NASTOPE.SK
Image default

Slovák podozrivý z terorizmu: Pražský súd ho poslal za mreže na 6,5 roka

Slováka Dominika Kobulnického, ktorý čelí obžalobe z prípravy teroristického útoku, poslal v piatok pražský mestský súd za mreže.

Súd ho však neodsúdil za prípravu teroristického útoku, ale pre všeobecné ohrozenie. Za mrež ho poslal na 6,5 roka väzenia. Na neurčito ho tiež vyhostil z Česka. Slovák vo svojom byte v Prahe skladoval chemikálie na výrobu výbušniny. Mladík je obžalovaný aj propagácie terorizmu, v tejto časti obžaloby ho súd uznal vinným. Rozsudok nie je právoplatný. Podľa obžaloby pripravoval útok v Prahe, to sa však podľa súdu nepreukázalo. Kobulnickému hrozilo až pätnásť ročné väzenie, štátny zástupca navrhoval deväťročný trest.

terorizmus Dominik Kobulnikcký Praha
Dominik Kobulnikcký: Slováka podozrivého z terorizmu poslal v Prahe za mreže na 6,5 roka pre všeobecné ohrozenie.
Foto: FB

Polícia u Kobulnického pred dvoma rokmi našla chemikálie na výrobu výbušniny a videá s návodmi na ich výrobu, na sociálnych sieťach tiež zdieľal fotografie a príspevky, ktorými podľa obžaloby propagoval terorizmus.

Kobulnický však vinu odmieta, výbušniny, ktoré u neho našli, chcel údajne odpáliť na Silvestra. Pred súdom vypovedal, že v roku 2015 naozaj plánoval teroristický útok, ale na Slovensku v Prešove. Muž pred súdom tvrdil, že od plánu upustil. Svoje radikálne názory získané z videí Islamského štátu totiž prehodnotil, pretože si bližšie naštudoval islamskú vieru. Kobulnický s obžalobou nesúhlasí, tvrdí, že je mierumilovný a prípad poškodil jeho meno.

Súvisiace články

Mimoriadna udalosť! Pri požiari v domove dôchodcov zomierali ľudia

Ivan Mego

VEĽKÝ ÚLOVOK: V Prahe zadržali nájomného vraha zo Srbska

Ivan Mego

AKTUALIZOVANÉ: OBROVSKÉ PÁTRANIE V ČESKU SA SKONČILO! Osemročného chlapca vypátrali

Ivan Mego

TRAGICKÝ KONIEC PÁTRACEJ AKCIE: Ivanko (†3) je mŕtvy

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej