NASTOPE.SK
Image default

Bol pri vražde Valka, pýta si trest sedem rokov a dva mesiace! Čo na to súd?

Senát Okresného súdu v Pezinku bude v piatok rozhodovať o návrhu dohody o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Generálnej prokuratúry s Jaroslavom Klinkom obvineným z lúpeže v prípade vraždy advokáta Ernesta Valka. Rozhodovanie o návrhu je neverejné.

Muž, ktorý bol pri vražde Ernesta Valka sa dohodol s prokurátorom na treste

Posledný decembrový deň minulého roku najskôr súd na neverejnom zasadnutí neodmietol obsah návrhu dohody, ktorú koncom mája 2019 uzavrel prokurátor Jozef Kandera s Jaroslavom Klinkom. Prokurátor obvinenému navrhuje trest odňatia slobody na sedem rokov a dva mesiace. Odpykať by si ho mal v ústave so stredným stupňom stráženia. V prípade, že by súd dohodu schválil, nebude možné sa voči rozhodnutiu odvolať.

MUŽ, KTORÝ SA POSTAVIL MAFII

Jaroslav Klinka. je v prípade vraždy advokáta Valka obvinený z lúpeže a nie zo samotnej vraždy. “Dohodu som uzavrel z toho dôvodu, že Jaroslav K. výraznou mierou pomohol orgánom činným v trestnom konaní pri objasnení vraždy Valka. Bez jeho pričinenia by nebolo došlo k objasneniu tohto skutku. Výpoveď Jaroslava K. sa potvrdila výsledkami vyšetrovacieho pokusu vo Valkovom dome a následnými doplnenými znaleckými posudkami,” povedal minulý rok Jozef Kandera. Obvinený Jaroslav Klinka označil za strelca Jozefa Radiča, ten však vinu odmieta. Jaroslava Klinka si už odpykáva trest za bankovú lúpež. Okresný súd v Žiari nad Hronom mu v roku 2017 vymeral šesť rokov a osem mesiacov nepodmienečne.

EXKLUZÍVNE: Člen medzinárodného drogového kartelu je na Slovensku!

Ernesta Valka zavraždili v jeho haciende v Limbachu v roku 2010. Dvojica mužov Jozef Radiča a Jaroslav Klinka vstúpili do Valkovho domu s motívom lúpiť. Počas prepadnutia však v dome padol vystrel. Podľa výsledkov vyšetrovania držal vražednú zbraň Jozef Radič. Po viac ako ôsmich rokoch policajti ukončili vyšetrovanie jeho vraždy s návrhom na obžalobu na spomínaných dvoch mužov.

Súvisiace články

7 ROKOV A 2 MESIACE: Prokurátor reaguje na dohodu s účastníkom vraždy Ernesta Valka

Ivan Mego

Osem rokov väzenia! Účastník vraždy Ernesta Valka pozná výšku trestu

Ivan Mego

50-tisíc eur za zmenu výpovede! Policajti začali trestné stíhanie

Ivan Mego

Za vraždu Ernesta Valka budú súdiť odsúdeného bankového lupiča

Ivan Mego

Muž, ktorý bol pri vražde Ernesta Valka sa dohodol s prokurátorom na treste

Ivan Mego

MUŽ, KTORÝ SA POSTAVIL MAFII

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej