NASTOPE.SK
Image default

Norbeta Bödöra obvinili v súvislosti s kauzou Dobytkár

Národná kriminálna agentúra znovu zasahuje v rámci akcie Dobytkár a pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

V rámci akcie Dobytkár vykonávala polícia na celom území Slovenska zaisťovacie úkony.  a vzniesla obvinenie trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Podľa portálu Aktuality.sk má byť medzi obvinenými aj Norbert Bödör.  Niriansky právnik Eugen Cimmerman portálu prípadné obvinenie svojho klienta Norberta Bödöra nechcel komentovať. „Nebudem sa vyjadrovať,” zopakoval niekoľkokrát a potom zložil telefón. “Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli bližšie informácie nie je možné poskytnúť,” napísala polícia na sociálnej sieti.

NAKA v rámci akcie Dobytkár opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom sú podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Začiatkom mája polícia informovala, že v tejto kauze eviduje spolu 19 obvinených fyzických osôb a päť obvinených právnických osôb. Všetky osoby sú obvinené z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, pričom väzobne je stíhaných šesť osôb. Zadokumentovaná výška úplatkov má podľa polície približnú hodnotu 10 miliónov eur. V rámci vyšetrovania tejto kauzy policajti obvinili napríklad bývalého šéfa PPA Juraja K. alebo finančníka Martina K.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Potvrdiť Čítať ďalej