NASTOPE.SK

Bývalého policajného funkcionára obvinili pre lustráciu zavraždeného Jána Kuciaka

Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala vo štvrtok ráno troch funkcionárov Národnej kriminálnej agentúry.  Medzi zadržanými boli riaditeľ Národnej jednotky finančnej polície Milan Mihálik, Michal Zubčák z Odboru podpory riadenia a Pavol Vorobjov, bývalý šéf finančnej spravodajskej jednotky, ktorý mal lustrovať Jána Kuciaka. Posledného menovaného dnes policajná inšpekcia obvinila!!!

Mihálika so Zubčákom prepustili ešte vo štvrtok, Vorobjov mal skončiť  na noc v cele. Výsluch Pavla Vorobjova pokračoval v piatok ráno a skončil až krátko popoludní, keď ho zo zadržania prepustili.

Vorobjov na otázky novinárov odmietol odpovedať. Po prepustení skočil do čierneho Mercedsa s označením – CD, čo znamená, že by malo ísť o diplomatické vozidlo, ktoré pre neho prišilo k budove policajnej inšpekcie. Podľa najnovších informácií však Vorobjov neodišiel bez obvinenia.

Pavol Vorobjov lustrácie novinárov
Pavol Vorobjov lustrácie novinárov

“Včera, dňa 26.09.2019 bola realizovaná akcia vyšetrovateľmi odboru boja proti korupcii a organizovanej kriminalite Úradu inšpekčnej služby, v súvislosti s lustráciou nebohého novinára Jána Kuciaka bol zadržaný P. V. pre podozrenie zo spáchania prečinu zneužívanie právomocí verejného činiteľa v jednočinnom súbehu s prečinom neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi, ktorému bolo vyšetrovateľom vznesené obvinenie. Po vykonaní procesných úkonov bol prepustený,” informovalo Ministerstvo vnútra.

“Okrem tohto bola zadržaná aj podozrivá osoba M. M. pre podozrenie zo spáchania prečinu zneužívanie právomocí verejného činiteľa v jednočinnom súbehu s prečinom neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi, ktorého sa mala dopustiť vykonaním neoprávnených lustrácií v informačných systémoch ministerstva vnútra. Podozrivý bol po vykonaní procesných úkonov prepustený zo zadržania. V súčasnej dobe mu nebolo vznesené obvinenie. Vyšetrovanie však naďalej pokračuje,” informuje ďalej o akcii rezort vnútra.

Milan Mihálik po výsluchu pre lustrácie

Milan Mihálik vľavo: Zástupcu riaditeľ Národnej finančnej jednotky NAKA vypočúvali v súvislsoti s lustráciami novinárov.
Foto: Ján Zemiar“Zadržaná bola aj podozrivá osoba M. Z. pre podozrenie zo spáchania prečinu ohrozenie dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Tohto konania sa mal zadržaný dopustiť vykonaním neoprávnenej lustrácie v informačnom systéme ministerstva vnútra. Po vykonaní procesných úkonov bol muž prepustený na slobodu, v súčasnej dobe mu nebolo vznesené obvinenie, vyšetrovanie naďalej pokračuje,” dodáva ministerstvo s tým, že táto akcia nesúvisela s neoprávnenou lustráciou 28 novinárov, v ktorej sú taktiež naďalej vykonávané potrebné procesné úkony. Akcia inšpekcie na trojicu funkcionárov NAKA súvisela s lustráciou zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Michal Zubčák z odboru podpory riadenia lustrácie
Michal Zubčák z odboru podpory riadenia: Policajti ho zadržali a vypočúvali v súvislosti s lustráciami novinárov.
Foto: Ján Zemiar

Súvisiace články

Muž obvinený z VRAŽDY MAFIÁNSKEHO BOSSA zatúžil po slobode

Ivan Mego

ZABIJAK PETLUŠ PRED SÚDOM! Vyprosil si lepšie väzenské podmienky ako podvodník z BMG Invest 

Ivan Mego

50-tisíc eur za zmenu výpovede! Policajti začali trestné stíhanie

Ivan Mego

NAJPRÍSNEJŠÍ TREST PRE 16-ROČNÚ JUDITU!

Ivan Mego

TIP Z PODSVETIA: Na vraždu Anču sa spýtajte MAFIÁNA JOZEFA DRAGA!

Ivan Mego

V Pezinku našli zavraždenú ženu

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: Sudca sa obáva Juditinej reakcie pri konfrontácii so spolužiakmi

Ivan Mego

MIMORIADNE PÁTRANIE: Únos a vražda českej podnikateľky

Ivan Mego

Ďalšie obvinenie pre Mariána Kočenra

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: KOPALI MAFIÁNSKE HROBY! V okolí malebnej dedinky hľadajú desiatky povraždených ľudí

Ivan Mego

KOČNEROVA THREEMA: Nechutné žarty na adresu zavraždeného Kuciaka a Kušnírovú

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: Otec strelca z diskotéky v Horovciach prehovoril!

Ivan Mego

Definitívny verdikt: Kvetinárka Eva pripravovala úkladnú vraždu manžela!

Ivan Mego

HORÚCO V JUSTIČNOM PALÁCI: Pre vraždu bossa vypočujú exriaditeľa SIS aj bossa mafie

Ivan Mego

NA STOPE MAFIÁNSKEJ VRAŽDY: Obávaní piťovci v akcii

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej