NASTOPE.SK
Image default

MIMORIADNA SPRÁVA: GORILA sa vymkla spod kontroly – Má 39 hodín a 2,09 GB !!!

Link na nahrávku s názvom Gorila dostali viaceré slovenské redakcie. Mimoriadna udalosť sa stala v  utorok krátko pred polnocou.

V čase keď už väčšina Slovákov spala ozval sa v emailoch viacerých slovenských médií “Gorilí rev” v podobe oznámenia o novej správe v emailovej schránke. Súbor mp3 s označením Gorila.

V správe sa píše: „Ako občania tejto krajiny chceme zverejniť nahrávku kauzy GORILA!!! Ľudia si musia vedieť urobiť obraz o tom, ako prebieha bussiness za ich peniaze. Nahrávka je prístupná cez našu stránku. S pozdravom Anonymous.” 

Ide o link na stiahnutie 39-hodinovej zvukovej nahrávky s hlasmi pripomínajúcimi hlasy z prepisov zverejnených v roku 2012. Pravosť nahrávky, ktorú slovenské média obdržali zatiaľ nie je verifikovaná.

V správe sa tiež píše odkaz pre každého, kto stránku navštívi: „My sme anonymous. Sme légia. Neodpúšťame. Nezabúdame. Skorumpovaní sa nás boja. Čestní nás podporia. Odvážni sa k nám pripoja. Očakávajte nás!”

Gorila!

Kauza Gorila sa začala, keď zamestnanec SIS Peter Holúbek v novembri 2005 spozoroval pred domom na Vazovovej ulici v Bratislave vládne limuzíny aj autá predstaviteľov investičnej spoločnosti Penta. SIS na základe informácií začala v roku 2006 byt, v ktorom sa schádzajú viacerí významní politici monitorovať. Prepis toho, čo sa za dverami bytu odohrávalo sa v decembri 2011 dostal na verejnosť. 16. októbra 2019, krátko pred polnocou sa na verejnosť dostali aj zvukové nahrávky.

Stanovisko PENTY

Finančná skupina, ktorej sa kauza dotkla, však popiera autenticitu nahrávky a zároveň odmieta, aby sa zverejnila. “Spôsob, akým mali byť údajné zvukové nahrávky sprístupnené redakciám, nesie zjavné znaky páchania trestnej činnosti a preto podávame trestné oznámenie. S nahrávkami, bez ohľadu na to, či sa má jednať o tie, ktoré mali byť nájdené na pracovnom stole u Mariána Kočnera, alebo sa jedná o úplne iný zdroj, je zjavne nezákonne manipulované, sú s najväčšou pravdepodobnosťou kopírované, zostrihávané, či inak upravované, alebo dokonca vyrábané a preto ich považujeme za nedôveryhodné a nebudeme sa k ich obsahu ani teraz a ani v budúcnosti vyjadrovať. V tzv. kauze Gorila preto budeme reagovať a ďalej sa vyjadrovať už len k výstupom, ktoré sa týkajú oficiálneho vyšetrovania,” uvádza sa v stanovisku Penty.

“Žiadame, aby v záujme dôveryhodnosti, zverejnili príslušné orgány v plnom znení tzv. znalecký posudok k nahrávkam, o ktorom médiám hovoril bývalý vyšetrovateľ Kyselica. Máme zásadné pochybnosti o tom, že by uvedený znalecký posudok mohol presvedčivo vyvrátiť podozrenia, že dané nahrávky nie sú upravovaným, či inak manipulovaným materiálom. Pri dnešných technologických možnostiach, sa nedá vylúčiť prakticky žiadna možnosť výroby a účelovej úpravy akýchkoľvek zvukových záznamov. Zvlášť, ak je zjavné, že s takýmito záznamami manipulujú nezákonne rôzne osoby s pochybnými motívmi,” dodala finančná skupina.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej