NASTOPE.SK
Image default

Kauza záhadných úmrtí v domove pre seniorov smeruje pred súd

Kauza kuchára, ktorý sa v domove pre seniorov vydával za lekára, rezonovala Slovenskom v lete minulý rok. Po roku je vyšetrovanie prípadu na konci. Prokurátor podal v tomto prípade obžalobu na súd.

Vyšetrovanie kauzy podozrivých úmrtí v domove seniorov IRIS policajti uzavreli. Televízii Markíza to potvrdila bratislavská prokuratúra s tým, že prokurátor podal obžalobu na súd. “Po preštudovaní spisu sa dozorový prokurátor s navrhovaným postupom stotožnil a dňa 01.08.2019 podal na Okresný súd Bratislava I obžalobu na obvinených Ivana B. a Vanessu P. pre zločin poškodenie zdravia a na obvineného Ivana B. aj pre zločin ohrozovanie vírusom ľudskej imunodeficiencie,” Markíze to potvrdil Matej Izakovič z Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Vanessa Pútiková: Je spoluobvinená v prípade neodborného narábania s liekmi v domove pre seniorov
Foto: F
Čo sa stalo?

Policajti v júni minulý rok vtrhli do zariadenia IRIS na Heydukovej ulici v Bratislave a zadržali dvoch ľudí. V putách skončil vyučený kuchár, ktorému sa zapáčilo vystupovať ako lekár a upratovačka, ktorá pôsobila ako zdravotná sestra. Dôvodom policajnej akcie boli záhadné úmrtia ľudí v spomínanom zariadení. Ich počet sa mal v priebehu roka vyšplhať na viac ako tridsať. Do hľadáčika polície sa dostalo približne desať zvláštnych úmrtí. Ivana Biháryho a Vanessu Pútikovú obvinili, že klientom centra pre seniorov podávali lieky bez odborných vedomostí. V dôsledku toho malo niekoľko ľudí dokonca zomrieť. Ivan Biháry aj Vanessa Pútiková skončili vo väzbe.

Vražda bossa Petera Steinhübela je premlčaná!

Exhumácia

Policajti minulý rok exhumovali na petržalskom cintoríne pozostatky zosnulej klientky zariadenia. Pri pitve odobrali vzorky z orgánov a ešte v ten istý deň ju pochovali. Srdce drásajúce úkony museli policajti urobiť, aby zistili, či pani zomrela v dôsledku neodborného podania silných utlmujúcich liekov. Výsledky pitvy má už dnes polícia k dispozícii, nechcela ich však komentovať.

Prezradili nám paragraf a odsek, podľa ktorého sú dnes Ivan Biháry a Vanessa Pútiková obvinení.  Ide o § 162 trestného zákona a obaja sú stíhaní za skutok v treťom odseku, čo veľa naznačuje. „Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak činom uvedeným v odseku 1 spôsobí ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť,“ píše sa v trestnom zákone. Výsledky pitvy a ďalšie dôkazy sú podkladom na preukázanie viny pred súdom. Bihárymu a Pútikovej za ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť hrozí osem rokov natvrdo.

UKONČILI VYŠETROVANIE! Vraždu politika HZDS si odpyká len MIKULÁŠ ČERNÁK

HIV a nechránený sex

Osemnásťročnú Vanessu Pútikovú medzičasom z väzby prepustili. Stíhaná je na slobode. Ivan Biháry, ktorý sa vydával za lekára, však zostal za mrežami. Na vrub mu totiž policajti prišili ďalšie, ešte závažnejšie obvinenie. „Vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol 51-ročnému Ivanovi B. z okresu Pezinok obvinenie z ďalšieho trestného činu, konkrétne zločinu ohrozovania vírusom ľudskej imunodeficiencie spáchaného závažnejším spôsobom,“ informovali koncom minulého roka policajti.

Ivan Biháry: Kuchár, ktorý sa vydávala za lekára je HIV pozitívny
Foto: FB

Vyšetrovaním zistili, že „obvinený Ivan B. od roku 2016 až do júla 2018 kontaktoval cez internetové portály rôzne osoby za účelom sexuálneho styku za finančnú odplatu, pričom s týmito osobami následne vykonal na viacerých miestach v rámci Bratislavského kraja nechránený sexuálny styk. Obvinený aj napriek povinnosti informovať tieto osoby (s ktorými mal sexuálny styk) o skutočnosti že má potvrdenú infekciu vírusom HIV, ich neinformoval. Týmto konaním ich úmyselne vydal do nebezpečenstva nákazy vírusom ľudskej imunodeficiencie.“ priblížili ďalšie detaily muži zákona.

Portál NASTOPE.SK zistil, že policajti vypátrali ľudí, ktorí mali s HIV pozitívnym Ivanom Bihárym sexuálny styk. Ich počet sa aktuálne vyšplhal na číslo sedem. Túto informáciu nám potvrdila aj bratislavská polícia.  Medzi ľuďmi ohrozenými Biháryho vírusom, majú byť podľa našich informácií prevažne mladí muži. Podľa svedkov sa niektoré sexuálne stretnutia odohrali priamo v zariadení pre seniorov. Kuchárovi, ktorý sa vydával za lekára, hrozí za úmyselné ohrozenie zdravia siedmych ľudí vírusom HIV až dvanásť rokov väzenia.

Súvisiace články

Trenčanovi hrozia za útok na 61-ročného muža tri roky väzenia

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE ODHALENIE: Toto sú BUNKRE strelca z diskotéky!  

Ivan Mego

Zobral SEKERU a zranil dvoch POLICAJTOV: Nezastavila ho ani STREĽBA

Ivan Mego

Zásahová jednotka zadržala únoscov zo Sheratonu

Ivan Mego

AKTUÁLNE! Polícia posiela Černákovho advokáta do väzby

Ivan Mego

ŠOKUJÚCE VÝSLEDKY PITVY: 16-ročný Tomáš mal na tele 47 bodných rán

Ivan Mego

Megakrádež za desaťtisíce! Poznáte týchto mužov?

Ivan Mego

ŠOKUJÚCI ZVRAT: Otec Judity obvinenej z vraždy kamaráta našiel pri upratovaní bytu ďalší nôž!

Ivan Mego

MAFIÁNSKI BOSSOVIA ČERNÁK A ŽEMBA: Na polícii vypovedali o streľbe na Reichela

Ivan Mego

JE TO DEFINITÍVNE! Útočníka z Obchodnej ulice nepotrestajú

Ivan Mego

VIDEO: POLICAJTI ZADRŽALI ÚTOČNÍKA NA HRÁČA SPARTAKU TRNAVA

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE VIDEO: Rekonštrukcia mafiánskej streľby

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: Otec strelca z diskotéky v Horovciach prehovoril!

Ivan Mego

ZÁHADA OKOLO FALOŠNÉHO ODPOČTÁRA: Kto dobodal 16-ročného Tomáša?

Ivan Mego

POKUS VRAŽDY SESTIER: Vo Veľkom Grobe útočili dvaja muži

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej