NASTOPE.SK
Image default

NOVÉ ZÁVAŽNÉ ZISTENIA v prípade zadržania člena mafiánskeho gangu. ČO SA DEJE V POZADÍ?

Len pred niečo vyše mesiacom polícia informovala o veľkom úlovku v Juhoafrickej republike. To Patrik Šnajdr, ktorý bol pravou rukou bossa gangu štvrtákov zo Záhoria, ktorého zadržali, bezpochyby je. V hľadáčiku polície je bezmála 10 rokov. NASTOPE.SK sa však podarilo zistiť, že napriek tomu, že bol podľa polície zadržaný v máji tohto roku, ministerstvo spravodlivosti žiada o jeho vydanie už od februára 2018. Tak kde je pravda?

Pri vyslovení mena Patrika Šnajdra už majú slovenskí policajti zrejme zimomriavky. Tento tridsaťosemročný člen zločineckého gangu Miroslava Štvrteckého, ktorý patril pod obávaných sýkrovcov, im totiž stále robí vrásky na čele. Šnajdr je s malou prestávkou na úteku takmer desať rokov. Aj keď sa v roku 2016 policajtom podarilo prevesiť mu na ruky putá, za mrežami ho pre nepochopiteľné procesné chyby neudržali. Sudca ho po zadržaní musel pustiť na slobodu. Patrik Šnajdr neváhal ani minútu. Policajtom zrejme nestihol ani zamávať a opäť bol za horami dolami.

Patrik Šnajdr: Člen mafiánskeho gangu skončil v putách
Foto: Polícia

Zatiaľ čo jeho kumpáni sú už roky za múrmi väznice, po Patrikovi Šnajdrovi opäť pátral Interpol. Tak ako predtým, aj teraz sa zaradil do zoznamu najhľadanejších zločincov sveta.

Zmätočné vyhlásenie

Meno niekdajšieho reprezentanta v tlaku v ľahu na lavičke, ešte aj dnes svieti na všetkých stránkach, ktoré sa venujú zločincom v pátraní. Nezmenil to ani fakt, že slovenská polícia v polovici mája informovala prostredníctvom sociálnej siete verejnosť o svojom úspechu. „Dňa 2.5.2019 bol v Juhoafrickej republike zadržaný hľadaný občan SR Patrik Šnajdr. Na menovaného vydal Interpol Bratislava červený obežník na základe medzinárodného zatýkacieho rozkazu vydaného Špecializovaným trestným súdom pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, hrubý nátlak a vydieranie. Tento člen gangu Miroslava Štvrteckého zvaného „štvrťáci“ bol odsúdený na 20 ročný trest odňatia slobody. V súčasnosti slovenské justičné orgány zabezpečujú extradičné materiály.“ 

Prekvapivé Informácie z ministerstva spravodlivosti

Všetky média krátko po zverejnení aktuálnej správy informovali o zadržaní člena mafiánskeho gangu. Malo ísť o akúsi horúcu správu zo strany polície. Lenže ono to zrejme až taká horúca správa, ako polícia prezentovala, nebola. Nasvedčuje tomu správa, ktorou NASTOPE.SK informovalo ministerstvo spravodlivosti. Informácia z policajného facebooku, ktorou zaplnili všetky média, pôsobí v porovnaní so správou ministerstva spravodlivosti akosi zmätočne.  SR požiadalo o extradíciu P. Š. JAR listami z roku 2018 (prvý list z 12. 2. 2018). Juhoafrická strana požadovala doplnenia.“ informovala NASTOPE.SK o tom, čo sa aktuálne v prípade vydávania Patrika Šnajdra deje, Zuzana Drobová z ministerstva spravodlivosti.

PRAVÁ RUKA BOSSA: Jeden z najhľadanejších mužov bol na úteku 9 rokov

Nové fakty

Podľa informácií z ministerstva spravodlivosti je Patrik Šnajdr za mrežami Juhoafrickej väznice už takmer rok a pol. Toľko totiž podľa vlastných slov bojujú o jeho vydanie na Slovensko. Takéto dlhé vydávacie konanie však neveští nič dobré. Už v minulosti sa polícia podobnými úlovkami pochválila. Bol to napríklad známy Karol Mello, ktorého hľadali v súvislosti s viacerými vraždami, ale aj Ľuboš Kosík, známy z kauzy únosu Michala Kováča mladšieho. Obaja muži sú dnes na slobode. Karol Mello bojoval o svoju slobodu niekoľko mesiacov. Belize, kde žije dodnes, ho však nakoniec Slovákom nevydalo. Podobne skončil aj prípad Ľuboša Kosíka, ktorý sa spoza mreží v africkom Mali dostal po dvoch rokoch.

VEĽKÝ ÚLOVOK: V Prahe zadržali nájomného vraha zo Srbska

Ako teda skončí vydanie Patrika Šnajdra z gangu prezývanom štvrťáci budeme s napätím sledovať. Ako nás ministerstvo spravodlivosti informovalo „Posledná verzia listu Ministerstva spravodlivosti SR s prílohami odišla 18. 6. 2019. Intenzívna komunikácia prebiehala cez našu ambasádu v Pretórii a týkala sa čiastkových aktualizácií. Očakávame konečné rozhodnutie zo strany kompetentných orgánov JAR,“ prezradila nám hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová. Podľa týchto informácií by sme sa už v krátkom čase mohli dozvedieť, či Patrik Šnajdr skonči vo väzení alebo na slobode pod africkým slnkom.

NA ÚTEKU JE UŽ VYŠE ROKA: Kde sa skrýva mafiánsky boss Róbert Okoličány?

Tak si to zhrňme

Polícia informuje, že obávaného Patrika Šnajdra zadržali 2.5.2019 a ministerstvo spravodlivosti žiadalo o jeho vydanie z Juhoafrickej republiky 12.2.2018. Teda o rok a tri mesiac skôr ako sa polícia dozvedela o jeho zadržaní. O vysvetlenie sme už v tejto súvislosti požiadali políciu, ktorá si ako hlavný a najdôveryhodnejší spôsob informovania verejnosti zvolila sociálnu sieť facebook. Na odpoveď čakáme. Verme, že sa nestala ďalšia chybička, ktorá by v prípade Šnajdrovho vydania na Slovensko znamenala jeho prepustenie.

Súvisiace články

MAFIÁNSKY BOSS ‘NDRANGHETY je na úteku!

Ivan Mego

VIDEO: Lovci lebiek zatkli bývalého policajného agenta

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: KUDLIČKA V PUTÁCH: Zadržali ho pre mafiánsku vraždu

Ivan Mego

Zabijaci mafie pred súdom!

Ivan Mego

ĽUBOŠ FERUS považovaný za MAFIÁNSKEHO BOSSA smeruje na SLOBODU

Ivan Mego

MUŽ, KTORÝ SA POSTAVIL MAFII

Ivan Mego

OZNAČOVALI HO ZA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Ondrej Žemba († 64) zomrel na infarkt

Ivan Mego

Muž obvinený z VRAŽDY MAFIÁNSKEHO BOSSA zatúžil po slobode

Ivan Mego

VIDEO: DEŇ ZÚČTOVANIA: Mafiánsky boss a jeho pravá ruka sa postavili pred sudcu

Ivan Mego

Po prelomení mlčania bossa Černáka to vrie! Najskôr to zlízol Kán, teraz aj Kaštan

Ivan Mego

UKONČILI VYŠETROVANIE! Vraždu politika HZDS si odpyká len MIKULÁŠ ČERNÁK

Ivan Mego

NA ÚTEKU! Kde sa skrýva muž označovaný za šéfa pozemkovej mafie?

Ivan Mego

AKTUALITA Černákovec skončil za mrežami: Hrozí mu 10 rokov väzenia

Ivan Mego

NA STOPE MAFIÁNSKEJ VRAŽDY: Obávaní piťovci v akcii

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS JE NA SLOBODE! Súd prepustil šéfa piešťanských piťovcov

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej