoku zranil. V priebehu krátkeho času boli na mieste záchranári aj policajti. Záchranári našli 16-ročného Tomáša v kaluži krvi na chodbe bytu. Podľa niektorých zdrojov nebol chlapec po príchode záchranárov na miest ešte mŕtvy a tak sa pokúsili o jeho záchranu. V tom čase totiž ešte zachytili niektoré Tomášove životné funkcie. Žiaľ, Tomáš na chodbe bytu vykrvácal.

ŠOKUJÚCI ZVRAT: Otec Judity obvinenej z vraždy kamaráta našiel pri upratovaní bytu ďalší nôž!

Ako uvádza denník Nový Čas počet bodných rán, ktoré našiel patológ bol až 47.  Tomáš nemal mať zasiahnuté žiadne životne dôležité orgány, smrť mala nastať v dôsledku vykrvácania.

Dobodaný spredu aj zozadu

NASTOPE.SK sa podarilo zistiť, že podľa pitevnej správy zomrel Tomáš po desiatkach bodnutí kuchynským nožom s čiernou rukoväťou o celkovej dĺžke 31 centimetrov, z toho čepeľ mala mať 18,5 centimetra. Zo správy vyplýva, že Tomáš bol dobodaný veľkou intenzitou a prudkosťou do prednej aj zadnej časti tela. Mal reznú ranu na ľavej strane krku, mnohopočetné bodné rany na prednej ploche trupu, niektoré až s prienikom do dutiny hrudnej a dutiny brušnej, mnohopočetné plytké bodné rany neprenikajúce do telesných dutín, viacpočetné bodné rany na zadnej ploche trupu niektoré s prienikom až do dutiny brušnej.

Judita Tomáš vražda
Judita a Tomáš: Boli najlepší kamaráti, čo sa v byte stalo nikto netuší.
Foto: Facebook

V krvi na podlahe boli stopy bosých nôh, ktoré policajti identifikovali ako stopy Judity. Krvavé stopy našli aj na vchodových dverách. Jedna stopa policajtov mimoriadne zaujala. Bola to krv vo výške asi päťdesiat centimetrov nad zemou. Táto stopa zrejme vznikla pri tom, ako sa Tomáš pokúšal z bytu utiecť.

EXKLUZÍVNE: Sudca sa obáva Juditinej reakcie pri konfrontácii so spolužiakmi

Pri prvotnom vyťažovaní sa policajti Judity pýtali na páchateľa. Prvé zasahujúce hliadky, ako aj záchranári si z jej úst na mieste činu vypočuli verziu o neznámom mužovi, ktorý mal dvojicu v byte napadnúť. Judita vtedy policajtom povedala aj o dôvode, prečo bol Tomáš u nej na návšteve. Spolu s Tomášom podľa jej slov mali v piatok odísť do Londýna a išli si teda k nej domov pozrieť letenky, pokyny k odletu a ešte nejaké veci v súvislosti s cestou.

Vražedná zbraň

Obhliadka miesta činu trvala do neskorých nočných hodín. Policajti zaistili množstvo stôp. Tú najdôležitejšiu našli v Juditinej detskej izbe. Bol to kuchynský nôž s čiernou rukoväťou s čepeľou o dĺžke 185 mm. Policajti ho našli v komode pod šálom čiernobielej farby a tenisovou raketou. To, že ide o vražednú zbraň, majú potvrdzovať krvavé stopy na noži. Z výsledkov DNA bolo preukázané, že krv na noži patrí Judite a Tomášovi. Krv zaistili aj zvonku na zásuvke komody, kde nôž našli.

Vyšetrovaním odpočtára vylúčili

Policajti na základe znaleckých skúmaní úplne vylúčili prítomnosť tretej osoby, ktorou mal byť podľa prvotných vyjadrení Judity neznámy muž. Štyri dni po vražde policajti obvinili zo smrti Tomáša Juditu.

Vražedný útok v Žiline: Zabíjať mal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako odpočtár.
Foto: Polícia

V deň, keď Juditu obvinili z Tomášovej vraždy, bolo to 20.5.2019, Judita pred policajným vyšetrovateľom v rámci svojho výsluchu povedala, „To, čo sa stalo, je jedno veľké nedorozumenie, neviem ako k tomu došlo. Tomáš bol môj najlepší kamarát. Je mi to všetko neskutočne ľúto, povedala policajtom a ďalej už využila svoje právo a k veci nevypovedala.

Skutok kvalifikovali ako obzvlášť závažný zločin vraždy spáchaný na dieťati surovým a trýznivým spôsobom. Preto, že je Judita mladistvá, hrozí jej maximálne pätnásť ročný trest. Je to vôbec najvyššia trestná sadzba, akú je možné mladistvému páchateľovi trestného činu na Slovensku uložiť. Judita je stíhaná väzobne. Dôvodom jej väzby je fakt, že nikto doteraz nepozná motív vraždy a tak existuje podľa sudcu obava, že by mohla vraždiť.

Súvisiace články

BRUTÁLNA VRAŽDA V KOMÁRNE

Ivan Mego

LOVCI LEBIEK V AKCII! V putách skončil sexuálny násilník

Ivan Mego

MUŽ, KTORÝ SA POSTAVIL MAFII

Ivan Mego

ZÁTARASY A STREĽBA NA DIAĽNICI D2!

Ivan Mego

BRATISLAVA V STRACHU: Krásnu Violu znásilnili a dobili na smrť, agresor je medzi nami!

Ivan Mego

ŠKANDÁL! Učiteľ základnej školy mal sexuálne zneužívať 11-ročného chlapca

Ivan Mego

Historický proces! Marček popísal detaily troch vrážd. Čo bude ďalej?

Ivan Mego

Hrozivá nehoda: Auto z dvoma deťmi spadlo z mosta

Ivan Mego

Alenu Zsuzsovú obvinili spolu s ďalšími štyrmi mužmi! Zháňali zbrane na vraždy prokurátorov?

Ivan Mego

NAHRÁVKA Polícia prosí o pomoc! Poznáte hlas muža? Šíri poplašnú správu

Ivan Mego

Zabijaci mafie pred súdom!

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE ODHALENIE: Toto sú BUNKRE strelca z diskotéky!  

Ivan Mego

HORÚCA AKTUALITA! Ľubomír Kudlička považovaný za bossa takáčovcov ide do väzby!

Ivan Mego

Slovenský zabijak mal vraždiť pre bývalého šéfa maďarského plávania

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: KOPALI MAFIÁNSKE HROBY! V okolí malebnej dedinky hľadajú desiatky povraždených ľudí

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej