NASTOPE.SK
Image default

TIP Z PODSVETIA: Na vraždu Anču sa spýtajte MAFIÁNA JOZEFA DRAGA!

Vražda Jána Šimeka prezývaného Anča patrí medzi najbrutálnejšie v slovenskom podsvetí. Za jeho likvidáciou sú podľa výpovedí viacerých členov zločineckej skupiny piťovcov Mikuláš Polóny a muž prezývaný Kladivo – Dušan Vasko. Portálu NASTOPE.SK sa však po medializácii prípadu ozval muž, ktorý má k bratislavskému podsvetiu blízko. Jeho odkaz bol jasný – „Na vraždu Anču sa spýtajte Jozefa Draga!“

Jána Šimeka prezývaného Anča zavraždili v noci na 26. februára 2008. Piťovec Mikuláš Polóny a muž prezývaný Kladivo, podľa svedeckých výpovedí vylákali Jána Šimeka na žúr spolu s dvoma ženami. Ten mal byť v záhradkárskej oblasti v Dúbravke. Zábava sa však skončila krvavým besnením Mikuláša Polónyho a Kladiva. Na dvojmetrového Šimeka vraj zaútočili nožmi. Ďalšie informácie z prostredia mafie hovorili o tom, že pozostatky Jána Šimeka dvojica mužov po vražde rozštvrtila na viacero častí. Kusy tela potom natlačili do bieleho plastového potravinárskeho suda a neskôr ich Polóny, spolu s dvoma kumpánmi od piťovcov, vyhodili do ramena Dunaja v bratislavskej Petržalke. Pretože Polóny je už mŕtvy, policajti z vraždy pred pár mesiacmi obvinili iba Dušana Vaska prezývaného Kladivo.

Zvraždený Ján Šimek prezývaný Anča
Zavraždený Ján Šimek prezývaný Anča: Jeho telo nikdy nenašli.
Foto: Polícia

Informácie o vražde a obvinení Kladiva z jednej z najbrutálnejších vrážd v slovenskom podsvetí ste sa mohli dočítať aj v sérií článkov na NASTOPE.SK. Po tejto sérií, zatelefonoval koncom mája do redakcie portálu NASTOPE.SK muž. Povedal, že pod podmienkou, že neprezradíme jeho identitu, nám on prezradí, čo sa dialo v deň vraždy Jána Šimeka prezývaného Anča a aj to, kto o jeho vražde môže polícii ešte čo to ozrejmiť.

Jozef Drag na scéne

Muž na linke nám hneď na úvod v krátkosti prezradil, že Polóny a Vasko neboli jediní muži, ktorí sa na vražde Jána Šimeka zúčastnili. Podľa jeho slov, bol na chate v Dúbravke, keď Šimeka zavraždili, aj silný muž bratislavského podsvetia Jozef Drag. Verejnosti je tento muž známy, ako šesť krát súdne trestaný sýkorovec, ktorý šéfoval pozemkovej a bytovej mafii, a z ktorého v jeden krásny deň, urobil minister vnútra Róbert Kaliňák, policajného dôstojníka kriminálneho spravodajstva.

Jozef Drag mafia
Jozef Drag: Recidivista a policajt v jednej osobe je aktuálne v policajnom pátraní
Foto: Ivan Mego

S indíciou, že Jozef Drag môže o vražde Jána Šimeka čo to vedieť, sme už v minulosti pracovali. Bol to totiž práve Jozef Drag, ktorý nás na nezvestného Šimeka v roku 2017 upozornil. Prezradil nám dokonca zopár detailov o Polónym, Kladivovi, chate v Dúbravke a nožoch, ktorými bol dobodaný. Slová muža na linke začali dávať v kontexte týchto informácii zmysel a tak sme sa s ním dohodli, že výmenou za informácie, my utajíme jeho identitu.

NA STOPE MAFIÁNSKEJ VRAŽDY: Obávaní piťovci v akcii

Mafián na linke

Identitu muža z telefónu sme si overili. Človek na linke je muž, ktorý sa roky pohyboval v bratislavskom podsvetí, a roky stál po boku silného muža bratislavskej mafie „Neviem presne ako Šimeka zavraždili, neviem ani presne, kto sa na jeho vražde zúčastnil. Ale myslím si, že o vražde môže vám, alebo polícii veľa povedať Jozef Drag. Myslím si, že ten Kladivo, ktorý je teraz z vraždy obvinený sa do toho dostal ani nevedel ako,“ povedal na úvod pre NASTOPE.SK muž na linke. Na dni, keď sa vražda stala, si podľa vlastných slov spomína úplne presne.

Jozef Drag pozemková mafia
Jozef Drag: Recidivista a policajt v jednej osobe je aktuálne v policajnom pátraní
Foto: Polícia

„Ja som vtedy s Dragom veľa robil. Bol som pri ňom denne. Vtedy naozaj veľa fetoval. Jána Šimeka som tiež poznal. Často sa vtedy s Dragom stretávali. Čo sa týka dňa vraždy, tak si na to spomínam úplne presne. Drag s Ančom ťahali takú feťácku šnúru. Vtedy len chľastali a fetovali aj tri, štyri dni v kuse. Keď mal takúto šnúru, nedalo sa s ním ani baviť,“ začal Dragov niekdajší kumpán spomínať na noc z 25. na 26. februára 2008.

mafia Mikuláš Polóny piťovci
Mikuláš Polóny: Člen skupiny piťovcov, ktorý sa mal podieľať na vražde Jána Šimeka spáchal samovraždu
Foto: Ivan Mego

„V tú noc boli v podniku v Bratislave – Drag, Polóny a Anča. Viem to preto, že Drag mi vtedy stále vyvolával. Viem, že Polóny potom niekam odišiel a Drag s Ančom si išli na pumpu dokúpiť nejaký chľast a cigarety. Z pumpy išli na dom k Dragovi do Šenkvíc. Viem, že tam prišla Sylvia. To je Dragova žena, ktorá ich z domu vyhodila. Drag s Ančom sa potom vrátili naspäť do Bratislavy a opäť sa k nim pridal Polóny. To, že ich Dragova žena zo Šenkvic vyhodila viem od nej, lebo tá mi v tú noc telefonovala, že sa s ním rozvedie, že má už tých feťáckych akcií plné zuby. Drag, Anča a Polóny potom išli na chatu ku Kladivovi,“ popísal detaily pre NASTOPE.SK svedok z noci vraždy. Informácie o niekoľkodňovej drogovej šnúre nám potvrdila aj Ančova manželka. „Áno tá informácia je pravdivá. Trvalo to niekoľko dní. A potom už neprišiel,” povedala pre NASTOPE.SK

Zavraždený Ján Šimek prezývaný Anča
Zavraždený Ján Šimek prezývaný Anča: Jeho telo nikdy nenašli.
Foto: Archív
Anča mal silu ako kôň

Od muža, ktorý sa nám ozval do redakcie sme sa teda dozvedeli, to čo sa dialo, keď Anča ešte žil. No oveľa zásadnejšie boli pre nás informácie, ktoré nám popisovali, čo sa dialo ďalej. „Z tej noci som mal od Draga veľa neprijatých hovorov. Začali okolo jednej. Ja som si to všimol až okolo štvrtej. Keď som mu zavolal naspäť, povedal mi, aby som pre neho prišiel do Petržalky na čerpaciu stanicu na Dolnozemskej ulici. Keď som prišiel, vybehol z toho malého lesíka, čo tam je. Na sebe mal oblečené Ančove veci – tepláky a bundu. V lese, predtým ako prišiel do auta zahodil telefón aj sim kartu. Na druhý deň sme to tam išli hľadať a aj sme to našli. Drag presne vedel, kde to vyhodil. V aute mi začal rozprávať o Ančovi, že sa veľmi bránil, že ho niekoľko krát je..li a stále sa bránil, že ho nevedeli zložiť. Ja som vtedy nevedel, čo je pravda, lebo vtedy veľa fetovali. Večer sme sedeli u neho v altánku, zase sa opil a vyplakával, že ako toho Jana nevedeli dať dole, že mal silu ako kôň. Ja neviem presne čo sa tam stalo, ale viem, že Drag bol určite pri vražde Anču,“ priblížil hodiny krátko po smrti Anču náš zdroj z prostredia mafie.

Rameno Zuzana piťovci Ján Šimek mafia
Rameno Zuzana: Na tomto mieste vyhodili podľa zistení reportéra NASTOPE.SK v roku 2008 pozostatky Jána Šimeka
Foto: google

Jozef Drag sa podľa svedectva muža, ktorý sa nám ozval do redakcie po osudnej noci začal skrývať. „Po vražde sa schoval v byte v Pezinku. Viem presne, v ktorom byte bol. Mám k tomu aj dôkaz. Ja som vtedy používal jeho auto aj telefón. Všetkým som rozprával, že je odcestovaný v zahraničí. Z toho všetkého, čom som vám povedal, majú policajti určite aj nahrávky. Vtedy nás už odpočúvali pre podvody s pozemkami a bytmi. Viem to preto, že nahrávky z toho obdobia boli použité aj na súde. Takže sú tam určite informácie aj o Ančovi a o tom, čo sa v tú noc dialo,“ povedal nám náš zdroj na záver rozhovoru.

POLICAJTI OBJASNILI MAFIÁNSKU VRAŽDU: Upozornil na ňu reportér NASTOPE.SK

Informácie, ktoré nám muž blízky bratislavskému podsvetiu vyrozprával môžu vypĺňať skladačku toho, čo sa v deň vraždy Anču dialo. Viac svetla do prípadu tak môže vniesť výpoveď Jozefa Draga, ktorý v tejto veci vypočutý zatiaľ nebol. Výsluch Draga, však môže byť pre políciu problém. Jozef Drag je totiž od februára tohto roku na úteku pre obvinenie z ďalšieho podvodu s nehnuteľnosťami.

mafia Ľuboš Zelman piťovci
Ľuboš Zelman: Zabijak piťovcov sa podľa našich informácií podieľal na likvidácii pozostatkov Jána Šimeka
Foto: Polícia

Policajti o Dragovej spojitosti s vraždou vedieť skutočne nemuseli. Piťovci na čele so samotným bossom Jurajom Ondrejčákom, ktorí o likvidácii Anču vypovedajú totiž nemuseli vedieť, kto všetko sa na vražde Anču zúčastnil. Podľa výpovedí ich totiž Polóny do prípadu zatiahol, až keď potreboval zlikvidovať Ančove pozostatky natlačené v potravinárskom sude. Čo sa na základe informácií z podsvetia bude ďalej v prípade Ančovej vraždy diať a či bude niekto ďalší v kauze obvinený, budeme sledovať.

BOSS PIŤO A JEHO ZABIJAK: Policajtom popísali brutálnu likvidáciu muža

Kto je Jozef Drag?

Jozef Drag pochádza zo Šenkvíc neďaleko Pezinka. V živote používal viacero mien a pseudonymov. Preto si ho mnohí môžu pamäť ako Jozefa Patocza, alias Jozefa Kovačoviča a alias Dorela Lewrona. Aktuálne je obžalovaný z podvodov na Okresnom súde v Dunajskej Strede a na Okresných súdoch Bratislava I. a IV. Bol svedkom v kauzách pozemkovej a bytovej mafie, ktoré sa skončili fiaskom.

NEVINNÍ! Z obžaloby v kauze POZEMKOVEJ MAFIE zostal pamflet nezmyslov

Pre mnohých je Jozef Drag známy tým, ako dopodrobna porozprával o tom, že bol dlhoročný člen podsvetia a zrazu prišla ponuka stať sa policajtom. V roku 2008 ponuku prijal. Do bytu v Bratislave, kde zložil prísahu, mu podľa jeho slov prišiel potriasť rukou samotný minister vnútra Róbert Kaliňák.

NA ÚTEKU! Kde sa skrýva muž označovaný za šéfa pozemkovej mafie?

So súhlasom ministra sa stal príslušníkom prísne utajeného útvaru nazvaného Odbor zvláštnych operatívnych činností. Vystupoval v ňom pod krycím menom Jozef Kovačovič, dostával nadštandardný policajný plat a k dispozícii mu pridelili aj byt. Hlavnou úlohou šesťkrát súdne trestaného Jozefa Draga bolo naďalej fungovať ako člen zločineckej skupiny sýkorovcov s kontaktmi na piťovcov a takáčovcov. Dostal úlohu informovať o aktivitách týchto skupín a podávať hlásenia svojim nadriadeným.

Jozef Drag pozemková mafia zatýkanie
Jozef Drag je na úteku: Vo februári dostal informáciu a stihol utiecť pred zásahovkou, ktorá vtrhla do jeho domu v Šenkviciach.
Foto: Ivan Mego

Vo februári dostal informáciu o pripravovanej akcii. Zásahovke, ktorá vtrhla do jeho domu v Šenkviciach stihol utiecť. Dnes je na úteku a pre obvinenie z podvodu pátra po ňom polícia. Portál NASTOPE.SK sa v súvislosti s informáciami pokúsil kontaktovať aj Jozefa Draga. Jeho mobil je však nedostupný.

Svoje tipy a informácie, napríklad aj o Jozefovi Dragovi, posielajte na facebookovú stranku NASTOPE.SK – Ivan Mego.

Súvisiace články

Doživotie pre vraha Jána Kuciaka? Marček môže dostať oveľa nižší trest

Ivan Mego

VRAŽDA V RUŽOMBERKU: Obeťou sa stala žena (†41)

Ivan Mego

VEĽKÉ PÁTRANIE! Vražda mafiánskeho zabijaka so skleneným okom

Ivan Mego

Verdikt do konca roka: Kľúčový svedok v prípade vraždy Kuciaka ide pred súd

Ivan Mego

Bývalého policajného funkcionára obvinili pre lustráciu zavraždeného Jána Kuciaka

Ivan Mego

V Pezinku našli zavraždenú ženu

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE VIDEO: Takto policajti naháňali bývalého trestanca Jakubíka

Ivan Mego

7 ROKOV A 2 MESIACE: Prokurátor reaguje na dohodu s účastníkom vraždy Ernesta Valka

Ivan Mego

Slovenský zabijak mal vraždiť pre bývalého šéfa maďarského plávania

Ivan Mego

ŠOK NA SÚDE S BOSSOM ČERNÁKOM: 50 tisíc eur za zmenu výpovede!

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA: ČLEN MAFIÁNSKEHO GANGU ZADRŽANÝ: Patrika Šnajdra chytili v Juhoafrickej republike

Ivan Mego

OBJASNENÁ VRAŽDA! Muž uškrtil ženu holými rukami

Ivan Mego

Muž, ktorý bol pri vražde Ernesta Valka sa dohodol s prokurátorom na treste

Ivan Mego

POKUS VRAŽDY SESTIER: Vo Veľkom Grobe útočili dvaja muži

Ivan Mego

Prokuratúra: Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovu zastrelil Miroslav Marček!

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej