NASTOPE.SK
Image default

NEVINNÝ! Poslanca Kotlebovej strany Najvyšší súd oslobodil

O poslancovi Kotlebovej Ľudovej strany naše Slovensko Stanislavovi Mizíkovi rozhodoval dnes Najvyšší súd. Poslanec čelil obžalobe z extrémizmu pre hanlivý status na sociálnej sieti. Najvyšší súd definitívne rozhodol.

Stanislav Mizík čelil obžalobe špeciálneho prokurátora pre status, v ktorom komentoval pôvod ľudí, ocenených bývalým prezidentom Andrejom Kiskom. Statusom na sociálnej sieti mal poukazovať napríklad na židovský pôvod režiséra Juraja Herza či Evy Mosnákovej, ktorá prežila holokaust. Zakladateľku rómskeho divadla Romathan mal zas podľa obžaloby označiť za fanatičku do cigánskych zvykov. Status bol zverejnený v januári 2017 a podpísaný Mizíkovým menom.

ÚNOS ANDREY VLČEKOVEJ: Policajti posielajú pred súd trojicu mužov

Špeciálny prokurátor preto podal obžalobu za výrobu extrémistického materiálu a hanobenie národa a rasy. Špecializovaný trestný súd v Pezinku však neuznal jeho argumenty a poslanca minulý rok v júli spod obžaloby oslobodil. Prokurátor sa následne odvolal a prípad sa presunul na Najvyšší súd.

NEZVESTNÚ ČESKÚ MANAŽÉRKU ZAVRAŽDILI: Policajti zadržali dvoch Slovákov

“Podľa Najvyššieho súdu SR sa nepodarilo preukázať, že obžalovaný spáchal tento skutok. Obžaloba bola postavená len na nepriamych dôkazoch, rovnako sa nepodarilo dokázať, že uvedený status skutočne uverejnil na Facebooku Mizík. V poslancovom počítači sa zároveň nenašli žiadne stopy, ktoré by so statusom súviseli,” znelo na súde.

Mizík sa na zasadnutie nedostavil a dal svojmu právnemu zástupcovi písomný súhlas, aby sa konalo verejné zasadnutie v jeho neprítomnosti.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej