NASTOPE.SK
Image default

MAFIÁNSKY BOSS ‘NDRANGHETY je na úteku!

Bezpochyby jeden z najvyššie postavených členov talianskej mafiánskej organizácie ‘Ndrangheta je na úteku. Na slobodu sa dostal len pred pár dňami s Uruguajského väzenia. Jeho meno je  Rocco Morabito (52).

Morabita zadržali v septembri 2017 v Uruguaji. Bol vo vydávajúcej väzbe v hlavnom meste Montevideo. Talianske orgány totiž žiadali jeho trestné stíhanie v krajine.

Rocco Morabito (52) prezývaný aj ako “kokaínový kráľ Milána”, až do zadržania v Uruguaji bol jeden z piatich najhľadanejších bossov talianskej mafie. Pred pár dňami sa však k svojmu prívlastku “jeden z najhľadanejších” opäť vrátil. Spolu s ďalšími troma komplicmi sa dal okolo polnoci miestneho času cez strechu väznice v Montevideu na útek. Po prekonaní prekážok sa štvorica na čele s Morabitom vlámala do bytu v susednej budove a ukradli peniaze žene, ktorá v ňom žije.

Morabito boss mafia Ndrangheta
Rocco Morabito (52): prezývaný aj ako “kokaínový kráľ Milána”, až do zadržania v Uruguaji bol jeden z piatich najhľadanejších bossov talianskej mafie. Na fotke úplne vľavo. Ostatní muži sú komplici s ktorými z väzenia ušiel.

Na vzniknutú okamžite situáciu reagoval Taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý označil túto správu za “znepokojujúcu a závažnú”. Vo vyhlásení povedal, že “požiada vládu v Montevideu o bezodkladné vysvetlenie” a zaistí dolapenie Morabita “bez ohľadu na to, kde sa nachádza, aby skončil vo väzení, ako si zaslúži”.

V čase zadržania Morabita v Uruguaji v roku 2017, opísal vtedajší taliansky minister vnútra Marco Minniti bossa ‘Ndranghety ako “utečenca číslo jeden”. Morabito bol na úteku od roku 1994. V taliansku ho medzičasom  odsúdili v neprítomnosti za členstvo v mafiánskej organizácii, obchodovanie s kokaínom a iné vážne zločiny na 30 rokov za mrežami.

Morabito boss mafia Ndrangheta
Rocco Morabito (52): prezývaný aj ako “kokaínový kráľ Milána”, až do zadržania v Uruguaji bol jeden z piatich najhľadanejších bossov talianskej mafie.

Zločinecká organizácia ‘Ndrangheta má svoj pôvod v Kalábrii, je jednou z najsilnejších organizovaných skupín na svete. Jej aktivity sú zamerané hlavne na obchod s drogami a ich pašovanie do Európy. Na Slovensku sa ‘Ndrangheta dostala do povedomia po vražde Jána Kuciaka, ktorý sa vo svojom poslednom článku venoval klanu Vadalovcov z väzbami na ‘Ndranghetu. Antonino Vadala je dnes práve v súvislosti s ‘Ndranghetou väzobne stíhaný v Taliansku.

Súvisiace články

NA ÚTEKU JE UŽ VYŠE ROKA: Kde sa skrýva mafiánsky boss Róbert Okoličány?

Ivan Mego

ZAČNE MAFIÁNSKY PROCES BLAMÁŽOU?! Gang adamčovcov sa po rokoch vracia pred súd

Ivan Mego

OZNAČOVALI HO ZA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Ondrej Žemba († 64) zomrel na infarkt

Ivan Mego

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Guľka pre niekdajšieho bossa Reichela

Ivan Mego

NOVÉ ZÁVAŽNÉ ZISTENIA v prípade zadržania člena mafiánskeho gangu. ČO SA DEJE V POZADÍ?

Ivan Mego

BOSS PIŤO A JEHO ZABIJAK: Policajtom popísali brutálnu likvidáciu muža

Ivan Mego

PRAVÁ RUKA BOSSA: Jeden z najhľadanejších mužov bol na úteku 9 rokov

Ivan Mego

NA STOPE MAFIÁNSKEJ VRAŽDY: Obávaní piťovci v akcii

Ivan Mego

Netvor súčasťou vražedného komanda: Dostal 25 rokov!

Ivan Mego

ANTONINO VADALA spájaný s ’NDRANGHETOU má blízko k VALLOVMU človeku

Ivan Mego

VEĽKÝ ZÁSAH PROTI MAFII: NAKA zatkla bossov drogového biznisu aj svojho kolegu

Ivan Mego

MAFIÁN ČISTIČ V AKCII: Takmer zastrelil Reichelovho 13-mesačného synovca

Ivan Mego

Vražda bossa Petera Steinhübela je premlčaná!

Ivan Mego

Muž obvinený z VRAŽDY MAFIÁNSKEHO BOSSA zatúžil po slobode

Ivan Mego

MAFIÁNSKA VRAŽDA DIEŤAŤA: Črtá sa ďalšia mega blamáž

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej