NASTOPE.SK
Image default

EXKLUZÍVNE: Člen medzinárodného drogového kartelu je na Slovensku!

Portálu NASTOPE.SK sa podarilo zistiť, že pravú ruku obávaného narkobaróna Josepha Manuela Huntera prezývaného Rambo priviezli ozbrojené zložky na Slovensko. Jeho meno je Adrián Valkovič prezývaný Alex. Prečo skončil v slovenskej väznici?

Jeden z najväčších a najobávanejších drogových kartelov zložený z bývalých vojakov vycvičených na zabíjanie. Takto popisovali skupinu mužov, ktorej šéfoval bývalý americký ostreľovač Joseph Manuel Hunter, keď svetové média v roku 2013 chrlili správy o obrovskom úspechu americkej agentúry DEA. Agentom tajnej služby sa totiž zadržaním narkobaróna podarilo tento medzinárodný drogový kartel úplne rozložiť.

Adrián Valkovič prezývaný Alex Thajsko
Joseph Manuel Hunter: V pozadí narkobaróna vedú Slováka Adriána Valkoviča, ktorý bol Hunterovou pravou rukou.
Foto: AP Photo/Sakchai Lalit

Objektívy kamier a fotoaparátov sa po celý čas sústredili na drogového bossa. Nás však na záberoch, ktoré prinášali všetky najväčšie televízie sveta zaujal muž, ktorý stál vedľa bývalého ostreľovača. Vysoký muž s hrubou reťazou okolo krku bol totiž americkými vyšetrovateľmi označený ako práva ruka obávaného Huntera  s prezývkou Alex, slovenský občan, pravým menom Adrián Valkovič.

Obávané komando

Valkovič bol podľa zistení agentov DEA vycvičený člen francúzskej légie. Spolu s Hunterom a Valkovičom zadržali v obľúbenej thajskej dovolenkovej destinácii na ostrove Phuket aj ďalších štyroch komplicov. Išlo o kvarteto nájomných zabijakov – bývalého seržanta americkej armády Timothyho Vamvakiasa, bývalého nemeckého snajpera Dennisa „Nica“ Gogelu, bývalého protiteroristického experta Slawomira Soboroského a bývalého vojenského nemeckého ostreľovača Michaela Filtera.

Adrián Valkovič prezývaný Alex Thajsko
Joseph Manuel Hunter: V pozadí narkobaróna vedú Slováka Adriána Valkoviča, ktorý bol Hunterovou pravou rukou.
Foto: YouTube
Príprava vraždy agenta DEA

Hunter z vyhľadávanej dovolenkovej destinácie riadil obrovskú sieť obchodu s drogami v Thajsku, Severnej Kórei, Mjanmarsku, Singapure, Malajzii, Indonézii, Taiwane, Honkongu a na Filipínach, s ročným ziskom niekoľko miliónov dolárov. Neštítili sa však ani vrážd na objednávku. Na to, že sa obchodníci s drogami zdržiavajú v Thajsku, upozornili tamojšiu políciu americkí agenti DEA. Hunter preto dokonca pripravoval vraždu jedného z agentov.

Adrián Valkovič prezývaný Alex Thajsko
Adrián Valkovič prezývaný Alex(úplne vľavo): Bol pravou rukou bossa drogového kartelu v Thajsku.
Foto: Bangkok Post
Rozsudok v New Yorku

Adrián Valkovič prezývaný Alex bol Hunterovou pravou rukou. Podľa thajských médií sa oženil s dcérou policajného funkcionára. V Thajsku vlastnil  reštauráciu aj erotický salón, ktorý často vyhľadávali Slováci na úteku pred spravodlivosťou. Dôvod bol jasný. Valkovič mal v dovolenkovej destinácií dobré zázemie. Vedel vraj vybaviť falošné doklady a povolenia na vstup do krajiny. Valkoviča zadržali v Thajsku v roku 2013 pre obchod s drogami. Bol súčasťou medzinárodného drogové kartelu, kde patril medzi hlavné postavy. Z Thajska ho previezli do Spojených štátov amerických, kde ho súd v New Yorku odsúdil na 113 mesiacov väzenia. Narkobaróna Huntera a ďalších členov kartelu poslali za mreže na doživotie. Huntera a jeho vycvičených mužov totiž usvedčili z vraždy na objednávku aj spomínanej prípravy vraždy agenta DEA.

MAFIÁNSKY BOSS ‘NDRANGHETY je na úteku!

V akcii s motorkárskym gangom

Podľa verdiktu súdu bol Valkovič odsúdený za to, že zabezpečoval kontraband 98 percentného metamfetamínu zo Severnej Kórei. Bývalý žoldnier mal na starosti  prepravu a skladovanie 100 kilogramov drogy, potom ako dorazil do Thajska. Valkovič mal byť „pozemným veliteľom“ a dohliadať na ozbrojenú posádku členov motorkárskeho gangu Outlaw Motorcycle Clubu v Thajsku, ktorá dohliadala na bezpečnosť pri preprave drogy. Valkovič mal zabezpečiť, aby sa metamfetamín dostal do skladu, kde mali kontraband skontrolovať, odvážiť, opäť zabaliť, previezť späť do prístavu v Thajsku a odtiaľ mala zásielka putovať loďou do Spojených štátov. Hodnota superčistého metamfetamínu bola 65-tisíc dolárov za kilo. Teda 6,5 milióna dolárov.

Adrián Valkovič prezývaný Alex Thajsko
Adrián Valkovič prezývaný Alex: Bol pravou rukou bossa drogového kartelu v Thajsku.
Foto: Bangkok Post
Prevoz na Slovensko

Bývalý príslušník francúzskej cudzineckej légie a člen obávaného drogového kartelu si podľa informácií NASTOPE.SK trest vyhlásený americkým súdom v Spojených štátoch neodpyká. „A.V. bol odsúdený rozsudkom Súdu v New Yorku –Južný obvod zo dňa 15.1.2016 za trestný čin prípravy, distribúcie a  držania s úmyslom distribuovať 500 g a viac metamfetamínu na účely nezákonného dovozu  a bol odsúdený na trest odňatia slobody v trvaní 113 mesiacov. Ministerstvo spravodlivosti USA požiadalo listom zo dňa 12.9.2016 Ministerstvo spravodlivosti SR o prevzatie odsúdeného A. V. na výkon trestu odňatia slobody na územie SR v zmysle Dohovoru o odovzdávaní odsúdených osôb“ potvrdila informácie NASTOPE.SK hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová.

Adrián Valkovič prezývaný Alex Thajsko
Valkovič bol podľa zistení agentov DEA vycvičený člen francúzskej légie. Spolu s ním zadržali kvarteto nájomných zabijakov.
Foto: Bangkok Post

Tá potvrdila aj ďalšie naše informácie. Tie sa týkali toho, že člen obávaného drogového kartelu a pravá ruka narkobaróna Huntera je už dokonca na Slovensku. „Po právoplatnom uznaní cudzieho rozhodnutia Krajským súdom v Bratislave a nariadením výkonu trestu Okresným súdom Bratislava IV bol A. V.  5.10.2018 prevezený z New Yorku do Viedne (prílet 6.10.2018) a následne na územie Slovenskej republiky, kde bol umiestnený do ústavu na výkon trestu odňatia slobody,“ spresnila informácie NASTOPE.SK hovorkyňa ministerstva Zuzana Drobová.

Adrián Valkovič prezývaný Alex Thajsko
Adrián Valkovič prezývaný Alex: Slovenskí policajti po Valkovičovi pátrali od roku 1999. Na krku má vydieranie podnikateľa zo Záhoria.
Foto: Polícia
V pátraní slovenskej polície

Adrián Valkovič nebol neznámy ani pre našich policajtov. Jeho meno totiž od marca 1999 figurovalo v slovenskom pátracom systéme takzvanom PATROSE. Vyhlasovateľom pátrania bolo Okresné riaditeľstvo Bratislava IV. „Pátranie sme vyhlásili na základe príkazu na zatknutie vydaného Okresným súdom v Trnave,“ prezradil v čase zadržania Valkoviča v Thajsku Michal Szeiff z bratislavskej polície. Naše orgány ho stíhajú za vydieranie podnikateľa zo Záhoria.

VIDEO:

Súvisiace články

ODHALENIE! Vražednú zbraň našli ukrytú v Juditinej detskej izbe

Ivan Mego

Definitívny verdikt: Kvetinárka Eva pripravovala úkladnú vraždu manžela!

Ivan Mego

KOČNEROVA THREEMA: Nechutné žarty na adresu zavraždeného Kuciaka a Kušnírovú

Ivan Mego

Alenu Zsuzsovú ženú pred súd pre ďalšiu vraždu

Ivan Mego

Muž považovaný za mafiánskeho bossa starej gardy je na slobode!

Ivan Mego

HORÚCA AKTUALITA V Rakúsku zadržali jedného z najhľadanejších zločincov Slovenska

Ivan Mego

BRUTÁLNA VRAŽDA! Suseda udrel tyčou, prešiel autom a tým to neskončilo…

Ivan Mego

ZA MREŽAMI AŽ DO JESENE: Obvinení z vraždy novinára zostávajú vo väzbe

Ivan Mego

Kočnerová Threema: Spolupráca s prokurátorom aj úplatky pre kolegov

Ivan Mego

ŠOK NA SÚDE S BOSSOM ČERNÁKOM: 50 tisíc eur za zmenu výpovede!

Ivan Mego

16-ročná Judita je pred súdom: Na krku má vraždu spolužiaka

Ivan Mego

Alenu Zsuzsovú obvinili spolu s ďalšími štyrmi mužmi! Zháňali zbrane na vraždy prokurátorov?

Ivan Mego

Mafiánsky gang na Najvyššom súde: Krvilační sátorovci si vypočujú definitívny verdikt

Ivan Mego

Zabijaci mafie pred súdom!

Ivan Mego

Doživotie pre vraha Jána Kuciaka? Marček môže dostať oveľa nižší trest

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej