NASTOPE.SK
Image default

50-tisíc eur za zmenu výpovede! Policajti začali trestné stíhanie

“Bojím sa o život!” Vyhlásil na procese s mafiánskym bossom Mikulášom Černákom a jeho pravou rukou Jánom Kánom svedok Alexander Horváth. Senátu po vyhlásení opísal šokujúce okolnosti, ktoré sa odohrali za múrmi väznice. Policajti podľa portálu NASTOPE.SK začali v prípade trestné stíhanie.
Alexander Horvát prezývaný Šani pred súdom
Alexander Horvát prezývaný Šani pred súdom
Foto: Ivan Mego

Alexander Horváth prezývaný Šani sa podľa vlastných slov zúčastnil v roku 1997 popravy poľského milionára Grzegorza Szymaneka. Okresný súd v Banskej Bystrici, ktorý v tejto súvislosti rozhoduje o vine bossa všetkých bossov Mikuláša Černáka a jeho pravej ruky Jána Kána nechal preto priviesť Horvátha ako svedka. Od muža z košického gangu holubovcov chcel senát počuť, čo presne sa v lesoch nad Polomkou stalo.

Rekonštrukcia vraždy Szymanek Mikuláš Černák
Mafiánsky boss Mikuláš Černák: V lesoch nad Polomkou popísal policajtom vraždu Szymaneka
Foto: Ivan Mego

Lenže Horváth okrem opisu likvidácie Poliaka, súdu vyrozprával aj o závažných okolnostiach, ktoré vraj predchádzali výsluchu pred súdom v kauze mafiánskej vraždy. „Vy žiadate o ochranu? Môžete popísať, čo sa stalo?“ Svedok okamžite reagoval. „Áno pán predseda – Minulý rok v apríli prišiel za mnou do väznice môj priateľ. Zatiaľ by som nechcel povedať jeho meno. Som jedenásť a pol roka v base. Jedenásť a pol roka mi nevedel poslať ani jednu pohľadnicu a zrazu za mnou príde, keď obvinia Jána Kána. Mal som s ním návštevu cez sklo a hovorím mu – Čo sa deje? Dĺžiš mi peniaze, chceš mi ich vrátiť? A on vraví, že má dobrý kšeft, že zarobíme dosť peňazí. A potom hovorí… „Ján Kán mi ponúka 50 tisíc eur, keď zmením výpoveď a poviem, že nie on bol strelec, ale bol strelec Karol Kolárik,“ opísal svedok v mafiánskom procese predsedovi senátu okolnosti, pre ktoré žiada ochranu.

Mikuláš Černák a Ján Kán
Ján Kán po boku Mikuláša Černáka: Takto oslavoval narodeniny svojho bossa

Ani po týchto slovách sa však Horváth pred súdom nezastavil… „Pán Ján Kán má údajne silné kontakty na Generálnu prokuratúru a dovolím si povedať aj vo vláde. A chcel by som povedať, že pán Ján Kán má veľmi dobrých kamarátov, ktorí  hovoria po rusky, ktorí nemajú absolútny problém ma fyzicky zlikvidovať.“ Po týchto slovách nastala v súdnej sieni vrava.

Na otázky NASTOPE.SK Horváth reagoval jednoznačne. Povedal, že sa obáva o život a hrozba vraj ide zo strany Jána Kána. Meno človeka, ktorý mu ponúkol 50 tisíc eur nám prezradiť nechcel. Celú reakciu aj výpoveď Horvátha nájdete na YouTube kanáli NASTOPE.SK. Ján Kán reagoval na šokujúcu výpoveď Horvátha stroho. “Napíšte, že som sa nevyjadril,” povedal pre NASTOPE.SK Jána Kán.

Ján Kán: Spolu s Mikulášom Černákom je obžalovaný z vraždy Grzegorza Szymaneka
Foto: Ivan Mego

Prokurátor, ktorý kauzu dozoruje bol zdržanlivý. V prípade, že by sa totiž informácie potvrdili, Ján Kán by zrejme putoval do väzby. „Čo sa týka ochrany svedka Horvátha, toto je plne v kompetencii predsedu senátu. No a čo sa týka väzobného stíhania Jána Kána, toto záleží od preverovania tých skutočností, ktoré svedok pred súdom uvádzal,“ povedal Jozef Kandera.

Mikuláš Černák: Na súde sa priznal k vražde poľského milionára Grzegorza Szymaneka
Foto: Ivan Mego

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Guľka pre niekdajšieho bossa Reichela

Reakcia polície

Polícia takmer štyri mesiace od zarážajúcej výpovede svedka Horvátha pred súdom zareagovala len krátkym, no dôležitým vyjadrením. “Je začate trestné stíhanie vo veci trestného činu marenia spravodlivosti, no vzhľadom k naďalej prebiehajúcemu vyšetrovaniu nie je možné poskytnúť žiadne ďalšie informácie z vykonaných a plánovaných úkonov v tomto trestnom konaní, nakoľko by mohlo dôjsť k porušeniu, resp. zmareniu záujmov uvedených v Trestnom poriadku,” informovalo NASTOPE.SK komunikačné oddelenie Prezídia policajného zboru. Podľa týchto slov teda zatiaľ nikoho neobvinili, no slová Horvátha o ponúknutom úplatku za zmenu výpovede neberú policajti na ľahkú váhu.

ŠOKUJÚCE priznanie NÁJOMNÉHO VRAHA MAFIE: Odsúdili nevinného?

Alexander Horváth prezývaný Šani

Alexander Horváth prezývaný Šani je za mrežami jedenásť a pol roka pre vraždu v podsvetí. V deväťdesiatych rokoch bol členom košického gangu Róberta Holuba. Po jeho smrti sa pridal k neskôr zavraždenému Karolovi Kolárikovi. Spoločne mali blízko k obávaným černákovcom. Zúčastnili sa aj Černákovej oslavy narodenín, na ktorej sa v decembri 1997 zišlo celé slovenské podsvetie. Ochrnutý zostal potom, ako ho v roku 1998 zasiahla guľka pred nočným podnikom v Prešove.

Alexander Horváth alias Šani
Alexander Horváth: Na súde požiadal o ochranu pre obavu o život
Foto: Ivan Mego

O dvadsaťjeden rokov neskôr sa Šani Horváth rozhodol pred súdom popísať, čo sa v osudný deň v lesoch neďaleko Polomky odohralo. Vo svojej výpovedi pred súdom označil vrahov Grzegorza Szymaneka. Prvým strelcom, bol podľa jeho výpovede Mikuláš Černák, druhým Ján Kán. Jeho výpoveď sa zhodovala s výpoveďou bývalého mafiánskeho bossa aj s obžalobou.

Súvisiace články

MAFIA V AKCII! Slovenský boxer má na krku dve vraždy

Ivan Mego

Vražda Kuciaka a Kušnírovej: Súd sprísnil trest pre Zoltána Andruskóa

Ivan Mego

VEĽKÝ ÚLOVOK: V Prahe zadržali nájomného vraha zo Srbska

Ivan Mego

ZAČNE MAFIÁNSKY PROCES BLAMÁŽOU?! Gang adamčovcov sa po rokoch vracia pred súd

Ivan Mego

Muž považovaný za mafiánskeho bossa starej gardy je na slobode!

Ivan Mego

MAFIÁNSKA VRAŽDA DIEŤAŤA: Črtá sa ďalšia mega blamáž

Ivan Mego

NA ÚTEKU JE UŽ VYŠE ROKA: Kde sa skrýva mafiánsky boss Róbert Okoličány?

Ivan Mego

ŠOKUJÚCE VÝSLEDKY PITVY: 16-ročný Tomáš mal na tele 47 bodných rán

Ivan Mego

Bývalého policajného funkcionára obvinili pre lustráciu zavraždeného Jána Kuciaka

Ivan Mego

Za vraždu Ernesta Valka budú súdiť odsúdeného bankového lupiča

Ivan Mego

DVAJA MŔTVI PO STREĽBE V DUBNICI NAD VÁHOM!

Ivan Mego

7 ROKOV A 2 MESIACE: Prokurátor reaguje na dohodu s účastníkom vraždy Ernesta Valka

Ivan Mego

STRELEC Z DISKOTÉKY ide do väzby! Policajtom ukázal, kde sa zbavil vražednej zbrane

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS JE NA SLOBODE! Súd prepustil šéfa piešťanských piťovcov

Ivan Mego

Muž obvinený z VRAŽDY MAFIÁNSKEHO BOSSA zatúžil po slobode

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej