NASTOPE.SK
Image default

VEĽKÉ PÁTRANIE! Vražda mafiánskeho zabijaka so skleneným okom

Meno Róberta Niguta známeho hlavne v súvislosti s gangom okoličányovcov v Košiciach, nedáva policajtom spávať už niekoľko mesiacov. Muž so skleneným okom, prezývaný Luciano, ktorého policajti hľadajú pre viacero vrážd, sa mal totiž stať tiež obeťou vraždy. Svedok mužom z protizločineckej jednotky popísal jeho likvidáciu a ukázal aj miesto, kde by mal byť pochovaný.
vražda sátorovci Dolný Chotár
Mafiánske hroby: Polícia hľadala v Dolnom Chotári zavraždených ľudí
Foto: Ivan Mego

Portál NASTOPE.SK bol pred pár týždňami v lokalitách, kde policajti hľadali ilegálne hroby zavraždených ľudí gangom sátorovcov. V súvislosti s Róbertom Nigutom v obci na juhu Slovenska s názvom Dolných Chotár, boli policajti s bagrami viackrát. Svedok, ktorý sa rozrozprával v rámci procesu na Špecializovanom trestnom súde, popísal policajtom likvidáciu Róberta Niguta, aj to, kde by mali byť jeho pozostatky zakopané.

vražda sátorovci Dolný Chotár
Mafiánske hroby: Polícia hľadala v Dolnom Chotári zavraždených ľudí
Foto: Ivan Mego
Zabijak proti zabijakovi

Podľa niektorých zdrojov, by svedkom, ktorý o vražde zabijaka Niguta vypovedal, mal byť iný zabijak, člen gangu sátorovcov, obávaný Zsolt Nagy prezývaný Csonti. Ten policajtov priviedol do Dolného Chotára k Malému Dunaju, k časti zvanej Čierne vody a ukázal miesta, kde Niguta pochovali. Policajti však jeho pozostatky doteraz nenašli. Napriek tomu, že do časti Čierne vody sa už vrátili viac krát, úspech nezaznamenali. Zostali po nich len dva pásy hlboké do jeden a pol metra, široké tri metre a dlhé aj viac ako desať metrov.

Zolt Nagy - Csonti sátorovci
Zolt Nagy prezývaný Csonti: Pravá ruka bossa Ľudovíta Sátora. Svojho času bolo po ňom vyhlásené pátranie.
Foto: Europol
Muž so skleneným okom

Meno Róberta Niguta aj napriek intenzívnemu pátraniu stále figuruje v databáze hľadaných osôb, medzi najhľadanejšími zločincami sveta. Popis je krátky, ale o to zaujímavejší. Medzi jeho výrazné poznávacie prvky sa zaradili hlavne oči. „OČI – očné dúhovky zelenej farby – ľavé oko sklenené (náhrada, implantát),“píše sa v systéme pátrania. Tam ho policajti zaradili v roku 2013 po streľbe v Jahodnej na východe Slovenska. Práve táto nevydarená akcia sa vraj zabijakovi z Košíc stala osudnou.

Róbert Nigut prezývaný Luciano
Róbert Nigut prezývaný Luciano: Je v pátraní od roku 2013. Jeho pozostatky hľadali v Dolnom Chotári.
Foto: Polícia
Osudná streľba v Jahodnej

Róbert Nigut strieľal deviateho augusta 2013 zo samopalu na Mariana Kakalejčíka. Keby išlo všetko podľa plánu, Kakalejčík by bol dnes mŕtvy a Nigut by zrejme ešte stále žil. Lenže akcia bola zbabraná. Auto s Kakalejčíkom, ktorý mal byť obeťou streľby, po útoku vyletelo z cesty a Kakalejčíkovi sa podarilo utiecť. Krátko po streľbe havarovalo auto aj s Nigutom a ďalším mužom, ktorý ho šoféroval.

Po streľbe v Jahodnej Róbert Nigut vražda
Po streľbe v Jahodnej: Havarované BMW po nevydarenej akcii Nigut polial benzínom aj aj so svojim komplicom za volantom sa ho pokúsil zapáliť.
Foto: TV Markíza

Obaja sa zranili. Nigut sa po nehode pokúsil auto aj so svojim kumpánom zapáliť a potom ušiel.  V tejto súvislosti policajti zadržali istého obchodníka so šrotom, ktorý si mal vraždu Kakalejčíka u Niguta objednať. Jeho meno je Radovan Varga. Policajti ho v putách predviedli pred sudcu, no ako to už chodí, nakoniec predsa len skončil na slobode.

ŠOKUJÚCE priznanie NÁJOMNÉHO VRAHA MAFIE: Odsúdili nevinného?

V úkryte u starostu

Nigut sa na úteku, podľa najnovších informácií, prišiel po streľbe v Jahodnej schovať do Dolného Chotára. Policajti tam úplne prvú akciu urobili vo februári tohto roku. Pre obvinenie z viacerých vrážd tam zadržali starostu obce Františka Doru. Ten bol vraj od roku 2001 až do roku 2012 činný aj pre zločineckú skupinu sátorovcov. S týmto gangom má súvisieť aj séria vrážd, ktoré pripisujú Dorovi. Tento muž mal košického zabijaka istý čas v dedine ukrývať. Po jeho zadržaní sa začala skloňovať Nigutová vražda. Popraviť ho mali na objednávku. Čo to by vraj mohol v tejto súvislosti objasniť už spomínaný Radovan Varga, ktorého zadržali krátko po streľbe v Jahodnej, ako podozrivého z objednávky vraždy.

František Dora sátorovci
František Dora: Starostu Dolného Chotára obvinili z viacerých vrážd.
Foto: Internet
V slepej uličke

Policajti sú však zatiaľ v slepej uličke. Pokiaľ nenašli Nigutovo telo, tak netušia ani to, či je informácia o jeho likvidácií pravdivá. Už v minulosti sa totiž v policajných kruhoch objavili informácie, že Róbertovi Nigutovi sa podarilo utiecť do Juhoafrickej republiky, kde sa pridal k miestnemu gangu a bol zavraždený pri tamojšej  prestrelke. Lenže ani túto informáciu sa policajtom nepodarilo verifikovať. Fotografia Róberta Niguta aj s jeho zeleným skleneným okom stále svieti v systémoch pátrania Interpolu, Europolu aj v našom Patrose. A tak dnes nie je vylúčené, že policajti sa do Dolného Chotára, kvôli Nigutovi, ešte vrátia.

EXKLUZÍVNE: KOPALI MAFIÁNSKE HROBY! V okolí malebnej dedinky hľadajú desiatky povraždených ľudí

Kto je Róbert Nigut?

Nigut bol pravou rukou mafiánskeho bossa Košíc Róberta Okoličányho. Spolu si vyslúžili aj doživotné tresty pre vraždy v podsvetí. Samotný Nigut má na svedomí mafiánsku popravu Jozefa Eštóka, pri ktorej zomrel náhodný okoloidúci Roman Straka. Obeťou Niguta, bol aj zamestnanec bezpečnostnej služby Zdenek Lhotský, ktorého prepadli pri preprave firemnej hotovosti do banky.

NA ÚTEKU JE UŽ VYŠE ROKA: Kde sa skrýva mafiánsky boss Róbert Okoličány?

Ďalšou obeťou zabijaka prezývaného Luciano sa stal člen košického podsvetia Gani Selmani. Albánca rozstrieľali, keď vychádzal z bistra. V roku 2018 Róberta Niguta spolu s jeho bossom Róbertom Okoličánym a ďalšími členmi košického gangu právoplatne odsúdili. Nigut dostal doživotie.

Súvisiace články

ŠOKUJÚCE VÝSLEDKY PITVY: 16-ročný Tomáš mal na tele 47 bodných rán

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE VIDEO: Takto policajti naháňali bývalého trestanca Jakubíka

Ivan Mego

Vražda Kuciaka a Kušnírovej: Súd sprísnil trest pre Zoltána Andruskóa

Ivan Mego

LOVCI LEBIEK V AKCII! V putách skončil muž odsúdený pre vraždu

Ivan Mego

Netvor súčasťou vražedného komanda: Dostal 25 rokov!

Ivan Mego

Alenu Zsuzsovú ženú pred súd pre ďalšiu vraždu

Ivan Mego

TOTO JE VRAŽEDNÁ ZBRAŇ Z LIKVIDÁCIE PODNIKATEĽA: Obvinili mediálne známu dvojicu

Ivan Mego

16-ročná Judita je pred súdom: Na krku má vraždu spolužiaka

Ivan Mego

MAFIÁNSKA VRAŽDA DIEŤAŤA: Črtá sa ďalšia mega blamáž

Ivan Mego

JUDITA(16) NAPÍSALA SUDCOVI! „Pustite ma na slobodu. Sľubujem, že budem viesť riadny život.“

Ivan Mego

HORÚCO V JUSTIČNOM PALÁCI: Pre vraždu bossa vypočujú exriaditeľa SIS aj bossa mafie

Ivan Mego

Muž považovaný za mafiánskeho bossa starej gardy je na slobode!

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: Otec strelca z diskotéky v Horovciach prehovoril!

Ivan Mego

MARIÁN KOČNER ZOSTÁVA VO VÄZBE: Advokát aj prokurátor podali sťažnosť

Ivan Mego

VRAHYŇA OTEHOTNELA ZA MREŽAMI: Dostala tridsať rokov, teraz je na slobode!

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej