NASTOPE.SK
Image default

ZABIJAK PETLUŠ PRED SÚDOM! Vyprosil si lepšie väzenské podmienky ako podvodník z BMG Invest 

Na okresnom súde v Trnave bolo minulý týždeň nezvyčajne horúco. Najskôr sudcu zamestnal Patrik Pachinger z kauzy BMG Invest a hneď po ňom vstúpil v sprievode kukláčov do súdnej siene bývalý policajný vyšetrovateľ, zabijak Róbert Petluš. Zatiaľ čo prvý menovaný odchádzal zo súdu rozhorčený, vrah z kauzy Kubašiak bol naopak veľmi spokojný.
Róbert Petluš vražda Kubašiak
Róbert Petluš: Za mrežami si zrejme získal aj riaditeľa leopoldovskej väznice. Zvyšok trestu si odpyká v druhej nápravnovýchovnej skupine.
Foto: Ivan Mego

Všetko sa to odohralo minulý týždeň vo štvrtok na Okresnom súde v Trnave. Patrik Pachinger z kauzy BMG Invest žiadal súd o predčasné prepustenie. Na pojednávaní, ktoré trvalo vyše hodiny, sme sa dozvedeli, že muž, ktorý je odsúdený za ekonomickú trestnú činnosť na sedem rokov väzenia si tento trest odpykáva v tretej, najprísnejšej nápravnovýchovnej skupine v Leopoldove. Podvodník Pachinger je teda medzi najbrutálnejšími zločincami Slovenska. Na oddelení je spolu s bossom zločineckého gangu Branislavom Adamčom, mafiánskym zabijakom Alojzom Kromkom, bossom všetkých bossov Mikulášom Černákom, ale napríklad aj zabijakom z Polomky, Róbertom Petlušom.

Patrik Pachinger súd prepustenie
Patrik Pachinger: Okresný súd v Trnave jeho žiadosť o predčasné prepustenie zamietol.
Foto: Ivan Mego

Keď si uvedomíme, že napríklad Miloš Kaštan z gangu černákovcov si trest za dve vraždy odpykáva Žilinskej väznici v prvej nápravnovýchovnej skupine s voľným pohybom, zdá sa, že niečo nie je v poriadku. A v podobnom duchu sa odvíjalo aj extempóre na Okresnom súde v Trnave. Podvodníkovi Pachingerovi predčasné prepustenie, po zápornom vyjadrení riaditeľa leopoldovkej väznice, zamietli. Pachinger, ktorému do odpykania celého trestu zostáva jeden rok, sa sklamaný vrátil za mreže v najprísnejšom stupni stráženia.

Róbert Petluš vražda Kubašiak
Róbert Petluš: Za mrežami si zrejme získal aj riaditeľa leopoldovskej väznice. Zvyšok trestu si odpyká v druhej nápravnovýchovnej skupine.
Foto: Ivan Mego

Po verdikte nad podvodníkom z kauzy BMG Invest vstúpil do súdnej siene zabijak Róbert Petluš. Muž odsúdený na 25 rokov väzenia pre vraždu Kubašiaka, prišiel v obkľúčení kukláčov. Súd požiadal o presun z najprísnejšieho stupňa stráženia do druhej nápravnovýchovnej skupiny. Toto rozhodnutie paradoxne trvalo len zopár minút.

Pachinger z kauzy BMG Invest: Pustite ma na slobodu, mám chorého syna

Riaditeľ leopoldovekej väznice, ale aj prokurátor s presunom Petluša nemali žiadny problém. „Vidíme tu viaceré disciplinárne odmeny, tak ak nemáte žiadne iné námietky, žiadosti sa vyhovuje,“ nechal sa počuť predseda senátu. A tak muž, ktorý sa k vražde Kubašiaka nepriznáva a hádže vinu na neznámu osobu, sa na rozdiel od podvodníka Pachingera, vrátil rovno do oveľa benevolentnejšej druhej nápravnovýchovnej skupiny.

Mikuláš Černák a Miloš Kaštan
Miloš Kaštan po boku bossa Mikuláša Černáka: Aktuálne si odpykáva štrnásťročný trest za dve mafiánske vraždy na oddelení s minimálny stupňom stráženia a s voľným pohybom.

Nuž podľa stupňov stráženia, v ktorých sa nachádzajú jednotliví zločinci to teraz vyzerá tak, že Pachiger je nebezpečnejší zločinec ako napríklad Róbert Petluš či Miloš Kaštan, ktorý je aktuálne odsúdený za dve vraždy a obvinený z ďalších piatich.

Čo má Petluš na rováši?

Štrnásteho novembra 2006 muži v kuklách vtrhli do domu Jána Kubašiaka v Polomke. S pokrikom: „Ostaňte na miestach, policajná akcia! Pán Kubašiak, ste zatknutý!“ Zvalili na zem a spútali podnikateľa s pohonnými látkami, jeho rodinu a dokonca aj policajnú hliadku, ktorú privolali susedia. Muži v kuklách potom prinútili rodinu, aby otvorila trezor. Asi po pol hodine sa z kuchyne ozvalo slabé puknutie. Bol to tlmený výstrel z pištole, ktorým sa odštartovala jedna z najväčších káuz Slovenska. Policajti krátko po vražde zadržali Róberta Červeňana, ktorý bol do roku 2005 príslušníkom pohotovostného policajného útvaru v Trenčíne a neskôr aj dvoch ďalších hlavných aktérov Kubašiakovej popravy – bývalého policajného vyšetrovateľa z Banskej Bystrice Róberta Petluša a člena pohotovostného útvaru v Trenčíne Juraja Roszíka. Podľa verdiktu súdu popravil Jana Kubašiaka v kuchyni domu práve Róbert Petluš. Dostal 25 rokov natvrdo. V prípade, že  súd Petluša neprepustí po odpykaní si troch štvrtín trestu, na slobodu by sa mal dostať v roku 2033.

Súvisiace články

VRAŽDA EXMINISTRA DUCKÉHO: Ukrajinci odmietli stíhať Olega Kalašnikova, spis nám vrátili

Ivan Mego

UKONČILI VYŠETROVANIE! Vraždu politika HZDS si odpyká len MIKULÁŠ ČERNÁK

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS Černák píše Pellegrinimu: Ospravedlnte sa lebo …

Ivan Mego

BOLA TO VRAŽDA! Zásah NAKA na východe Slovenska

Ivan Mego

Krajský súd v Prešove rozhodol o prepustení Mikuláša Varehu

Ivan Mego

Ďalší mafiánsky boss mieri na slobodu! Sýkrovec Borbély požiadal o prepustenie

Ivan Mego

KOČNEROVA THREEMA: Nechutné žarty na adresu zavraždeného Kuciaka a Kušnírovú

Ivan Mego

Slovenský zabijak mal vraždiť pre bývalého šéfa maďarského plávania

Ivan Mego

Alenu Zsuzsovú ženú pred súd pre ďalšiu vraždu

Ivan Mego

Pachinger z kauzy BMG Invest: Pustite ma na slobodu, mám chorého syna

Ivan Mego

Osem rokov väzenia! Účastník vraždy Ernesta Valka pozná výšku trestu

Ivan Mego

Ďalšie obvinenie pre Mariána Kočnera a Tomáša Szaboa

Ivan Mego

Obvinený Miroslav Marček sa priznal k vražde novinára Jána Kuciaka

Ivan Mego

NEJASNOSTI! V kauze vraždy novinára niečo nesedí

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: KOPALI MAFIÁNSKE HROBY! V okolí malebnej dedinky hľadajú desiatky povraždených ľudí

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej