NASTOPE.SK
Image default

Kočnerová Threema: Monika Jankovská si mala s podnikateľom vymeniť viac ako 6000 správ

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská mala podľa informácií Denníka N na Kočnerov pokyn riadiť sudkyňu, ktorá rozhodovala v kauze zmeniek televízie Markíza. S Mariánom Kočnerom mali prostredníctvom aplikácie Threema nepretržite komunikovať od septembra 2017 do mája 2018.

Marián Kočner mal Jankovskú v telefóne uloženú pod menom Jakub, pričom tak sa volá jej syn. Zo správ, ktoré má Denník N k dispozícií, vyplýva, že Jankovská zadávala sudkyni Zuzane Maruniakovej pokyny o tom, ako má rozhodnúť. Pomáhať jej mala aj ďalšia sudkyňa bratislavského okresného súdu. Zo zverejnenej komunikácie vyplýva aj to, že Maruniaková nebola s pokynmi stotožnená, hoci podľa správ z Threemy tiež zobrala za rozhodnutie peniaze. Jankovská a Kočner na ňu vyvíjali nátlak a Jankovská sa netajila tým, že jej je Maruniaková zaviazaná za to, že sa z nej stala sudkyňa. “Včera sedela na káve a videla ťa v aute, tak sa skoro posrala, že či ju sleduješ,” napísala vraj v jednej z tisícok správ Jankovská Kočnerovi o Maruniakovej.

KOČNEROVA THREEMA: Nechutné žarty na adresu zavraždeného Kuciaka a Kušnírovú

Na Kuciaka

V deň, keď na svetlo sveta vyplávala informácia o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Jankovská písala Kočnerovi, že Maruniaková je trochu vystrašená. Kočner na informáciu reagoval svojsky. „Tak nech robí, čo má. Lebo skončí‚ na Kuciaka’“. Správy medzi Kočnerom a Jankovskou však neboli len pracovného charakteru, ale aj zo súkromia.  Rozoberali aj vlastné súkromie či dovolenky. Jankovská mala Kočnera v Threeme 5. októbra informovať, že musí ísť do Michaloviec otvoriť zrekonštruovanú budovu súdu, lebo “Mumlavá je chorá a tá druhá pi… kojí”. Mumlavá alebo Koktavá bola podľa správ v Threeme ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská a “pi…, ktorá kojí” bola štátna tajomníčka Mária Kolíková, ktorá mala v tom čase malé dieťa. V galérií TASR sa podľa Denníka N nachádza fotografia, ktorá dokazuje, že Jankovská deň po napísaní tejto správy skutočne otvárala v Michalovciach budovu súdu.

Bývalého policajného funkcionára obvinili pre lustráciu zavraždeného Jána Kuciaka

Koľko percent berú sudcovia

Kočnerovi tiež napríklad písala aj na Vianoce 2017, že je v Mexiku. Z fotografie zverejnenej na Facebooku Jankovskej manžela vyplýva, že aj táto informácia sa zakladá na pravde. Kočner mal Jankovskú zoznámiť aj s Norbertom Bödörom. Kočner sa Jankovskej v správach pýtal na to, či by vedela niečo vybaviť u niektorých sudcov, ktorých mená v správach aj napísal, ona zas odpísala, či vie alebo nevie spomínaných sudcov ovplyvniť. Dokonca písala aj o tom, kto je drahý alebo koľko percent zvykne pýtať. Nejednalo sa pritom len o bratislavských sudcov, ale aj sudcov v Trenčíne, kde Jankovská roky pôsobila.

Opäť sudkyňa

Jankovská sa podľa najnovších správ stala v sobotu 28. septembra sudkyňou Krajského súdu v Bratislave. Informoval o tom denník Sme. Pri odchode z postu štátnej tajomníčky Jankovská na tlačovej konferencii vyhlásila, že Kočnera nepozná, nekomunikovala s ním ani priamo, ani sprostredkovane, ani osobne.

Jankovská: Je to blud a podvrh

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer-SD a sudkyňa Monika Jankovská považuje medializované prepisy komunikácie s Mariánom Kočnerom  za podvrh. TASR o tom informovala Jankovská.

Údajnú komunikáciu medzi ňou a Mariánom Kočnerom považuje za „jeden veľký blud a podvrh”. Jankovská tvrdí, že po Slovensku koluje niekoľko verzií tejto údajnej komunikácie. “Podnikám všetky potrebné právne kroky na svoju obranu,” uzavrela.

Súvisiace články

Dobroslavovi Trnkovi zrušili obvinenie pre kauzu s Počiatkom

Ivan Mego

Verdikt do konca roka: Kľúčový svedok v prípade vraždy Kuciaka ide pred súd

Ivan Mego

Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej: Obvinený žiada dohodu!

Ivan Mego

Sudkyni Cvikovej z Kočnerovej Threemy pozastavili výkon funkcie

Ivan Mego

Prokurátor nechce bývalú sudkyňu Repákovú vo väzbe!

Ivan Mego

HORÚCA AKTUALITA! Polícia obvinila bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

Ivan Mego

KOČNEROVA THREEMA: Nechutné žarty na adresu zavraždeného Kuciaka a Kušnírovú

Ivan Mego

Prokuratúra: Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovu zastrelil Miroslav Marček!

Ivan Mego

KORONAVÍRUS Pojednávanie v prípade vraždy Kuciaka je zrušené

Ivan Mego

BÚRKA v justícii: Rozhodovanie o väzbe sudcov bude pre koronavírus neverejne

Ivan Mego

Historický proces! Marček popísal detaily troch vrážd. Čo bude ďalej?

Ivan Mego

Generálna prokuratúra v troskách! Takto Kočner s Trnkom inštalujú skrytú kameru

Ivan Mego

Ďalšie obvinenie pre Mariána Kočenra

Ivan Mego

VÝPOVEĎ NA NAKA: Pred vyšetrovateľa priviezli ďalšieho obvineného z vraždy Kuciaka

Ivan Mego

Kočnerová Threema: Spolupráca s prokurátorom aj úplatky pre kolegov

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej