NASTOPE.SK
Image default

Novinár je nezvestný 11 rokov: Čo zistila polícia?

Podozrenie zo zavraždenia nezvestného novinára Pavla Rýpala sa zatiaľ nepotvrdilo. Polícia informácie preverovala dva roky. Potvrdili to z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

“Vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky posledné dva roky preveroval oznámenie aj k podozreniu z možného spáchania obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, na základe vykonaných úkonov nezistil skutočnosti, ktoré by odôvodnili začať trestné stíhanie za úkladnú vraždu,” prezradila o preverovaní okolností zmiznutia Rýpala polícia.

UKONČILI VYŠETROVANIE! Vraždu politika HZDS si odpyká len MIKULÁŠ ČERNÁK

Podľa slov prezídia sa pracuje s viacerými verziami nezvestnosti. “Aj v súčasnosti vykonávame operatívno-pátraciu činnosť s cieľom osobu vypátrať,” zdôraznila polícia. Sestra zmiznutého novinára začiatkom októbra minulého roka na sociálnej sieti uviedla, že majú nové informácie. Novinár mal byť podľa nej zavraždený.

NEZVESTNÚ ČESKÚ MANAŽÉRKU ZAVRAŽDILI: Policajti zadržali dvoch Slovákov

Pavol Rýpal bol investigatívny novinár. Nezvestný je od 22. apríla 2008. Koncom augusta minulého roku ho polícia zaradila do zoznamu 12 vytypovaných nezvestných osôb zo Slovenska pri príležitosti Medzinárodného dňa zmiznutých.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej