NASTOPE.SK
Image default

KORONAVÍRUS vo väznici! Ochorel prvý odsúdený

Zbor väzenskej a justičnej stráže dnes potvrdil, že za múrmi bratislavskej väznice ochorel na Covid-19 prvý odsúdený.

Zvýšenú teplotu a príznaky ochorenia na koronavírus u odsúdeného sa prejavili v piatok 20. marca 2020.  Ústavný lekár podľa vyjadrení Zboru väzenskej a justičnej stráže zabezpečil protiepidemické opatrenia a nariadil vykonanie testov pre potvrdenie ochorenia a okamžité izolovanie v zdravotníckom oddelení v ústave.
Po pozitívnom potvrdení výsledku u odsúdeného boli okamžite prijaté ďalšie osobitné opatrenia, ktoré súvisia s výskytom ochorenia.

ZOSTÁVAJÚ ZA MREŽAMI! Štvorica sudcov a podnikateľ budú vyšetrovaní väzobne

“Odsúdený bol preeskortovaný do nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, o jeho prevoze bol vyrozumený Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne. Jeho stav je stabilizovaný s miernym priebehom ochorenia. Pôvod možnej nákazy nie je jednoznačne určený,” informoval Zbor väzenskej a justičnej stráže v oficiálnej správe. Muž chorý na koronavírus je zaradený v minimálnom stupni stráženia a umiestnený v samostatnom objekte ústavu. Do preventívnej karantény umiestnili aj ostatných odsúdených spolu s väzenským personálom, ktorí prišli do kontaktu s infikovaným mužom.

Súvisiace články

NAHRÁVKA Polícia prosí o pomoc! Poznáte hlas muža? Šíri poplašnú správu

Ivan Mego

Odmietla ho Viedeň, pristalo v Bratislave: Čínske lietadlo je tu!

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej