NASTOPE.SK
Image default

Kočnerová Threema: Monika Jankovská si mala s podnikateľom vymeniť viac ako 6000 správ

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská mala podľa informácií Denníka N na Kočnerov pokyn riadiť sudkyňu, ktorá rozhodovala v kauze zmeniek televízie Markíza. S Mariánom Kočnerom mali prostredníctvom aplikácie Threema nepretržite komunikovať od septembra 2017 do mája 2018.

Marián Kočner mal Jankovskú v telefóne uloženú pod menom Jakub, pričom tak sa volá jej syn. Zo správ, ktoré má Denník N k dispozícií, vyplýva, že Jankovská zadávala sudkyni Zuzane Maruniakovej pokyny o tom, ako má rozhodnúť. Pomáhať jej mala aj ďalšia sudkyňa bratislavského okresného súdu. Zo zverejnenej komunikácie vyplýva aj to, že Maruniaková nebola s pokynmi stotožnená, hoci podľa správ z Threemy tiež zobrala za rozhodnutie peniaze. Jankovská a Kočner na ňu vyvíjali nátlak a Jankovská sa netajila tým, že jej je Maruniaková zaviazaná za to, že sa z nej stala sudkyňa. “Včera sedela na káve a videla ťa v aute, tak sa skoro posrala, že či ju sleduješ,” napísala vraj v jednej z tisícok správ Jankovská Kočnerovi o Maruniakovej.

KOČNEROVA THREEMA: Nechutné žarty na adresu zavraždeného Kuciaka a Kušnírovú

Na Kuciaka

V deň, keď na svetlo sveta vyplávala informácia o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Jankovská písala Kočnerovi, že Maruniaková je trochu vystrašená. Kočner na informáciu reagoval svojsky. „Tak nech robí, čo má. Lebo skončí‚ na Kuciaka’“. Správy medzi Kočnerom a Jankovskou však neboli len pracovného charakteru, ale aj zo súkromia.  Rozoberali aj vlastné súkromie či dovolenky. Jankovská mala Kočnera v Threeme 5. októbra informovať, že musí ísť do Michaloviec otvoriť zrekonštruovanú budovu súdu, lebo “Mumlavá je chorá a tá druhá pi… kojí”. Mumlavá alebo Koktavá bola podľa správ v Threeme ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská a “pi…, ktorá kojí” bola štátna tajomníčka Mária Kolíková, ktorá mala v tom čase malé dieťa. V galérií TASR sa podľa Denníka N nachádza fotografia, ktorá dokazuje, že Jankovská deň po napísaní tejto správy skutočne otvárala v Michalovciach budovu súdu.

Bývalého policajného funkcionára obvinili pre lustráciu zavraždeného Jána Kuciaka

Koľko percent berú sudcovia

Kočnerovi tiež napríklad písala aj na Vianoce 2017, že je v Mexiku. Z fotografie zverejnenej na Facebooku Jankovskej manžela vyplýva, že aj táto informácia sa zakladá na pravde. Kočner mal Jankovskú zoznámiť aj s Norbertom Bödörom. Kočner sa Jankovskej v správach pýtal na to, či by vedela niečo vybaviť u niektorých sudcov, ktorých mená v správach aj napísal, ona zas odpísala, či vie alebo nevie spomínaných sudcov ovplyvniť. Dokonca písala aj o tom, kto je drahý alebo koľko percent zvykne pýtať. Nejednalo sa pritom len o bratislavských sudcov, ale aj sudcov v Trenčíne, kde Jankovská roky pôsobila.

Opäť sudkyňa

Jankovská sa podľa najnovších správ stala v sobotu 28. septembra sudkyňou Krajského súdu v Bratislave. Informoval o tom denník Sme. Pri odchode z postu štátnej tajomníčky Jankovská na tlačovej konferencii vyhlásila, že Kočnera nepozná, nekomunikovala s ním ani priamo, ani sprostredkovane, ani osobne.

Jankovská: Je to blud a podvrh

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer-SD a sudkyňa Monika Jankovská považuje medializované prepisy komunikácie s Mariánom Kočnerom  za podvrh. TASR o tom informovala Jankovská.

Údajnú komunikáciu medzi ňou a Mariánom Kočnerom považuje za „jeden veľký blud a podvrh”. Jankovská tvrdí, že po Slovensku koluje niekoľko verzií tejto údajnej komunikácie. “Podnikám všetky potrebné právne kroky na svoju obranu,” uzavrela.

Súvisiace články

Historický proces! Marček popísal detaily troch vrážd. Čo bude ďalej?

Ivan Mego

Ďalšie obvinenie pre Mariána Kočnera a Tomáša Szaboa

Ivan Mego

Tím NOVINÁR v akcii! Policajti prehľadali domy Mariána Kočnera a Dobroslava Trnku

Ivan Mego

Bývalé sudkyne Maruniaková a Repáková zostávajú na slobode!

Ivan Mego

MARIÁN KOČNER ZOSTÁVA VO VÄZBE: Advokát aj prokurátor podali sťažnosť

Ivan Mego

Prokurátor nechce bývalú sudkyňu Repákovú vo väzbe!

Ivan Mego

Jaromír Čižnár preverí postup prokurátora pri prepustení Dobroslav Trnku

Ivan Mego

Zadržali sudcov z Threemy: Medzi nimi aj Jankovskú, Marunikovu a ďalších

Ivan Mego

Generálna prokuratúra v troskách! Takto Kočner s Trnkom inštalujú skrytú kameru

Ivan Mego

23 rokov väzenia! Toľko dostal vrah Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a Petra Molnára

Ivan Mego

Minister spravodlivosti podá návrh na disciplinárne konanie voči Jankovskej a Maruniakovej

Ivan Mego

Ústavný súd odobril väzbu pre Jankovskú a ďalších štyroch sudcov

Ivan Mego

VINNÍ! Marián Kočner a Pavol Rusko dostali 19 rokov väzenia

Ivan Mego

Bývalý generálny prokurátor skončil v putách!

Ivan Mego

KOČNEROVA THREEMA: Nechutné žarty na adresu zavraždeného Kuciaka a Kušnírovú

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej