NASTOPE.SK
Image default

EXKLUZÍVNE: BOSS ČERNÁK PREHOVORIL! Kto je muž, ktorý obchodoval so šéfom vojenských tajných?

Je to už pár mesiacov, čo vyplávalo na svetlo sveta, že šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar vlastní spolu s manželkou byty, chaty, rodinný dom, apartmán v Chorvátsku aj 15 apartmánov na Táloch. Informáciu priniesli Aktuality.sk, ktoré zistili, že tri z 15 apartmánov v populárnom rekreačnom stredisku kúpili šéf vojenských tajných a jeho manželka od istého Pavla Pančíka. A práve o verejnosti málo známom exvlastníkovi lukratívnych nehnuteľností prehovoril pre portál NASTOPE.SK mafiánsky boss Mikuláš Černák.
Apartmány na Táloch Ján Balciar
Apartmány na Táloch: Patria Jánovi Balciarovi, šéfovi vojenských tajných.
Foto: Google Street View

Počtom nehnuteľností, ktoré vlastní šéf vojenských tajných Balciar spolu s manželkou, patrí k najmajetnejším mužom v slovenskej armáde. Za koľko domy, byty či apartmány na Slovensku a v Chorvátsku získal, nedokáže verejnosti jednoznačne vysvetliť. Aktuality.sk však odhalili, že Balciar získal 12 z 15 lukratívnych apartmánov na Táloch do daru od otca. Balciar starší ich kúpil od bývalého investičného manažéra Penty.

Ján Balciar: Šéf vojenských tajných kúpil apartmány na Táloch od muža, ktorý pracoval pre černákovcov.
Ján Balciar: Šéf vojenských tajných kúpil apartmány na Táloch od muža, ktorý pracoval pre černákovcov.
Foto: MOSR

NASTOPE.SK však zaujímali zistenia kolegov z Aktuality.sk, ktoré sa týkali troch apartmánov v populárnom rekreačnom stredisku. Tie totiž kúpili šéf vojenských tajných a jeho manželka od istého Pavla Pančíka. Jeho meno figurovalo na liste vlastníctva troch z 15 apartmánov, ktoré sú dnes majetkom Balciarovcov. Osoba s rovnakým menom totiž podnikala s pravou rukou mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka – Jánom Kánom. A dodnes figuruje vo firme, ktorú spolu zakladali. Kto je teda Pavol Pančík?

50-tisíc eur za zmenu výpovede! Policajti začali trestné stíhanie

Mikuláš Černák prehovoril

Mikuláš Černák prehovoril pre NASTOPE.SK o identite muža, ktorý predal šéfovi vojenských tajných lukratívne nehnuteľnosti.

„Áno Pavla Pančíka poznám. Pochádza z Brezna. Nižšie postavení členovia skupiny mali svojich poskokov, ktorí pre nich vykonávali určité služby. Pančík bol poskokom Andreja Ambróza, dnes je to Kánov poskok,“ povedal pre NASTOPE.SK Černák, ktorý si odpykáva doživotný trest v Leopoldove.

Mikuláš Černák a tigre
Mikuláš Černák s tigrami: Pavol Pančík mal istý čas robiť prevádzkara v Sharku a strať a sa o Černákoví tigre.
Foto: MČ

Slová Mikuláša Černáka potvrdil pre NASTOPE.SK aj ďalší zdroj. Ide o človeka, ktorý mal blízko k spomínanému Andrejovi Ambrózovi a v prostredí černákovcov sa veľmi dobre orientuje. Náš zdroj si želal zostať v anonymite, redakcia však pozná jeho plné meno.

„Pavol Pančík bol pri Andrejovi Ambrózovi roky. Andrej mu hovoril Pavle. Zabezpečoval mäso pre Černákové tigre, zabezpečoval tiež ľudí na rôzne práce a istý čas robil aj prevádzkara v Sharku. Bolo to v čase, keď už bol napísaný na Andreja Ambróza,“ prezradil nám človek blízky Andrejovi Ambrózovi.

Penzión Shark Mikuláš Černák
Niekdajší penzión Shark v Bystrej: Mikuláš Černák v ňom choval svoje tigre aj spolu s ďalšími mužmi väznil Vladimíra Bachledu.
Foto: Ivan Mego

Shark bol penzión v Bystrej, ktorý patril Mikulášovi Černákovi a kde choval svoje tigre. Černákovci v Sharku napríklad väznili politika HZDS Vladimíra Bachledu, ktorého po prepísaní podielu Tatravagónky zavraždili. Dodal, že Pančíka teraz často stretáva v bývalých ovocinárskych skladoch v Brezne.

„Teraz je najlepší Kánov kamarát. Vozí sa na jeho bielom Mercedesey ML,“ prezradil NASTOPE.SK zdroj blízky Ambrózovi, ktorý si neželá byť menovaný.

Mikuláš Černák a Ján Kán
Ján Kán po boku Mikuláša Černáka: Takto oslavoval narodeniny svojho bossa

Ján Kán pre NASTOPE.SK potvrdil informáciu o bielom Mercedese. „Áno, vozí sa na ňom, lebo som mu ho minulý rok predal za 19-tisíc eur. Ale, že by pre mňa Pančík pracoval, to nie je pravda. Vo firme sme spolu boli. Nefungovala podľa predstáv, tak sme obchodné aktivity ukončili,“ reagoval Kán na otázky, týkajúce sa Pančíka.

Portál NASTOPE.SK kontaktoval aj Pavla Pančíka, jeho telefón bol však nedostupný.

Ján Kán
Ján Kán: Spolu s Mikulášom Černákom je obžalovaný z vraždy Grzegorza Szymaneka
Foto: Ivan Mego
Černákovec Andrej Ambróz

Podľa slov mafiánskeho bossa mal teda Pavol Pančík prostredníctvom Andreja Ambróza a Jána Kána k černákovcom skutočne blízko. Andrej Ambróz pochádzal z Telgártu, rázovitej dediny na Horehroní. Patril do partie chlapov ako Ján Handula, Peter Šipula, Martin Láboš, Vladimír Černák a neskorší boss podsvetia Mikuláš Černák. Jediný, kto je z celej partie dnes nažive, je samotný Černák.

Spomínaná skupina mužov bola akýmsi základným kameňom pre zrod najobávanejšieho zločineckého gangu černákovcov. Andrej Ambróz sa podľa výpovedí Mikuláša Černáka zúčastnil viacerých vrážd. Jednou z nich mala byť aj poprava poľského milionára Grzegorza Szymaneka. Zomrel v auguste 2006. Mal tridsaťšesť rokov, keď ho zastrelili a potom zapálili v aute na Šturci. Jeho vražda nie je dodnes objasnená.

Andrej Ambroz černákovci
Andrej Ambróz: Zavraždili ho v roku 2006.
Foto: Archív AA

Andrej Ambróz bol oddaný Mikulášovi Černákovi. Jeho oddanosť si Černák aj patrične vážil. Dôkazom je fakt, že na Ambróza nechal napísať penzión Shark v Bystrej a stal sa krstným otcom jeho dcéry. Keď Mikuláša Černáka v decembri 1997 zatkli, staral sa Ambróz o jeho tigre.

UKONČILI VYŠETROVANIE! Vraždu politika HZDS si odpyká len MIKULÁŠ ČERNÁK

Ďalší obchod

Zaujímavé je, že pri trojici apartmánov obchody šéfa vojenských tajných Jána Balciara s Pavlom Pančíkom neskočili. Balciar totiž podľa portálu Aktuality.sk vlastní aj chatu neďaleko vyhľadávanej lokality Čertovica. Kúpil ju od Pavla Pančíka, ktorý nehnuteľnosť získal v roku 2009 od ministerstva obrany.

TAJOMSTVO POLICAJNEJ ČIAPKY: Rozpútalo vojnu v podsvetí

Pančík podľa portálu kúpil chatu v súťaži, do ktorej prišlo päť ponúk. Pančíkova cenová ponuka pritom nebola najvýhodnejšia. Víťaznú ponuku s cenovkou 19 800 eur však uchádzač stiahol „z dôvodu rodinných a zdravotných problémov“.

Ministerstvo následne oslovilo Pančíka, ktorý dal druhú najvýhodnejšiu ponuku vo výške 17 200 eur. Meno víťaza i ďalších uchádzačov o chatu Barbora ministerstvo z dokladov vymazalo.

O reakciu Jána Balciara sme požiadali prostredníctvom komunikačného oddelenia Ministerstva obrany SR. Na odpovede na otázky čakáme.

Súvisiace články

VIDEO: DEŇ ZÚČTOVANIA: Mafiánsky boss a jeho pravá ruka sa postavili pred sudcu

Ivan Mego

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Guľka pre niekdajšieho bossa Reichela

Ivan Mego

TIP Z PODSVETIA: Na vraždu Anču sa spýtajte MAFIÁNA JOZEFA DRAGA!

Ivan Mego

ZRUŠENÉ!!! Avizovaný MAGAPROCES v Justičnom paláci zarazil PROKURÁTOR

Ivan Mego

VRAŽDA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Policajné komando v akcii

Ivan Mego

MAFIÁNSKI BOSSOVIA ČERNÁK A ŽEMBA: Na polícii vypovedali o streľbe na Reichela

Ivan Mego

JE TO TU! Pravá ruka bossa Černáka smeruje za mreže: Jána Kána odsúdili za vraždu

Ivan Mego

KAROL MELLO DAL Z BELIZE TRESTNÉ OZNÁMENIE: Policajná inšpekcia už začala konať

Ivan Mego

Po prelomení mlčania bossa Černáka to vrie! Najskôr to zlízol Kán, teraz aj Kaštan

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE FOTO: MAFIÁNSKA POPRAVA BOSSA NOVOTNÉHO: Smeruje po 18-rokoch pred súd

Ivan Mego

ZAVRAŽDENÝ V ILEGÁLNOM HROBE: Vykopali najhľadanejšieho mafiána Slovenska!

Ivan Mego

VEĽKÉ PÁTRANIE! Vražda mafiánskeho zabijaka so skleneným okom

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS JE NA SLOBODE! Súd prepustil šéfa piešťanských piťovcov

Ivan Mego

ŠOK NA SÚDE S BOSSOM ČERNÁKOM: 50 tisíc eur za zmenu výpovede!

Ivan Mego

OZNAČOVALI HO ZA MAFIÁNSKEHO BOSSA: Ondrej Žemba († 64) zomrel na infarkt

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej