NASTOPE.SK
Image default

Štyri dni pátrali po nezvestnej Viole: Telo ženy XY zatiaľ ležalo v márnici

Telo znásilnenej Violy Macákovej ležalo v márnici od pondelka minulého týždňa evidované, ako neznáma žena XY. Policajti niekoľko dní pátrali po totožnosti dobitej ženy napriek tomu, že jej podobizeň už svietila medzi nezvestnými ľuďmi v policajnej databáze. No a ešte jeden dôležitý fakt, agresor je stále niekde medzi nami!
Aktualizované o 14:30

Znásilnenú a dobitú Violu objavili v bratislavskom prístave 11.11.2019 okolo deviatej hodiny ráno. Policajti ju však nedokázali identifikovať, lebo pri sebe nemala kabelku, doklady ani telefón. Približne hodinu po náleze, Viola Macáková pod rukami záchranárov zomiera. V márnici ju ešte v ten istý deň zaevidujú ako neznámu ženu XY. Rodina Violy Macákovej žijúca v Snine však už zrejme v tom čase vedela, že niečo nie je v poriadku a navštívila políciu. Na obvodnom oddelení v Humennom nahlásili jej nezvestnosť aj s poznatkom, že žije a pracuje v Bratislave. Polícia v Humennom na základe oznámenia Violinej rodiny vyhlásila pátranie po nezvestnej Viole Macákovej. Podobizeň s popisom sa v systéme pátrania objavila deň po náleze neznámej ženy, teda 12.11.2019 a vyzeral takto:

vražda Viola Macáková Bratislava
Učiteľa jazykovej školy Viola Macáková zomrela na následky brutálneho útoku neznámeho agresora.
Foto: Facebook

V systéme PATROS bola fotografia a následný popis:

Priezvisko: MACÁKOVÁ

Meno: Viola

Dátum narodenia: 1985-08-24

Štátna príslušnosť: SLOVENSKO

Bydlisko: Snina

Dátum vyhlásenia: 2019-11-12

Dôvod pátrania: Nezvestná osoba

Vyhlasujúci útvar: OR PZ v Humennom

Popis osoby: 175 cm, štíhlej postavy, tmavohnedé vlasy.

Napriek tomu, že v bratislavskej márnici ležalo od 11.11.2019 telo dobitej a znásilnenej neznámej ženy XY, oznam s údajmi o nezvestnej Viole Macákovej visel v policajnom systéme pátrania minimálne do piatka 15.11.2019.

BRATISLAVA V STRACHU: Krásnu Violu znásilnili a dobili na smrť, agresor je medzi nami!

Policajti tiež včera informovali, že na základe výberovej príslušnosti si prípad prebral odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva v Bratislave. Lenže podľa najnovších informácií sa vraj táto správa nezakladá na pravde. Zaujímavosťou je, že prípad ubitej a znásilnenej Violy mal aj napriek týmto informáciám zostať v rukách policajtov z Okresného riaditeľstva Bratislava II, ktorí prípad bezvýsledne vyšetrovali aj doteraz.

Aktualizované o 14:30 – Stanovisko polície

Polícia sa len pred malou chvíľou rozhodla vydať v súvislosti s informáciami z pátracieho systému ďalšie stanovisko. “Operatívni pracovníci Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II a ďalší ich kolegovia od tohto momentu intenzívne zisťovali súvisiace informácie s cieľom zistenia možnej hrozby proti ďalším obyvateľom, a hlavne obyvateľkám Bratislavy. Získané poznatky jednoznačne nepreukázali prítomnosť hrozby, teda aktivitu recidivistu, alebo sériového páchateľa. Z tohto dôvodu nebolo nevyhnutné okamžite informovať či varovať verejnosť a šíriť dezinformácie ústiace do masovej paniky a strachu,” napísali prostredníctvom sociálnej siete. O aké poznatky, ktoré jednoznačne nepreukázali prítomnosť hrozby, alebo aktivitu recidivistu, či sériového páchateľa ide, však nešpecifikovali. Nevysvetlili ani to, prečo bolo pátranie po nezvestnej Viole Macákovej vyhlásené v deň, keď už vraj poznali jej identitu a v policajnom systéme po nej ako po nezvestnej pátrali minimálne do piatka. Teda štyri dni po nález tela a tri dni po jej údajnej identifikácii, počas ktorej bola v márnici vedená, ako neznáma žena XY. Ďalej policajti zopakovali, že o prípade neinformovali z dôvodu vyšetrovacej taktiky. 

Čo sa stalo?

Prípad otriasol Slovenskom v nedeľu večer, keď o dobitej a znásilnenej Viole v bratislavskom prístave informovala vo svojom večernom spravodajstve televízia Joj. Šokujúcu informáciu okamžite prevzali všetky média a správa ovládla aj sociálne site. Polícia pre kritiku verejnosti na sociálnych sieťach vydala stanovisko, ktoré malo všetkých upokojiť. “O tomto prípade nebolo možné verejnosť ani médiá skôr informovať. Častokrát je pre vyšetrovanie vhodná taktika utajenosti, keď sa napríklad páchateľ trestného činu nedozvie z médií postup polície vo vyšetrovaní. Vďaka tomu môže vyšetrovateľ dobehnúť náskok páchateľa a získať významné informácie. Na záver chceme ubezpečiť verejnosť, že ak by vyšetrovanie preukázalo, že je ohrozená verejnosť, táto informácia by bola okamžite zverejnená na sociálnych sieťach Policajného zboru a v médiách.” napísali policajti na sociálnej sieti. Policajná správa však nemala požadovaný efekt a na políciu sa strhla ešte väčšia kritika za to, že verejnosť žila viac ako týždeň nevedomosti a polícia napriek taktike nikoho nezadržala. Podľa vyjadrení komentujúcich na sociálnych sieťach, žijú teraz ženy v Bratislave v obrovskom strachu.

 

 

Súvisiace články

Pre výbuch plynu v Prešove ženú policajti do väzby troch ľudí

Ivan Mego

HODIL ZÁPALNÚ FĽAŠU NA POLICAJNÉ AUTÁ: prišla si po neho zásahová jednotka

Ivan Mego

Zdrgovaný vodič zabil štyroch ľudí!

Ivan Mego

ZÁTARASY A STREĽBA NA DIAĽNICI D2!

Ivan Mego

ŠOK NA SÚDE S BOSSOM ČERNÁKOM: 50 tisíc eur za zmenu výpovede!

Ivan Mego

AKTUALIZOVANÉ Nekompromisný verdikt súdu nad Albertym: Patríte za mreže!

Ivan Mego

MŔTVOLY V MOSTE: Ležali tam asi 15 rokov

Ivan Mego

AKTUÁLNE: 14-ročný chlapec s bodným poranením hrudníka!

Ivan Mego

POLICAJNÁ AKCIA: Zásahová jednotka rozložila organizovanú skupinu

Ivan Mego

BRUTÁLNA VRAŽDA! Suseda udrel tyčou, prešiel autom a tým to neskončilo…

Ivan Mego

FOTO: MIMORIADNA TRAGÉDIA Nehoda autobusu so školákmi si vyžiadala 12 obetí, z toho 4 deti

Ivan Mego

NAKA zasahuje v súvislosti so sledovaním novinárov

Ivan Mego

DVAJA MŔTVI PO STREĽBE V DUBNICI NAD VÁHOM!

Ivan Mego

JUDITA(16) NAPÍSALA SUDCOVI! „Pustite ma na slobodu. Sľubujem, že budem viesť riadny život.“

Ivan Mego

BOLA TO VRAŽDA! Zásah NAKA na východe Slovenska

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej