NASTOPE.SK
Image default

Štyri dni pátrali po nezvestnej Viole: Telo ženy XY zatiaľ ležalo v márnici

Telo znásilnenej Violy Macákovej ležalo v márnici od pondelka minulého týždňa evidované, ako neznáma žena XY. Policajti niekoľko dní pátrali po totožnosti dobitej ženy napriek tomu, že jej podobizeň už svietila medzi nezvestnými ľuďmi v policajnej databáze. No a ešte jeden dôležitý fakt, agresor je stále niekde medzi nami!
Aktualizované o 14:30

Znásilnenú a dobitú Violu objavili v bratislavskom prístave 11.11.2019 okolo deviatej hodiny ráno. Policajti ju však nedokázali identifikovať, lebo pri sebe nemala kabelku, doklady ani telefón. Približne hodinu po náleze, Viola Macáková pod rukami záchranárov zomiera. V márnici ju ešte v ten istý deň zaevidujú ako neznámu ženu XY. Rodina Violy Macákovej žijúca v Snine však už zrejme v tom čase vedela, že niečo nie je v poriadku a navštívila políciu. Na obvodnom oddelení v Humennom nahlásili jej nezvestnosť aj s poznatkom, že žije a pracuje v Bratislave. Polícia v Humennom na základe oznámenia Violinej rodiny vyhlásila pátranie po nezvestnej Viole Macákovej. Podobizeň s popisom sa v systéme pátrania objavila deň po náleze neznámej ženy, teda 12.11.2019 a vyzeral takto:

vražda Viola Macáková Bratislava
Učiteľa jazykovej školy Viola Macáková zomrela na následky brutálneho útoku neznámeho agresora.
Foto: Facebook

V systéme PATROS bola fotografia a následný popis:

Priezvisko: MACÁKOVÁ

Meno: Viola

Dátum narodenia: 1985-08-24

Štátna príslušnosť: SLOVENSKO

Bydlisko: Snina

Dátum vyhlásenia: 2019-11-12

Dôvod pátrania: Nezvestná osoba

Vyhlasujúci útvar: OR PZ v Humennom

Popis osoby: 175 cm, štíhlej postavy, tmavohnedé vlasy.

Napriek tomu, že v bratislavskej márnici ležalo od 11.11.2019 telo dobitej a znásilnenej neznámej ženy XY, oznam s údajmi o nezvestnej Viole Macákovej visel v policajnom systéme pátrania minimálne do piatka 15.11.2019.

BRATISLAVA V STRACHU: Krásnu Violu znásilnili a dobili na smrť, agresor je medzi nami!

Policajti tiež včera informovali, že na základe výberovej príslušnosti si prípad prebral odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva v Bratislave. Lenže podľa najnovších informácií sa vraj táto správa nezakladá na pravde. Zaujímavosťou je, že prípad ubitej a znásilnenej Violy mal aj napriek týmto informáciám zostať v rukách policajtov z Okresného riaditeľstva Bratislava II, ktorí prípad bezvýsledne vyšetrovali aj doteraz.

Aktualizované o 14:30 – Stanovisko polície

Polícia sa len pred malou chvíľou rozhodla vydať v súvislosti s informáciami z pátracieho systému ďalšie stanovisko. “Operatívni pracovníci Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II a ďalší ich kolegovia od tohto momentu intenzívne zisťovali súvisiace informácie s cieľom zistenia možnej hrozby proti ďalším obyvateľom, a hlavne obyvateľkám Bratislavy. Získané poznatky jednoznačne nepreukázali prítomnosť hrozby, teda aktivitu recidivistu, alebo sériového páchateľa. Z tohto dôvodu nebolo nevyhnutné okamžite informovať či varovať verejnosť a šíriť dezinformácie ústiace do masovej paniky a strachu,” napísali prostredníctvom sociálnej siete. O aké poznatky, ktoré jednoznačne nepreukázali prítomnosť hrozby, alebo aktivitu recidivistu, či sériového páchateľa ide, však nešpecifikovali. Nevysvetlili ani to, prečo bolo pátranie po nezvestnej Viole Macákovej vyhlásené v deň, keď už vraj poznali jej identitu a v policajnom systéme po nej ako po nezvestnej pátrali minimálne do piatka. Teda štyri dni po nález tela a tri dni po jej údajnej identifikácii, počas ktorej bola v márnici vedená, ako neznáma žena XY. Ďalej policajti zopakovali, že o prípade neinformovali z dôvodu vyšetrovacej taktiky. 

Čo sa stalo?

Prípad otriasol Slovenskom v nedeľu večer, keď o dobitej a znásilnenej Viole v bratislavskom prístave informovala vo svojom večernom spravodajstve televízia Joj. Šokujúcu informáciu okamžite prevzali všetky média a správa ovládla aj sociálne site. Polícia pre kritiku verejnosti na sociálnych sieťach vydala stanovisko, ktoré malo všetkých upokojiť. “O tomto prípade nebolo možné verejnosť ani médiá skôr informovať. Častokrát je pre vyšetrovanie vhodná taktika utajenosti, keď sa napríklad páchateľ trestného činu nedozvie z médií postup polície vo vyšetrovaní. Vďaka tomu môže vyšetrovateľ dobehnúť náskok páchateľa a získať významné informácie. Na záver chceme ubezpečiť verejnosť, že ak by vyšetrovanie preukázalo, že je ohrozená verejnosť, táto informácia by bola okamžite zverejnená na sociálnych sieťach Policajného zboru a v médiách.” napísali policajti na sociálnej sieti. Policajná správa však nemala požadovaný efekt a na políciu sa strhla ešte väčšia kritika za to, že verejnosť žila viac ako týždeň nevedomosti a polícia napriek taktike nikoho nezadržala. Podľa vyjadrení komentujúcich na sociálnych sieťach, žijú teraz ženy v Bratislave v obrovskom strachu.

 

 

Súvisiace články

Policajná naháňačka s opitým mužom

Ivan Mego

Černákov Mercedes niekto zapálil: Vyšetrovanie polície skončilo na mŕtvom bode

Ivan Mego

Zobral SEKERU a zranil dvoch POLICAJTOV: Nezastavila ho ani STREĽBA

Ivan Mego

Vo vzorkách pod bratislavským obchvatom našli nebezpečné látky

Ivan Mego

FALOŠNÉ VSTUPENKY NA MS V HOKEJI !!!: Polícia upozorňuje fanúšikov

Ivan Mego

Vo vojenskom priestore našli muža s prestrelenou hlavou

Ivan Mego

ŠKANDÁL! Učiteľ základnej školy mal sexuálne zneužívať 11-ročného chlapca

Ivan Mego

HORÚCA SPRÁVA: Nekompromisný verdikt pre advokáta bossa Mikuláša Černáka

Ivan Mego

SMRŤ 16-ROČNÉHO CHLAPCA: Zomrel dobodaný v luxusnom byte!

Ivan Mego

AUTENTICKÉ VIDEO: Policajná naháňačka s Poliakom

Ivan Mego

Partnerský pár z Prahy zmizol: Stopy vedú do Maďarska

Ivan Mego

AKTUÁLNE Zásah NAKA v Jadrovej elektrárni

Ivan Mego

Obrovská tragédia: Štyria mladí ľudia zomreli po nehode

Ivan Mego

Lovci lebiek v akcii: Hľadaného Slováka vypátrali v Thajsku

Ivan Mego

MIMORIADNÁ UDALOSŤ v bratislavskej ZOO ušiel mladý leopard!

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej