NASTOPE.SK
Image default

EXKLUZÍVNE: KUDLIČKA V PUTÁCH: Zadržali ho pre mafiánsku vraždu

V čase, keď si Slovensko uctievalo pamiatku zosnulých, elitní policajti z Národnej kriminálnej agentúry urobili akciu na zadržanie muža považovaného za bossa takáčovcov. Ľubomír Kudlička skončil v putách pre vraždu z roku 2006. NASTOPE.SK sa podarilo zistiť, že dôvodom na zadržania Kudličku je vražda muža spájaného s takzvanými olejármi, za ktorého členov bol považovaný aj podnikateľ Ján Kubašiak, ktorý sa stal obeťou takzvaného policajného gangu.
Ľubomír Kudlička takáčovci
Ľubomír Kudlička: Je považovaný za bossa takzvaných takáčovcov.

Podľa informácií NASTOPE.SK zadržali Ľubomíra Kudličku pre vraždu istého Romana Krajčiho. Prípad sa stal v decembri 2006 na Puškinovej ulici v Prievidzi. Roman Krajči práve vystupoval z auta na dvore rodinného domu, keď na neho vrahovia vypálili pätnásť rán zo samopalu. Deväť zasiahlo telo, ďalších päť z boku do hlavy. Jedna rana bola takzvanou ranou istoty, ktorou vrah zasiahol Krajčiho priamo do čela.

Roman Krajči bol stíhaný v kauze ľahkých vykurovacích olejov. Takzvaní olejári boli podľa polície zapojení do kšeftov s pohonnými hmotami za viac ako miliardu korún. V kauze figuroval aj Ján Kubašiak, ktorého zavraždili pred očami rodiny vo vlastnom dome 14. novembra 2006, teda len pár týždňov pred vraždou Krajčiho. Špekulovalo sa, že oba prípady spolu súvisia.

Ľubomír Kudlička takáčovci
Ľubomír Kudlička považovaný za bossa takáčovcov

Informáciu NASTOPE.SK už potvrdili aj policajti. “Policajti NAKA dnes s PPÚ vykonali policajnú akciu pod krycím názvom “Lyžiar”, pri ktorej bol zadržaný obvinený 53-ročný Ľubomír K. z Bratislavy. Menovanému vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie za objednávku obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy,” prezradili prostredníctvom sociálnej siete. Muži zákona spresnili, že Krajčiho zavraždili členovia zločinecká skupiny  sátorovcov práve na objednávku Ľubomíra Kudličku.  Vyšetrovateľ, už podal podnet na vzatie obvineného Kudličku do vyšetrovacej väzby.

VEĽKÉ PÁTRANIE! Vražda mafiánskeho zabijaka so skleneným okom

Akcia APAČ

Akcia na zadržanie Ľubomíra Kudličku považovaného za bossa takáčovcov zrejme súvisí s pondelkovou akciou Národnej kriminálnej agentúry, pri ktorej zadržali 19 mužov považovaných za členov zločineckého gangu takáčovcov. Akcia mala krycí názov APAČ. “Vyšetrovateľ NAKA zadržaným osobám vzniesol obvinenie pre rôznu násilnú trestnú činnosť, ako je založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, hrubý nátlak, vydieranie, nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami, všeobecné ohrozovanie, poškodzovanie cudzej veci, ublíženie na zdraví a iné,” informovala o zásahu Národná kriminálna agentúra. Sudca Špecializovaného trestného súdu poslal do väzby trinásť mužov.

Policajná akcia takáčovci Kudlička
Policajná akcia na zadržanie členov zločineckej skupiny takzvaných takáčovcov.
Foto: Polícia
Boss

Ľubomír Kudlička mal na pozíciu šéfa takzvaných takáčovcov nastúpiť po vražde zakladateľa gangu Jána Takáča. Toho zavraždili v roku 2003, keď nastupoval do svojho auta. V kauze vraždy mafiánskeho bossa sú obvinení členovia zločineckej skupiny piťovcov. Smrtiacu dávku na na bossa Jána Takáča mal podľa obvinenia vypáliť zabijak piťovcov Ľuboš Zelman.

BOSS PIŤO A JEHO ZABIJAK: Policajtom popísali brutálnu likvidáciu muža

Takáčovci

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby, ale aj herne a iné. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003 a zavraždení Róberta Pála a zastrelením Jozefa Surovčíka v Senci sa stal údajným bosom skupiny práve Ľubomír Kudlička. Popri skupinách sýkorovcov, piťovcov a slobodovcov boli takáčovci považovaní za najsilnejšiu skupinu operujúcu v rámci hlavného mesta.

 

Súvisiace články

Ďalší mafiánsky boss mieri na slobodu! Sýkrovec Borbély požiadal o prepustenie

Ivan Mego

VRAŽDA! Na chodbe paneláku našli dobodanú ženu

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE ODHALENIE: Toto sú BUNKRE strelca z diskotéky!  

Ivan Mego

50-tisíc eur za zmenu výpovede! Policajti začali trestné stíhanie

Ivan Mego

Obvinený z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej uzavrel dohodu s prokurátorom

Ivan Mego

ZRUŠENÉ!!! Avizovaný MAGAPROCES v Justičnom paláci zarazil PROKURÁTOR

Ivan Mego

Vražda bossa Petera Steinhübela je premlčaná!

Ivan Mego

ĽUBOŠ FERUS považovaný za MAFIÁNSKEHO BOSSA smeruje na SLOBODU

Ivan Mego

AKTUALITA Černákovec skončil za mrežami: Hrozí mu 10 rokov väzenia

Ivan Mego

Doživotie pre vraha Jána Kuciaka? Marček môže dostať oveľa nižší trest

Ivan Mego

KAROL MELLO DAL Z BELIZE TRESTNÉ OZNÁMENIE: Policajná inšpekcia už začala konať

Ivan Mego

ŠOKUJÚCE priznanie NÁJOMNÉHO VRAHA MAFIE: Odsúdili nevinného?

Ivan Mego

VIDEO: DEŇ ZÚČTOVANIA: Mafiánsky boss a jeho pravá ruka sa postavili pred sudcu

Ivan Mego

HORÚCA AKTUALITA! Ľubomír Kudlička považovaný za bossa takáčovcov ide do väzby!

Ivan Mego

EXKLUZÍVNE: Lovci lebiek dnes zadržali bývalého policajného agenta Jozefa Draga

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej