NASTOPE.SK
Image default

ZABIJAK PETLUŠ PRED SÚDOM! Vyprosil si lepšie väzenské podmienky ako podvodník z BMG Invest 

Na okresnom súde v Trnave bolo minulý týždeň nezvyčajne horúco. Najskôr sudcu zamestnal Patrik Pachinger z kauzy BMG Invest a hneď po ňom vstúpil v sprievode kukláčov do súdnej siene bývalý policajný vyšetrovateľ, zabijak Róbert Petluš. Zatiaľ čo prvý menovaný odchádzal zo súdu rozhorčený, vrah z kauzy Kubašiak bol naopak veľmi spokojný.
Róbert Petluš vražda Kubašiak
Róbert Petluš: Za mrežami si zrejme získal aj riaditeľa leopoldovskej väznice. Zvyšok trestu si odpyká v druhej nápravnovýchovnej skupine.
Foto: Ivan Mego

Všetko sa to odohralo minulý týždeň vo štvrtok na Okresnom súde v Trnave. Patrik Pachinger z kauzy BMG Invest žiadal súd o predčasné prepustenie. Na pojednávaní, ktoré trvalo vyše hodiny, sme sa dozvedeli, že muž, ktorý je odsúdený za ekonomickú trestnú činnosť na sedem rokov väzenia si tento trest odpykáva v tretej, najprísnejšej nápravnovýchovnej skupine v Leopoldove. Podvodník Pachinger je teda medzi najbrutálnejšími zločincami Slovenska. Na oddelení je spolu s bossom zločineckého gangu Branislavom Adamčom, mafiánskym zabijakom Alojzom Kromkom, bossom všetkých bossov Mikulášom Černákom, ale napríklad aj zabijakom z Polomky, Róbertom Petlušom.

Patrik Pachinger súd prepustenie
Patrik Pachinger: Okresný súd v Trnave jeho žiadosť o predčasné prepustenie zamietol.
Foto: Ivan Mego

Keď si uvedomíme, že napríklad Miloš Kaštan z gangu černákovcov si trest za dve vraždy odpykáva Žilinskej väznici v prvej nápravnovýchovnej skupine s voľným pohybom, zdá sa, že niečo nie je v poriadku. A v podobnom duchu sa odvíjalo aj extempóre na Okresnom súde v Trnave. Podvodníkovi Pachingerovi predčasné prepustenie, po zápornom vyjadrení riaditeľa leopoldovkej väznice, zamietli. Pachinger, ktorému do odpykania celého trestu zostáva jeden rok, sa sklamaný vrátil za mreže v najprísnejšom stupni stráženia.

Róbert Petluš vražda Kubašiak
Róbert Petluš: Za mrežami si zrejme získal aj riaditeľa leopoldovskej väznice. Zvyšok trestu si odpyká v druhej nápravnovýchovnej skupine.
Foto: Ivan Mego

Po verdikte nad podvodníkom z kauzy BMG Invest vstúpil do súdnej siene zabijak Róbert Petluš. Muž odsúdený na 25 rokov väzenia pre vraždu Kubašiaka, prišiel v obkľúčení kukláčov. Súd požiadal o presun z najprísnejšieho stupňa stráženia do druhej nápravnovýchovnej skupiny. Toto rozhodnutie paradoxne trvalo len zopár minút.

Pachinger z kauzy BMG Invest: Pustite ma na slobodu, mám chorého syna

Riaditeľ leopoldovekej väznice, ale aj prokurátor s presunom Petluša nemali žiadny problém. „Vidíme tu viaceré disciplinárne odmeny, tak ak nemáte žiadne iné námietky, žiadosti sa vyhovuje,“ nechal sa počuť predseda senátu. A tak muž, ktorý sa k vražde Kubašiaka nepriznáva a hádže vinu na neznámu osobu, sa na rozdiel od podvodníka Pachingera, vrátil rovno do oveľa benevolentnejšej druhej nápravnovýchovnej skupiny.

Mikuláš Černák a Miloš Kaštan
Miloš Kaštan po boku bossa Mikuláša Černáka: Aktuálne si odpykáva štrnásťročný trest za dve mafiánske vraždy na oddelení s minimálny stupňom stráženia a s voľným pohybom.

Nuž podľa stupňov stráženia, v ktorých sa nachádzajú jednotliví zločinci to teraz vyzerá tak, že Pachiger je nebezpečnejší zločinec ako napríklad Róbert Petluš či Miloš Kaštan, ktorý je aktuálne odsúdený za dve vraždy a obvinený z ďalších piatich.

Čo má Petluš na rováši?

Štrnásteho novembra 2006 muži v kuklách vtrhli do domu Jána Kubašiaka v Polomke. S pokrikom: „Ostaňte na miestach, policajná akcia! Pán Kubašiak, ste zatknutý!“ Zvalili na zem a spútali podnikateľa s pohonnými látkami, jeho rodinu a dokonca aj policajnú hliadku, ktorú privolali susedia. Muži v kuklách potom prinútili rodinu, aby otvorila trezor. Asi po pol hodine sa z kuchyne ozvalo slabé puknutie. Bol to tlmený výstrel z pištole, ktorým sa odštartovala jedna z najväčších káuz Slovenska. Policajti krátko po vražde zadržali Róberta Červeňana, ktorý bol do roku 2005 príslušníkom pohotovostného policajného útvaru v Trenčíne a neskôr aj dvoch ďalších hlavných aktérov Kubašiakovej popravy – bývalého policajného vyšetrovateľa z Banskej Bystrice Róberta Petluša a člena pohotovostného útvaru v Trenčíne Juraja Roszíka. Podľa verdiktu súdu popravil Jana Kubašiaka v kuchyni domu práve Róbert Petluš. Dostal 25 rokov natvrdo. V prípade, že  súd Petluša neprepustí po odpykaní si troch štvrtín trestu, na slobodu by sa mal dostať v roku 2033.

Súvisiace články

ŠOK NA SÚDE S BOSSOM ČERNÁKOM: 50 tisíc eur za zmenu výpovede!

Ivan Mego

Rodinná tragédia! Syn brankára, ktorý dostal od Bondru zlatý gól, zavraždil vlastnú mamu

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS smeruje na slobodu! Obávaný Borža je vraj vážne chorý

Ivan Mego

MIMORIADNE PÁTRANIE: Bývalý elitný policajt z gangu sátorovcov je na úteku!

Ivan Mego

Po prelomení mlčania bossa Černáka to vrie! Najskôr to zlízol Kán, teraz aj Kaštan

Ivan Mego

Šokujúce priznanie na policajnom oddelení: Bola to vražda!

Ivan Mego

Krajský súd v Prešove rozhodol o prepustení Mikuláša Varehu

Ivan Mego

JE TO TU! Pravá ruka bossa Černáka smeruje za mreže: Jána Kána odsúdili za vraždu

Ivan Mego

VRAŽDA! Bábätko v odpadkovom koši zrejme zabila matka

Ivan Mego

KOČNEROVA THREEMA: Nechutné žarty na adresu zavraždeného Kuciaka a Kušnírovú

Ivan Mego

MAFIÁN ČISTIČ V AKCII: Takmer zastrelil Reichelovho 13-mesačného synovca

Ivan Mego

AKTUÁLNE: Vražda na východe Slovenska!

Ivan Mego

Obvinený Miroslav Marček sa priznal k vražde novinára Jána Kuciaka

Ivan Mego

7 ROKOV A 2 MESIACE: Prokurátor reaguje na dohodu s účastníkom vraždy Ernesta Valka

Ivan Mego

Exprokurátor René Vanek: Šufliarskeho vyjadrenia považujem za útok na moju osobu

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej