NASTOPE.SK
Image default

Mafiánsky gang na Najvyššom súde: Krvilační sátorovci si vypočujú definitívny verdikt

Najvyšší súd vytýčil na dnes a stredu odvolacie konanie v kauze zločineckého gangu sátorovcov. Prvostupňový rozsudok v tejto trestnej veci padol v marci tohto roku na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici. Ôsmim obžalovaným vymeral nepodmienečné tresty v rozpätí od 17 do 25 rokov v najprísnejšom väzení. Zároveň im uložil trest prepadnutia majetku a uznesením rozhodol o jeho zaistení. Aký bude konečný verdikt súdu nad ľuďmi, o ktorých sa hovorí, že aj Mikuláš Černák vyzerá proti ním ako amatér?

Proces so sátorovcami sa začal v polovici mája 2018. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry predložil obžalobu na štrnásť osôb, z toho bola jedna žena, ktorá medzičasom zomrela. Na prvom pojednávaní vylúčil senát na samostatné konanie päť obžalovaných v prípade nelegálnej výroby cigariet v Orechovej Potôni.

Veľké priznanie

Už na prvom pojednávaní sa pred prvostupňovým súdom ku skutkom priznal Zsolt Nagy prezývaný Čonty a Juraj Bugár alias Bugi. Čiastočné priznanie vyslovil aj Kristián Kádar, ale iba v tom, že bol členom zločineckej skupiny, v ďalších troch bodoch obžaloby sa cítil nevinný. Medzi obžalovanými bol aj bývalý elitný policajt Boris Drevenák. Ten vinu poprel a tvrdil, že sátorovcov poznal iba zo služobnej činnosti kriminalistu.

Zolt Nagy - Csonti sátorovci
Zolt Nagy prezývaný Csonti: Pravá ruka bossa Ľudovíta Sátora. Svojho času bolo po ňom vyhlásené pátranie.
Foto: Europol
Besnenie trvalo 11 rokov

Skupina páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 až do roku 2010. Ľudovíta Sátora zavraždili vlastní ľudia v decembri 2010. Telo bossa Sátora členovia gangu viac krát premiestnili, aby ho polícia nenašla. Sátorovci súperili o región Dunajskej Stredy s gangom pápayovcov, ktorých v marci 1999 rozstrieľali samopalmi v bare Fontána v Dunajskej Strede. Strelcov si údajne objednal Sátor.

Ľudovít Sátor sátorovci
Ľudovít Sátor: Bol považovaný za bossa zločineckého gangu sátorovcov.
Foto: Internet
Vražda s pomocou policajta

Obeťami gangu boli podľa obžaloby aj traja muži, takzvané biele kone, ktorých sátorovci zavraždili, aby nemohli vypovedať v prípade podvodov s DPH. Na svedomí majú aj vraždu Vojtecha Ecsiho, člena konkurenčnej skupiny pápayovcov a jeho ochrankára Branislava Kotlana. Tých zavraždili v apríli 2003. Informácie o Ecsiho úkryte dostali podľa prvostupňového súdu od policajta Borisa Drevenáka. Za fungovanie v rámci zločineckej skupiny sátorovcov si vypočul trest 17 rokov nepodmienečne.

Andrej Reisz sátorovci
Andrej Reisz: Bol finančníkom zločineckého gangu sátorovcov, figuruje medzi nezvestnými.
Foto: Polícia
Zavraždili asi 50 ľudí

Sátorovci sa krutým spôsobom zbavili aj svojho člena Andreja Reisza, ktorého najprv zastrelili, potom rozštvrtili a pomleli mlynčekom na mäso. Násilnou smrťou sa skončil i život zápasníkov – bratov Szilárda a Csabu Reiszovcov. Podľa svedectva jedného z členov gangu z prípravného konania skupina pripravila o život približne päťdesiat ľudí.

vražda sátorovci Dolný Chotár
Mafiánske hroby: Polícia hľadala v Dolnom Chotári zavraždených ľudí
Foto: Ivan Mego
Diskreditácia Jaroslava Spišiaka

Do trestnej činnosti sátorovcov patrí aj zločin falšovania verejnej listiny, keďže dvaja členovia získali falzifikáty preukazov príslušníkov Policajného zboru a Slovenskej informačnej služby a falošné povolenia na prepravu utajovaných skutočností. Jeden z členov gangu je stíhaný aj za krivé svedectvo a prísahu, pretože s komplicmi nepravdivo obvinil vtedajšieho prvého viceprezidenta Policajného zboru Jaroslava Spišiaka z korupcie. Tým sledovali Spišiakovu diskreditáciu, odvolanie z funkcie a prepustenie z polície, pretože odvolal z funkcie policajta Borisa Drevenáka.

Rozsudok

Predseda senátu uviedol, že do úvahy prichádzal aj trest odňatia slobody na doživotie v prípade Zsolta Nagya a Juraja Bugára. Avšak vzhľadom na ich priznanie a spoluprácu pri objasňovaní trestnej činnosti gangu im senát uložil miernejšie tresty. Nagy dostal 22 rokov a Bugár 21 rokov, pričom dvojica sa proti verdiktu neodvolala. Rovnaký trest 21 rokov uložil senát Pavlovi Vlčkovi. Najvyššie tresty, po 25 rokov, dostali Kristián Kádar a František Zákal, prezývaný Šrek. Po sedemnásť rokov vymeral súd Ronaldovi Szamaranszkemu, Andorovi Márikovi a expolicajtovi Borisovi Drevenákovi.

Súvisiace články

ROZHOVOR: Boss Mikuláš Černák prehovoril: Poznám meno objednávateľa vraždy Petra Steinhübela – stála 3 milióny

Ivan Mego

Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je na konci!

Ivan Mego

V Pezinku našli zavraždenú ženu

Ivan Mego

OBJASNENÁ VRAŽDA! Muž uškrtil ženu holými rukami

Ivan Mego

ZAVRAŽDENÝ V ILEGÁLNOM HROBE: Vykopali najhľadanejšieho mafiána Slovenska!

Ivan Mego

DVAJA MŔTVI PO STREĽBE V DUBNICI NAD VÁHOM!

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE VIDEO: Takto policajti naháňali bývalého trestanca Jakubíka

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: KUDLIČKA V PUTÁCH: Zadržali ho pre mafiánsku vraždu

Ivan Mego

STREĽBA NA DISKOTÉKE má už DVE OBETE!

Ivan Mego

BRUTÁLNA VRAŽDA! Suseda udrel tyčou, prešiel autom a tým to neskončilo…

Ivan Mego

ŠOKUJÚCI ZVRAT: Otec Judity obvinenej z vraždy kamaráta našiel pri upratovaní bytu ďalší nôž!

Ivan Mego

POKUS VRAŽDY SESTIER: Vo Veľkom Grobe útočili dvaja muži

Ivan Mego

ĽUBOŠ FERUS považovaný za MAFIÁNSKEHO BOSSA smeruje na SLOBODU

Ivan Mego

DESIVÉ ZÁBERY: Vraždy v New Yorku 1910-1920

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: Sudca sa obáva Juditinej reakcie pri konfrontácii so spolužiakmi

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej