NASTOPE.SK
Image default

Jaromír Čižnár preverí postup prokurátora pri prepustení Dobroslav Trnku

Kauza zatýkania a následného prepustenie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku rozpútala vlnu diskusie aj kritiky do radov polície aj prokuratúry. Do prípadu podľa informácií NASTOPE.SK vstúpil Trnkov nástupca Generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

Kauzu, ktorá zasiahla Slovensko odštartoval štvrtkový zásah Národnej kriminálnej agentúry v dome Dobroslava Trnku v Hamuliakove. Elitný policajti tímu Hmla si po bývalého Generálneho prokurátora prišli v skorých ranných hodinách. Eskorta s Dobroslavom Trnkom si to nasmerovala do nitrianskej expozitúry NAKA. V putách tento niekdajší najmocnejší muž Slovenska skončil pre kauzu Tipos – Lemikon. Policajná akcia prišla potom, ako na verejnosť prenikla nahrávka Dobroslava Trnku s bývalým ministrom financií Jánom Počiatkom. Na výsluchu strávil osem hodín, po ktorých nasledoval zo strany vyšetrovateľa návrh na Trnkovo väzobné stíhanie. Noc preto strávil v policajnej cele.

Hneď na druhý deň zažilo Slovensko priadny šok. Dobroslava Trnku prikázal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry prepustiť. „Bolo zistené, že v danom prípade nebola naplnená objektívna stránka skutkovej podstaty trestného činu zneužívanie právomoci verejného činiteľa podľa § 326 ods. 1 písm. a) Tr. zák. Vzhľadom na absenciu materiálnej podmienky väzby, ktorou je dôvodnosť trestného stíhania, neprichádza do úvahy posudzovanie existencie dôvodov väzby (§ 71 ods. 1 Tr. por.).“ napísala vo svojom stanovisku k prepusteniu hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Dobroslava Trnku prepustili! Rozhodol o tom prokurátor

Na kauzu zadržania Dobroslava Trnku dnes pre NASTOPE.SK reagoval Generálny prokurátor Slovenskej republiky Jaromír Čižnár, ktorý si už podľa našich informácií vyžiadal stanovisko z Úradu špeciálnej prokuratúry. „V súčasnosti sa oboznamujem s postupom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Za týmto účelom som si vyžiadal stanovisko od špeciálneho prokurátora, teda bezprostredne nadriadeného dozorovému prokurátorovi ÚŠP,“ reagoval Jaromír Čižnár pre NASTOPE.SK a podotkol, že „relevantné stanovisko bude možné zaujať až po naštudovaní rozsiahleho spisového materiálu týkajúceho sa tzv. kauzy Tipos. Chcem tiež ubezpečiť verejnosť, že poskytnem objektívne stanovisko k predmetnej veci a zároveň chcem slušne požiadať politikov resp. ústavných činiteľov, aby eliminovali svoje neadekvátne politické aktivity hraničiace so zasahovaním do nezávislosti rozhodovania prokuratúry,“ uzavrel svoje stanovisko k zadržaniu a následnému prepusteniu Dobroslav Trnku Generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

Súvisiace články

Zuzana Ťapáková na súde s Kočnerom: Mafiánsky boss riaditeľom Markízy!

Ivan Mego

VEĽKÝ ZÁSAH PROTI MAFII: NAKA zatkla bossov drogového biznisu aj svojho kolegu

Ivan Mego

Tím NOVINÁR v akcii! Policajti prehľadali domy Mariána Kočnera a Dobroslava Trnku

Ivan Mego

Ústavný súd odobril väzbu pre Jankovskú a ďalších štyroch sudcov

Ivan Mego

AKTUÁLNE: ZÁSAH NAKA! Zadržali nebezpečných lupičov

Ivan Mego

HORÚCA AKTUALITA! Polícia obvinila bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

Ivan Mego

OBVINENIE! Marián Kočner si motákmi z väzby poriadne zavaril

Ivan Mego

Prokurátor nechce bývalú sudkyňu Repákovú vo väzbe!

Ivan Mego

Ďalšie obvinenie pre Mariána Kočenra

Ivan Mego

VÝPOVEĎ NA NAKA: Pred vyšetrovateľa priviezli ďalšieho obvineného z vraždy Kuciaka

Ivan Mego

Pripravoval sa na útek? Marián Kočner si v deň uväznenia objednal lietadlo

Ivan Mego

Kočnerová Threema: Monika Jankovská si mala s podnikateľom vymeniť viac ako 6000 správ

Ivan Mego

Zadržali sudcov z Threemy: Medzi nimi aj Jankovskú, Marunikovu a ďalších

Ivan Mego

BÚRKA v justícii: Rozhodovanie o väzbe sudcov bude pre koronavírus neverejne

Ivan Mego

Verdikt do konca roka: Kľúčový svedok v prípade vraždy Kuciaka ide pred súd

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej