NASTOPE.SK
Image default

MAFIÁNSKY BOSS ‘NDRANGHETY je na úteku!

Bezpochyby jeden z najvyššie postavených členov talianskej mafiánskej organizácie ‘Ndrangheta je na úteku. Na slobodu sa dostal len pred pár dňami s Uruguajského väzenia. Jeho meno je  Rocco Morabito (52).

Morabita zadržali v septembri 2017 v Uruguaji. Bol vo vydávajúcej väzbe v hlavnom meste Montevideo. Talianske orgány totiž žiadali jeho trestné stíhanie v krajine.

Rocco Morabito (52) prezývaný aj ako “kokaínový kráľ Milána”, až do zadržania v Uruguaji bol jeden z piatich najhľadanejších bossov talianskej mafie. Pred pár dňami sa však k svojmu prívlastku “jeden z najhľadanejších” opäť vrátil. Spolu s ďalšími troma komplicmi sa dal okolo polnoci miestneho času cez strechu väznice v Montevideu na útek. Po prekonaní prekážok sa štvorica na čele s Morabitom vlámala do bytu v susednej budove a ukradli peniaze žene, ktorá v ňom žije.

Morabito boss mafia Ndrangheta
Rocco Morabito (52): prezývaný aj ako “kokaínový kráľ Milána”, až do zadržania v Uruguaji bol jeden z piatich najhľadanejších bossov talianskej mafie. Na fotke úplne vľavo. Ostatní muži sú komplici s ktorými z väzenia ušiel.

Na vzniknutú okamžite situáciu reagoval Taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý označil túto správu za “znepokojujúcu a závažnú”. Vo vyhlásení povedal, že “požiada vládu v Montevideu o bezodkladné vysvetlenie” a zaistí dolapenie Morabita “bez ohľadu na to, kde sa nachádza, aby skončil vo väzení, ako si zaslúži”.

V čase zadržania Morabita v Uruguaji v roku 2017, opísal vtedajší taliansky minister vnútra Marco Minniti bossa ‘Ndranghety ako “utečenca číslo jeden”. Morabito bol na úteku od roku 1994. V taliansku ho medzičasom  odsúdili v neprítomnosti za členstvo v mafiánskej organizácii, obchodovanie s kokaínom a iné vážne zločiny na 30 rokov za mrežami.

Morabito boss mafia Ndrangheta
Rocco Morabito (52): prezývaný aj ako “kokaínový kráľ Milána”, až do zadržania v Uruguaji bol jeden z piatich najhľadanejších bossov talianskej mafie.

Zločinecká organizácia ‘Ndrangheta má svoj pôvod v Kalábrii, je jednou z najsilnejších organizovaných skupín na svete. Jej aktivity sú zamerané hlavne na obchod s drogami a ich pašovanie do Európy. Na Slovensku sa ‘Ndrangheta dostala do povedomia po vražde Jána Kuciaka, ktorý sa vo svojom poslednom článku venoval klanu Vadalovcov z väzbami na ‘Ndranghetu. Antonino Vadala je dnes práve v súvislosti s ‘Ndranghetou väzobne stíhaný v Taliansku.

Súvisiace články

TAJOMSTVO POLICAJNEJ ČIAPKY: Rozpútalo vojnu v podsvetí

Ivan Mego

ŠOKUJÚCE priznanie NÁJOMNÉHO VRAHA MAFIE: Odsúdili nevinného?

Ivan Mego

BOSS PIŤO A JEHO ZABIJAK: Policajtom popísali brutálnu likvidáciu muža

Ivan Mego

Syn podnikateľa spájaného s podsvetím je na slobode!

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS JE NA SLOBODE! Súd prepustil šéfa piešťanských piťovcov

Ivan Mego

HORÚCO V JUSTIČNOM PALÁCI: Pre vraždu bossa vypočujú exriaditeľa SIS aj bossa mafie

Ivan Mego

VRAŽDA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Policajné komando v akcii

Ivan Mego

ŠOK NA SÚDE S BOSSOM ČERNÁKOM: 50 tisíc eur za zmenu výpovede!

Ivan Mego

NA ÚTEKU! Kde sa skrýva muž označovaný za šéfa pozemkovej mafie?

Ivan Mego

Vražda bossa Petera Steinhübela je premlčaná!

Ivan Mego

MAFIÁNSKI BOSSOVIA ČERNÁK A ŽEMBA: Na polícii vypovedali o streľbe na Reichela

Ivan Mego

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Guľka pre niekdajšieho bossa Reichela

Ivan Mego

MAFIÁN ČISTIČ V AKCII: Takmer zastrelil Reichelovho 13-mesačného synovca

Ivan Mego

DROGOVÁ MAFIA V SEREDI: Zadržali trénera boxu

Ivan Mego

NA STOPE MAFIÁNSKEJ VRAŽDY: Obávaní piťovci v akcii

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej