NASTOPE.SK
Image default

Vysokopostavený člen podsvetia je mŕtvy!

Mafiánskeho bossa takáčovcov Ľubomíra Kudličku, jeho priameho podriadeného Igora Smolena prezývaného Balvan a ďalšieho v hierarchii nižšie postaveného člena, Ondreja Miča obvinili policajti z vydierania. Stalo sa to pred necelými dvoma týždňami. Terčom vydierania mali byť podľa obvinenia korunní svedkovia proti gangu takáčovcov – mafiánsky boss piešťanskej vetvy piťovcov Róbert Bíly, jeho pravá ruka Matúš Šelestiak a syn nezvestného podnikateľa z Trnavy Ladislav Matovič. Ešte predtým, než o návrhu na väzbu pre Balvana stihol rozhodnúť Najvyšší súd, jedného z najbližších ľudí bossa takáčovcov Ľubomíra Kudličku, našli mŕtveho!

V utorok 28. apríla sme Igora Smolena prezývaného Balvan hľadali v jeho byte v bratislavskom Ružinove, odkiaľ ho týždeň predtým vytiahlo zásahové komando. Bolo to potom, ako Špecializovaný trestný súd žiadosti prokurátora o jeho vzatie do väzby, napriek obvineniu z vydierania, nevyhovel. Muža prezývaného Balvan sme chceli osloviť a konfrontovať s informáciami o prípade.

Igor Smolen alias Balvan
Igor Smolen alias Balvan: Našli ho mŕtveho tesne pred rozhodovaním Najvyššieho súdu o jeho väzbe. Foto: Polícia

Na zvonenie nikto nereagoval a tak sme sa k nemu domov ešte vrátili. Úspešní sme neboli ani na druhý pokus. Podvečer k nám dorazila správa, že 54-ročného Igora Smolena, ktorého sme hľadali, našli obeseného. Jeho telo objavili vodohospodári v lokalite Vlčie hrdlo v bratislavskom Ružinove.

S otázkami sme sa obrátili aj na políciu. “Dňa 28.4.2020 v čase okolo 13:15 sme prijali na linke 158 oznámenie o tom, že v blízkosti Biskupského ramena bol náhodným okoloiducim nájdený muž bez známok života. Policajti totožnosť muža zistili, ide o 54-ročného Bratislavčana,” infomovala policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková s tým, že vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

MAFIÁNSKY BOSS JE NA SLOBODE! Súd prepustil šéfa piešťanských piťovcov

Zháňal zbraň

Podľa informácií, ktoré sa nám podarilo zistiť, obávaný muž takáčovcov pred smrťou volal svojmu kamarátovi, ktorému do telefónu povedal, že on „spievať“ policajtom nebude, a že sa ani nenechá zavrieť. V žargóne ľudí z kriminálneho prostredia to znamená, že nebude spolupracovať s políciou a vypovedať proti kumpánom.

Podľa nášho zdroja blízkeho podsvetiu sa Igor Smolen už v minulosti o samovraždu pokúsil. Bolo to asi pred rokom, no otrava liekmi mu nevyšla. O tom, že si siahne na život, však ani v posledných mesiacoch uvažovať neprestal. Podľa našich informácií mal Balvan veľký strach z výpovede zabijaka od sátorovcov Zsolta Nagyho prezývaného Čonty. Nagy začal spolupracovať s políciou a aktuálne rozkrýva trestnú činnosť, ktorú páchal so sátorovcami aj pre iné skupiny.

Práve jeho svedectvo by Balvana zrejme mohlo dostať za mreže na dlhé roky a tak si pred asi dvoma mesiacmi začal u ľudí blízkych podsvetiu zháňať pištoľ. Netajil sa tým, že plánuje ukončiť svoj život.

EXKLUZÍVNE! MAFIÁNSKY BOSS PREHOVORIL: Róbert Bíly od piťovcov svedčil proti vlastným, teraz je na slobode

Vydieranie bossa piešťanských piťovcov

Elitní policajti NAKA žiadali v piatok minulý týždeň spolu s prokurátorom väzbu pre dvoch členov gangu takáčovcov. Rozhodoval o nej Špecializovaný trestný súd. V putách priviedli Ondreja Miča a Igora Smolana prezývaného Balvan. V prípade ide o to, že nebohý Igor Smolen alias Balvan mal na pokyn svojho bossa Ľubomíra Kudličku, prezývaného Kudla, poveriť v hierarchii takáčovcov nižšie postaveného Ondreja Miča, aby „presvedčil“ trojicu mužov, ktorí vystupujú ako „korunní“ svedkovia proti gangu takáčovcov, na zmenu výpovede.

Ľubomír Kudlička takáčovci
Ľubomír Kudlička: Je považovaný za bossa takzvaných takáčovcov.

Vydieranými mužmi sú boss piešťanskej vetvy piťovcov Róbert Bíly, jeho pravá ruka Matúš Šelestiak a syn nezvestného podnikateľa z Trnavy Ladislava Matoviča. Mičo mal prostredníctvom Šelestiaka poslať Bílemu a Matovičovi odkaz, že má mandát na to, aby zabezpečil zmenu výpovede v prípade, pre ktorý skončilo v januári 2017 trinásť členov gangu takáčovcov na čele s bossom Ľubomírom Kudličkom.

V uznesení sa presne píše, že Ondrej Mičo „uviedol, že v prípade, ak na jeho podmienky nepristúpia, budú zo strany bossa Kudličku a jeho blízkeho človeka Balvana, respektíve ľudí zo zločineckej skupiny takáčovcov, fyzicky zlikvidovaní. Mičo na stretnutiach stále opakoval, že si začali s nesprávnymi ľuďmi, že títo ľudia majú obrovskú moc, peniaze a kontakty a taktiež, že Kudličkovi aj Balvanovi sľúbil, že pre nich zabezpečí písomné prehlásenie, že si svoje výpovede proti nim vymysleli. V rámci posilnenia pocitu strachu, sa pred jedným zo svedkov, okrem iného, vyjadril, že sú „živé mŕtvoly“, načo títo z obavy o svoj život a zdravie, opustili na istý čas aj územie Slovenskej republiky,“ píše sa v uznesení Špecializovaného trestného súdu.

Boss Róbert Bily na slobode
Mafiánsky boss Róbert Bily je na slobode. Prehovoril pre NASTOPE.SK Foto: FB

Sudca pre prípravné konanie vzal do väzby iba nižšie postaveného člena gangu Ondreja Miča, ktorý sa mal na vydieraní priamo podieľať. Balvana prepustil na slobodu. Prokurátor aj Mičo podali sťažnosť o ktorej bude vo štvrtok 30. apríla o 14-tej hodine rozhodovať senát Najvyššieho súdu. Pre smrť Igora Smolena alias Balvana, tak bude senát rozhodovať, len o väzbe pre Miča. Obvinený boss Ľubomír Kudlička je aktuálne už vo väzbe pre objednávku vraždy podnikateľa z Prievidze.

Súvisiace články

EXKLUZÍVNE: KUDLIČKA V PUTÁCH: Zadržali ho pre mafiánsku vraždu

Ivan Mego

HORÚCA AKTUALITA! Ľubomír Kudlička považovaný za bossa takáčovcov ide do väzby!

Ivan Mego

HORÚCA AKTUALITA!!! ZÁSAH NAKA! Zadržali Ľubomíra Kudličku považovaného za bossa takáčovcov

Ivan Mego

MAFIÁNSKY BOSS JE NA SLOBODE! Súd prepustil šéfa piešťanských piťovcov

Ivan Mego

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej