NASTOPE.SK
Image default

MAFIÁNSKY BOSS ‘NDRANGHETY je na úteku!

Bezpochyby jeden z najvyššie postavených členov talianskej mafiánskej organizácie ‘Ndrangheta je na úteku. Na slobodu sa dostal len pred pár dňami s Uruguajského väzenia. Jeho meno je  Rocco Morabito (52).

Morabita zadržali v septembri 2017 v Uruguaji. Bol vo vydávajúcej väzbe v hlavnom meste Montevideo. Talianske orgány totiž žiadali jeho trestné stíhanie v krajine.

Rocco Morabito (52) prezývaný aj ako “kokaínový kráľ Milána”, až do zadržania v Uruguaji bol jeden z piatich najhľadanejších bossov talianskej mafie. Pred pár dňami sa však k svojmu prívlastku “jeden z najhľadanejších” opäť vrátil. Spolu s ďalšími troma komplicmi sa dal okolo polnoci miestneho času cez strechu väznice v Montevideu na útek. Po prekonaní prekážok sa štvorica na čele s Morabitom vlámala do bytu v susednej budove a ukradli peniaze žene, ktorá v ňom žije.

Morabito boss mafia Ndrangheta
Rocco Morabito (52): prezývaný aj ako “kokaínový kráľ Milána”, až do zadržania v Uruguaji bol jeden z piatich najhľadanejších bossov talianskej mafie. Na fotke úplne vľavo. Ostatní muži sú komplici s ktorými z väzenia ušiel.

Na vzniknutú okamžite situáciu reagoval Taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý označil túto správu za “znepokojujúcu a závažnú”. Vo vyhlásení povedal, že “požiada vládu v Montevideu o bezodkladné vysvetlenie” a zaistí dolapenie Morabita “bez ohľadu na to, kde sa nachádza, aby skončil vo väzení, ako si zaslúži”.

V čase zadržania Morabita v Uruguaji v roku 2017, opísal vtedajší taliansky minister vnútra Marco Minniti bossa ‘Ndranghety ako “utečenca číslo jeden”. Morabito bol na úteku od roku 1994. V taliansku ho medzičasom  odsúdili v neprítomnosti za členstvo v mafiánskej organizácii, obchodovanie s kokaínom a iné vážne zločiny na 30 rokov za mrežami.

Morabito boss mafia Ndrangheta
Rocco Morabito (52): prezývaný aj ako “kokaínový kráľ Milána”, až do zadržania v Uruguaji bol jeden z piatich najhľadanejších bossov talianskej mafie.

Zločinecká organizácia ‘Ndrangheta má svoj pôvod v Kalábrii, je jednou z najsilnejších organizovaných skupín na svete. Jej aktivity sú zamerané hlavne na obchod s drogami a ich pašovanie do Európy. Na Slovensku sa ‘Ndrangheta dostala do povedomia po vražde Jána Kuciaka, ktorý sa vo svojom poslednom článku venoval klanu Vadalovcov z väzbami na ‘Ndranghetu. Antonino Vadala je dnes práve v súvislosti s ‘Ndranghetou väzobne stíhaný v Taliansku.

Súvisiace články

NA STOPE MAFIÁNSKEJ VRAŽDY: Obávaní piťovci v akcii

Ivan Mego

Vražda bossa Petera Steinhübela je premlčaná!

Ivan Mego

TAJOMSTVO POLICAJNEJ ČIAPKY: Rozpútalo vojnu v podsvetí

Ivan Mego

HORÚCO V JUSTIČNOM PALÁCI: Pre vraždu bossa vypočujú exriaditeľa SIS aj bossa mafie

Ivan Mego

Syn podnikateľa spájaného s podsvetím je na slobode!

Ivan Mego

AKTUÁLNE! Polícia posiela Černákovho advokáta do väzby

Ivan Mego

VIDEO: DEŇ ZÚČTOVANIA: Mafiánsky boss a jeho pravá ruka sa postavili pred sudcu

Ivan Mego

DROGOVÁ MAFIA V SEREDI: Zadržali trénera boxu

Ivan Mego

OVPLYVŇOVANIE SVEDKA V MAFIÁNSKOM PROCESE: Advokát bossa Černáka prehovoril

Ivan Mego

VIDEO: HĽADANÝ SÝKOROVEC V PUTÁCH: Mafiána chytili v Rajke

Ivan Mego

MUŽ, KTORÝ SA POSTAVIL MAFII

Ivan Mego

MAFIÁNSKI BOSSOVIA ČERNÁK A ŽEMBA: Na polícii vypovedali o streľbe na Reichela

Ivan Mego

ŠOKUJÚCE priznanie NÁJOMNÉHO VRAHA MAFIE: Odsúdili nevinného?

Ivan Mego

PRAVÁ RUKA BOSSA: Jeden z najhľadanejších mužov bol na úteku 9 rokov

Ivan Mego

Antonino Vadala spájaný s ‘Ndranghetou dostal 9 rokov väzenia

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej